Naujienos

 • Europrotai 2 etapas

  1Kovo 13 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko antrasis viktorinos „Europrotai“ etapas. Žaidime vėl dalyvavo penkios komandos. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą užėmė komanda „Bendraminčiai“, vos dviem taškais nuo jų atsilieka „Mes dar...“. Viktoriną organizuoja Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos viešosios bibliotekos ir „Europe Direct“ informacijos centrai. Žaidimą Rietave organizuoja ir veda Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis.

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  Skaityti daugiau...

 • „KETURIASDEŠIMTIES PAUKŠČIŲ DIENA“

   

  1Kovo 10-oji – 40-ies paukščių diena. Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių  parskridimas.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  pakvietė vaikus pasikalbėti apie sparnuočius.  Apie keturiasdešimties paukščių dieną, apie į Lietuvą parskrendančius po žiemos paukščius vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Jaunieji skaitytojai dalyvavo viktorinoje apie sparnuočius.  Vaikai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiomis knygomis apie paukščius ir jų gyvenimą. Taip pat skaitytojams buvo pristatyti žurnalai „Lututė“, „Žurnalas apie gamtą“ ir „Paukščiai“.

  Skaityti daugiau...

 • „Europrotai“ grįžta!

  1Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, viešosios bibliotekos ir „Europe Direct” informacijos centrai organizuoja žaidimą “Europrotai”. Kaip ir kasmet, keturis trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Rietavo Europrotus. Smagi žinia - šiemet žaidimai vėl vyks nacionaliniu mastu, t.y. tuo pačiu laiku ir į tuos pačius klausimus atsakinėsime ir žiniomis varžysimės ne tik mes, rietaviškiai, bet ir kiti žaidimo dalyviai net iš 28 miestų, - pažiūrėsime, kurio miesto ir miestelio gyventojai apie Europą žino daugiausiai!

  Žingeidžius, azartiškus ir intelektualiai norinčius leisti laisvalaikį rietaviškius jau devintąjį kartą pakvietėme į nuotaikingus protmūšius apie Europą! Kovo 6 d. linksmą komandinį žaidimą, vienijantį įvairių kartų žmones, vedė Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis. Protų kovų turnyre dalyvavo net penkios rietaviškių komandos.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su Petru Auštrevičiumi

  1Vasario 26-osios vakarą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Seimo nariu, kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus Petru Auštrevičiumi. Su gausiai susirinkusia publika politikas diskutavo įvairiomis Rietavo sav. gyventojams aktualiomis temomis, atsakinėjo į klausimus, kurių vakaro svečiai turėjo tikrai daug.

  Skaityti daugiau...

 • Vasario 16-ta Labardžių bendruomenėje

  2Vasario 16 dieną Labardžių bendruomenė, kartu su visa Lietuva, šventė savo šalies gimtadienį. Kultūros namuose šventinį koncertą dovanojo mūsų vaikai ir anūkai. Patys gražiausi, su meile sakomi žodžiai, šokamų  šokių, dainuojamų  dainų nuoširdus  atlikimas, nuostabus instrumentų skambėjimas – visa tai sklido iš gabių ir ypatingai mielų atlikėjų. Taip gali tik laisvas, laisvoje šalyje gyvenantis ir savo Tėvynę mylintis žmogus. 

  Labardžių filialo kult. renginių organizatorė Tatjana Stancelienė.

  Skaityti daugiau...