Erling Kagge. Tyla triukšmo amžiuje

tylaKas yra tyla?

Kur ji?

Kodėl dabar ji svarbesnė nei bet kada anksčiau?

Trys klausimai – trisdešimt trys bandymai atsakyti.

Atsiriboti nuo išorinio pasaulio nereiškia atsukti nugarą aplinkai, atvirkščiai: tai reiškia matyti pasaulį aiškiau, išlaikyti kryptį ir stengtis mylėti pasaulį.

Erlingas Kagge yra leidėjas, septynių knygų autorius, straipsnių bendraautoris, skaito paskaitas ir veda seminarus. Taip pat ir keliautojas, tyrinėtojas, nuotykių ieškotojas.

Antarktida – tai pati ramiausia vieta, kokioje esu buvęs. Vienui vienas pasiekiau Pietų ašigalį, ir tame monotoniškame, plyname kraštovaizdyje nebuvo jokių žmogaus keliamų garsų, išskyrus tuos, kuriuos kėliau pats. Vienui vienas ant ledo, tolimoje, didelėje, baltoje neapibrėžtoje erdvėje galėjau pajusti ir išgirsti tylą. 

Alenka Rebula. Šimtas vidines galios veidų

100Atversk knygą „Šimtas vidinės galios veidų. Įkvepiančios, sielą gydančios ir stiprybę suteikiančios meditacijos“, perskaityk likimą ir paleisk jį.

Kada pasijunti kaip atitrūkstantis nuo šakelės lapas? 

O kada imi puoselėti savo vidinę pabaisą ir ketini tapti jos sargu? 

Kodėl, vandenyno išmestas į krantą, vėl atkakliai brendi gilyn? 

Ar žinai, ką daryti, kad nebeturėtum laiko brautis į svetimas šalis? 

Šie ir daugybė kitų visiems mums rūpinčių klausimų tikrai turi atsakymus, kartais stulbinamai paprastus, kartais visai nelauktus ar iš pirmo žvilgsnio pernelyg poetiškus, bet visada ištartus įtaigiu balsu ir kupinus išminties.

„Žiūriu į dar nemokantį naudotis laiptais vaiką. Jis jaučia, kad šie jam kol kas neįveikiami, tad ima linksmai leistis keturpėsčias. Ropoti vaikui neatrodo negarbinga, nes jis nelaiko negarbinga tiesos apie savo padėtį.“

Alenka Rebula

Maria Konnikova. Mąstyti kaip Šerlokas Holmsas. Kaip veikia protas

protas„Ši knyga moko skaitytojus tobulinti pasaulio suvokimo ir stebėjimo, prisiminimų saugojimo ir sprendimų priėmimo įgūdžius.“

Scientific American

Turbūt nerasime kito literatūrinio personažo, pasižyminčio tokia mąstymo skvarba, įžvalga ir pastabumu kaip Šerlokas Holmsas. 

Tad kas yra Šerlokas Holmsas? Ar jo intelektas tėra viso labo grožinės literatūros dovana mums, ar vis dėlto galime kai kuriuos jo mąstymo bruožus tiesiog išsiugdyti?

Galime! – teigia knygos autorė psichologė Maria Konnikova ir remdamasi A. Conan-Doilio kūrinių ištraukomis vaizdžiai, labai tiksliai atskleidžia mūsų mąstymo, proto veikimo mechanizmus.

asiremdama Holmso metafora, kad smegenys yra „proto palėpė“, kurioje saugoma informacija ir organizuojamos žinios, ji parodo, kaip galima protavimo strategijas ir žinias pritaikyti kasdieniame savo gyvenime. 

Knyga „Mąstyti kaip Šerlokas Holmsas. Kaip veikia protas“ paremta XXI a. neurologijos ir psichologijos mokslo tyrinėjimais. Joje aptariami unikalūs Holmso metodai: sąmoningumas čia ir dabar, stebėjimas, loginė dedukcija. Pasiremiant šiomis žiniomis galima spręsti savo problemas ar padidinti kūrybines galias.

„Įdomus Holmso nuotykių ir šiuolaikinio neurologijos mokslo derinys.“

The New York Times

Gary Chapman. Santykių keliai ir klystkeliai

keliaiNebijokite tikėtis sėkmės, išsivaduokite iš mitų pinklių ir iš apgailėtinos padėties išgelbėkite ne tik save, bet ir artimiausius žmones. Gali būti, kad ši knyga „Santykių keliai ir klystkeliai. Kaip išsaugoti santykius“ padės ne tik atgaivinti merdėjančią santuoką, bet ir iš naujo atrasti gyvenimo džiaugsmą kartu su sutuoktiniu. 

Tarptautinio pripažinimo sulaukusių knygų autorius G. Chapmanas atskleidžia pagrindinius principus, padedančius atgaivinti santuoką, skatinančius asmenybės tobulėjimą bei darbą ir santarvę šeimoje:
- Esu atsakingas už savo nuostatas.

- Mano nuostatos veikia mano veiksmus.

- Kitų žmonių pakeisti negaliu, bet galiu jiems daryti įtaką.

- Mano veiksmų emocijos nevaldo.

- Pripažinti savo netobulumus nereiškia būti nevykėliu.

- Meilė – stipriausias ginklas dėl gėrio pasaulyje.

Šeimų konsultantas, pastorius, bestselerio „Penkios meilės kalbos“ autorius G. Chapmanas teigia, kad meilė – mąstymo ir elgsenos būdas, o santykiams veiksmai, išreiškiami penkiomis meilės kalbomis, kur kas svarbesni už emocijas. Sujungęs patirtį ir teoriją autorius situacijas iliustruoja pavyzdžiais iš praktikos.

Laura Mizgirytė-Latour. 10 auksinių mados raktelių ieškančiai savo stiliaus

10„10 auksinių mados raktelių ieškančiai savito stiliaus“ yra knyga apie 10 tendencijoms nepavaldžių mados stilių: iš kur jie atsirado, kas jų esmė, kaip juos atpažinti – jų istorija, prietarai, socialiniai aspektai. Dar aptariamos taisyklės – ir tos, kurias galima laužyti, ir tos, kurias verčiau įsiminti. Taip pat skiriama dėmesio šiuolaikinėms mados ikonoms ir mados žodynui. Visa tai autorė pateikia remdamasi asmenine patirtimi – pasakodama apie savo darbą Kalifornijos San Diego dailės institute, amerikiečių ir japonų stiliaus atradimus, keliones, susitikimus su įkvepiančiais žmonėmis ir tiesiog paprastą kasdienybę. Paprastai, lengvai – apie rimtus ir unikalius mados dalykus. „Madą myliu ne mažiau nei maistą, tad kai kurios stiliaus istorijos tarsi rado ir savo atitikmenį virtuvėje – patiekalą su istorija. Norėčiau, kad šie 300 puslapių, prikimštų nuotraukų ir iliustracijų, išsklaidytų mados baimes, padėtų ją suprasti ir atrasti savo stilių“, – sako autorė.

Jared Diamond. Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas

ginklaiKas lemia vienų visuomenių iškilimą, o kitų – nykimą ir lėtą mirtį? Kodėl vienos iš jų pasirodo pranašesnės ir vystosi sparčiau, o kitos lieka besivejančių vaidmenyje? Antropologas ir istorikas Jared Diamond įsitikinęs – visa tai yra ilgo proceso, trunkančio tūkstantmečius, rezultatas. Kita vertus, vargu, ar europiečių ir šiaurės afrikiečių civilizacijų iškilimą istorijoje galima tapatinti su neeilinėmis jų protinėmis, etinėmis ar genetinėmis galimybėmis. Jared Diamond knygoje „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ siūlo naują požiūrį. Jis leidžiasi į kelionę 13 tūkst. metų atgal į praeitį, siekdamas įrodyti, kad sėkmingą visuomenių gyvenimą lemia geografinės aplinkos sąlygos.
Jei lankytojas iš kitos planetos pažvelgtų į Žemę prieš 14 tūkst. metų, jis nematytų didelių skirtumų tarp įvairių planetos žemynų. Afrikoje žmonės apsigyveno anksčiausiai, Šiaurės Amerikoje plyti bekraštės derlingos lygumos, Australija – puikus įrodymas, kad žmonės nuo anksčiausių laikų galėjo keliauti vandeniu nemažus atstumus. Kodėl, nors sąlygos visur buvo savaip palankios, iškilo Eurazijos žemynas?

Jared Diamond knyga „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ teigia, jog taip susiklostė dėl uždaro rato, kai esamos sąlygos ir išradimai leido kurti dar pažangesniu įrankius ir technologijas. Tai vedė į civilizacijos augimą ir progresą – klajoklių visuomenę keitė agrarinė, atsirado valdantis elitas, biurokratija, prijaukintos vis kitos gyvūnų rūšys. Tačiau šio proceso ištakos – geografinės aplinkybės, išskiriančios Euraziją tarp kitų kontinentų.

Jared Diamond derina įvairių mokslo šakų atradimus ir skirtingus požiūrius į visuomenių vystymąsi. Naudodamasis įvairiais šaltiniais ir keldamas antropologijos, biologijos, istorijos, sociologijos ir geografijos klausimus, jis pasakoja ne atskiros tautos, bet visos žmonijos istoriją. Aiški argumentų struktūra ir įtraukiantis pasakojimas pelnė „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ bestselerio vardą, Pulitzerio premiją ir „Phi Beta Kappa“ mokslinės knygos apdovanojimą. Tai knyga, kurią Billas Gates’as pavadino pagrindais, padedančiais suprasti žmonijos istoriją.

Jared Diamond – amerikiečių fiziologas, ekologas, geografas, biologas, antropologas, sukūręs ne vieną pasaulinį mokslinės literatūros bestselerį. Tarp kitų jo knygų „The Third Chimpanzee“ ar „Collapse“, „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ – geriausiai žinoma ir nepaliekanti abejingų. Harvardo ir Kembridžo universitetų auklėtinis apdovanotas MacArthuro fondo stipendija, yra pelnęs ne vieną mokslo ir literatūros premiją. Jo knyga „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ yra ekranizuota – pagal ją sukurtas dokumentinis filmas.