Naujienos

 • „RIETAVO LITERATŪRINIS PAVASARIS 2018“

  1Praėjo dveji metai ir vėl Rietavo parke po žydinčiais kaštonais susibūrė poezijos ir muzikos mylėtojai.

  Rietavo literatūrinio  pavasario renginiai prasidėjo dar 1994 metais. Pirmosiose šventėse savo kūrybą rietaviškiams dovanojo tik savi – Rietavo literatai. Vėliau į šventę pakvietėme Plungės „Vingiorykštės“ klubo narius. Šventė vyksta kas antri metai ir joje dalyvauja daug svečių.  Štai ir šiemet į šventę suvažiavo kūrėjai iš Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos rajono (Gargždų), Plungės, Šiaulių, Šilalės, Telšių . Jie visi drauge su Rietavo literatais pasidalino savo kūrybos žiedais. 

  Gražiai šventę papuošė muzikiniais kūriniais Rietavo M.K.Ogimskio  meno mokyklos mokiniai ir mokytojai.

  Šių metų Rietavo literatūrinis pavasaris skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės šimtmečiui. Šventę organizavo Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras,  talkino „Mūzos“ klubo nariai.

  Skaityti daugiau...

 • „Ką byloja lietuvių padavimai , legendos ir sakmės“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi  Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukai.  Jie dalyvavo  rytmetyje „Ką byloja lietuvių padavimai, legendos ir sakmės“.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis legendų, sakmių ir padavimų knygomis . Papasakojo apie lietuvių mitologiją.  Renginio metu buvo skaitomos įvairios legendos, padavimai, sakmės.   Kalbėta apie lietuvių deives Mildą, Gabiją, Žemyną, Laimą ir su jomis susijusias šventes.

  Skaityti daugiau...

 • „MANO ŠEIMYNĖLĖ“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą Šeimos dienai. 

  Apie šeimos dieną, jai skirtus renginius, apie šeimos svarbą kiekvienam žmogui su vaikais kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.    Vaikučiai pasakojo apie kiekvieno jų šeimos tradicijas, apie savo šeimos augintinius. Mokytoja Birutė Butkuvienė papasakojo vaikams apie savo šeimos tradicijas ir bendrus darbus su visa šeima, parodė filmuotą medžiagą.  Po to visi rytmečio dalyviai piešė savo šeimos portretą.

  Skaityti daugiau...

 • „MUZIEJŲ PASLAPTYS“

  1Gegužės 18-ąją minėjome tarptautinę muziejų dieną.  Ta proga  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Muziejų paslaptys“.

  Apie Lietuvos muziejus, jų įvairovę vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Vaikai taip pat dalinosi įspūdžiais iš savo patirties lankant įvairius muziejus.

  Renginyje prisiminta Rietavo Oginskių  kultūros istorijos muziejaus įkūrimo istorija, aptarti Žemaitijos regiono muziejai.

  Renginio metu veikė knygų parodėlė.

  Skaityti daugiau...

 • Kūrybinės dirbtuvės

  skelbimas 2018 05 16