Naujienos

 • „PASAKOS APIE GĖLES“

  1Artėja Žolinių šventė. Rugpjūčio 9 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, pasikalbėti apie žolynus.

  Apie žolinių šventę, apie žolynų ir gėlių vietą žmogaus gyvenime, apie estetines ir gydomąsias jų savybes vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Renginuko metu buvo skaitomos pasakos apie gėles, vaikai dalinosi patirtimi, kaip sudžiovinti patinkamą žolyną. Taip pat jiems buvo pristatytos knygos apie gėles, žolynus, jų auginimą,  esančios vaikų literatūros skyriuje.  Mažieji piešė savo mylimas gėles.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • „ 2017 -IEJI - LIETUVIŲ TAUTINIO KOSTIUMO METAI “

  1Liepos 28 –ąją Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius  pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį  „2017-ieji – Tautinio kostiumo metai“.

       Apie lietuvių tautinį kostiumą,  jo  kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių svarbą ir reikšmę vaikams papasakojo bibliotekininkė Romualda Durkienė. Kalbėta apie Lietuvos regionų tautinių rūbų panašumus ir skirtumus. Rytmečio dalyviams pristatytos knygelės apie lietuvių tautinį kostiumą.  Vaikai susipažino su kostiumų detalėmis, raštais, spalvomis.  Po to patys vaikučiai pabandė sukurti  tautines juostas popieriuje.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  Viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • Vasaros skaitymai Agluonėnuose

  5Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų J. Lankučio viešoji biblioteka pakvietė į tradicinius ,,Vasaros skaitymus". Šiemet renginys vyko Agluonėnų etnografinėje sodyboje. Renginį vedė J.Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

  Rietaviškius literatus šventėje atstovavo Genutė Česnauskienė, Aldona Lukošienė, Regina Tolenienė ir Donata Vitkienė. Taip pat šventėje dalyvavo Rietavo savivaldybės  Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, bibliotekininkė Romualda Durkienė bei "Mūzos" klubo narės Danutė Beržinienė ir Rūta Budrytė.

    ,,Vasaros skaitymuose” dalyvavo literatai iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Šilalės, Skuodo, Kelmės, Telšių rajonų.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

   viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...

 • KNYGOS “PRIEŠAKY – KELIONĖ” PRISTATYMAS

  1Gegužės pabaigoje, besibaigiant mokslo metams, Tverų gimnazijos pradinukų būrys su mokytojomis Loreta Lidekauskiene ir Danute Zalepūgaite, lankėsi atnaujintoje Tverų bibliotekoje. Bibliotekininkė Danėlė Grauslienė visus pakvietė į naujos, nuotaikingos eilėraščių knygos “Priešaky – kelionė” pristatymą ir susitikimą su knygos autore Rasa Truikiene. Rašytoja atvyko ne viena – kartu atkeliavo jos šeima – vyras ir sūnus, kurie skaitė eilėraščius, bendravo su vaikais. Popietės metu vaikai ne tik išgirdo linksmų eilėraščių, klausėsi dainelių pagal R. Truikienės sukurtus tekstus, bet ir patys skaitė. Vaikai, kurie buvo drąsiausi ir nepabijojo paskaityti eilėraščių iš naujosios knygelės “Priešaky – kelionė”, buvo apdovanoti autorės rašikliais.

  Bibliotekininkė Danėlė dėkodama autorei, vaikams ir mokytojoms, pabaigoje  trumpai aprodė atnaujintą bibliotekos  patalpą ir supažindino su vaikų literatūros fondu.

  Tverų filialo bibliotekininkė

  Danėlė Grauslienė

  Skaityti daugiau...

 • „Lietuvos piliakalnių legendos ir padavimai“

  1Tęsiant Piliakalnių metams skirtų renginių ciklą, birželio 23 dieną, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį. Renginio metu vaikai klausėsi padavimų ir legendų apie Lietuvos piliakalnius. Bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams apie Rietavo savivaldybėje esančius piliakalnius, parodė jų nuotraukas.

  Atidžiai pasiklausę legendų ir padavimų, vaikai sprendė kryžiažodį apie piliakalnius.

  Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio

  viešosios bibliotekos informacija

  Skaityti daugiau...