Isabelle Filliozat. Mano vaikas mane varo iš proto

protoKnygoje „Mano vaikas mane varo iš proto!“ vaikų auklėjimo specialistės gilinasi į laikotarpį tarp vaikystės ir ankstyvos paauglystės – su kokiais iššūkiais susiduria 6–11 metų vaikai bei jų tėvai ir kaip juos įveikti?

Vaikui sukako šešeri. Keleri pirmieji metai jau praeityje, vaikas tapo savarankiškesnis, o paauglystė dar kažkur toli. Atrodo, pagaliau galėsite šiek tiek atsikvėpti. Tačiau netruksite suprasti, kaip stipriai klystate!

6–11 metų laikotarpiu aktyviai formuojasi vaiko smegenys, bręstanti asmenybė nori būti savarankiška – tą išduoda ir vaiko emocijos, ir besivystantys socialiniai įgūdžiai. Vieną dieną jis ieško švelnumo ir nori prisiglausti, o kitą sulaukiate skambučio iš mokyklos, kad jūsų vaikas susimušė su klasės draugu. Tokio amžiaus vieni vaikai tampa išdykę, kiti - išsiblaškę, treti vis labiau užsisklendžia savyje. Kaip elgtis, susidūrus su tokiu emociniu nepastovumu?

Šis „amerikietiškų kalnelių“ etapas vargina visą šeimą – vaikams patiems sunku suprasti, kas vyksta, o tėvams kasdien tenka susidurti su nepastovia nuotaika, priešgyniavimu ir emocijų kaita. Tėvai, susidūrę su nepaaiškinamomis emocijų bangomis, dažnai netenka kantrybės ir imasi griežtų auklėjimo priemonių. Galiausiai nuolatiniai, net ir menki, konfliktai išvargina visą šeimą.

Isabelle Filliozat knygoje „Mano vaikas mane varo iš proto!“ siekia užkirsti kelią nesantaikai šeimoje ir grąžinti ramybę bei savitarpio supratimą. Ji aptaria šiuo laikotarpiu tėvams kylančius klausimus, o patarimus kaip elgtis vienokioje ar kitokioje situacijoje iliustruoja pavyzdžiais. Jos idėjos grindžiamos pozityvaus auklėjimo bei empatiško elgesio principais.

Pirmajame knygos skyriuje Isabelle Fillozat aptaria probleminį elgesį lemiančius veiksnius – stresą, prieraišumą ir laisvės poreikį, o antrajame moko klausytis ir priimti vaikų emocijas. Vėlesni skyriai skirti vaiko nuo 7 iki 11 metų raidos aprašymui – autorė pristato sąmoningą amžių, paliečia neišvengiamą draudimų ir bausmių temą. Autorė tėvams primena, kad vieno teisingo atsakymo nėra: kiekvienas vaikas skirtingas, todėl būtina atsižvelgti į kiekvieno iš jų individualumą. Ji siekia pateikti pagrindines auklėjimo gaires, kad vaikas pasitiktų paauglystę pasitikėdamas savimi.

Isabelle Fillozat (Izabel Fijoza) – psichologė ir psichoterapijos pedagogė, vadovaujanti Ryšių ir emocijų supratimo mokyklai Provanso Ekse, Prancūzijoje. „Mano vaikas mane varo iš proto!“ - viena iš daugelio jos knygų, skirtų vaikų auklėjimui ir emociniam tėvų bei vaikų tarpusavio supratimui.

Anouk Dubois (Anuk Diubua) – psichomotorikos specialistė, ankstyvosios vaikystės metodininkė, knygų iliustratorė.

Jo Piazza. Gyventi susituokus

joIškart po vestuvių rašytoja ir žurnalistė Jo Piazza meta sau iššūkį – leidžiasi su vyru į nuotykių kupiną kelionę po pasaulį, mėgindama suprasti, kas gi lemia šiuolaikinės, nors gal ir ne visada labai šiuolaikiškos, santuokos sėkmę. Pasikalbėjus su žmonėmis įvairiuose pasaulio kampeliuose, paaiškėja viena – santuoka keičiasi ir dauguma porų tiek kosmopolitiškajame Paryžiuje, tiek Indijos kaimo vietovėse bando susigaudyti, kaip būti vyru ir žmona šiais beprotiškų pokyčių laikais. Tačiau net ir neradusi to vienintelio laimingos santuokos recepto, Jo Piazza išgirsta gausybę vertingų pamokymų ir patarimų, kaip puoselėti ryšį su antrąja puse.

„Gyventi susituoku“ parašiau norėdama pakviesti pokalbio apie porų santykius, seksą, meilę, santuoką, ištikimybę, monogamiją, daugpatystę, pinigus, galią, lygybę, vaikus, vyrus ir moteris, apie tai, kaip visa suderinti pasaulyje, kuris keičiasi greičiau, nei daugelis mūsų tikėjomės.

Tad pirmyn. Pasikalbėkime apie santuoką.

Jo Piazza

Mona Chollet. Nesunaikinama moterų galia

galiaTAI KNYGA APIE STIPRIĄ IR LAISVĄ MOTERĮ, KOKIA JI IR YRA GIMUSI BŪTI!

Laisva, stipri ir nepriklausoma. Moteris, turinti ambicijų ir nepaisanti visuomenės nuostatų, net šiais laikais kelia neigiamų emocijų. Iš kur tai?

Knygos „Nesunaikinama moterų galia“ autorė nukelia į laikus, kai moteris už menkiausią saviraišką galėjo būti apšaukta ragana ir sudeginta ant laužo. Raganų medžioklės lėmė per daugelį kartų susiformavusį moteriškumo supratimą – jų užsisklendimą, savo norų slopinimą, aukojimąsi dėl kitų. Kas buvo tos moterys? Už kokius „nusikaltimus“ jos buvo persekiojamos?

Feminizmo ir #MeToo laikais stiprios moterys sugrįžta. Jos protestuoja, laužo stereotipus, nesitaiksto su jokiomis dominavimo formomis ir primetamomis taisyklėmis. Raganos archetipas feministėms teikia neišsenkamų galių kovoti dėl moterų teisių.

„Raganų medžioklės, per kurias kartais būdavo sunaikinamos ištisos šeimos, kurios sėjo siaubą, per kurias be gailesčio būdavo baudžiama už tam tikras elgesio formas ir tam tikras tais laikais netoleruojamas praktikas, – tos medžioklės prisidėjo prie šiandieninio mūsų pasaulio formavimosi. Jei jų nebūtų buvę, veikiausiai mes gyventume visiškai kitokioje visuomenėje.“

Mona Chollet

Jaroslavas Melnikas. Adata

adataAnt trijų kryžių kalno, esančio Vilniaus centre, randama nužudyta jauna moteris. Ant nužudytosios kaktos – negyvas balandis, ant kairio peties ištatuiruota raudona papūga, o kairė krūtis atrodo labai keistai. Danguje ratus suka erelis. Ką visa tai reiškia?

Patyrusiam policijos komisarui Algimantui Butkui, kurio asmeninis gyvenimas visiškai pairo, tenka spręsti patį sudėtingiausią savo praktikoje galvosūkį.

Jaroslavo Melniko, žinomo rašytojo – siurrealisto ir fantasto – knygos populiarios ir Lietuvoje, ir užsienyje. Naujausias šio autoriaus romanas – kvapą gniaužiantis skandinaviškas trileris, kuriame tyrinėjamos žmogaus psichikos gelmės.

Šį labai vilnietišką romaną apie neįprastą nusikaltimą lietuviai skaitys kartu su prancūzais, nes tuo pat metu pasirodo ir Prancūzijoje.

„Kai rašiau romaną „Maša, arba Postfašizmas“, aš irgi rizikavau. Detektyvas yra laikomas nerimtu žanru, kaip ir fantastika. Neva rimti rašytojai nerašo fantastikos nei detektyvų. Tai netiesa. Džordžas Orvelas, Bredberis – tai fantastika. Dostojevskio „Nusikaltimas ir bausmė“ – detektyvas. Svarbu ne žanras, o tai, ar rašytojas turi ką pasakyti.“

Laurent Gounelle. Pažadu tau laisvę

laisveBestselerių „Dievas visada keliauja inkognito“ ir „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“ autoriaus naujausia knyga - „Pažadu tau laisvę“. Tai pasakojimas apie jauną žurnalistą ir pagyvenusią atlikėją, kuriai patikėtos slaptos brolijos paslaptys, galinčios pakeisti gyvenimą. Ar ryžtumėtės jomis pasinaudoti?

Žurnalisto Semo gyvenimas tikrai klostosi nekaip. Darbdavys praneša, kad jam liko dešimt dienų išsaugoti savo darbo vietą, o grįžus namo, žmona pribloškia žinia, kad jų santykiai atsidūrė ties riba.

Tiek viršininkas, tiek antroji pusė Semą kritikuoja dėl jo asmeninių savybių, tačiau ar gali žmogus tapti kažkuo kitu? Semo bičiulis lyg tarp kitko užsimena apie paslaptingą moterį, kurį galbūt gali jam padėti.

Semas nusprendžia susitikti su legendine garbaus amžiaus dainininke Sibile. Jos istorija verta kino filmo – ji gyvenime susidūrė su visomis įmanomomis nesėkmėmis, nelaimingai mylėjo, buvo palikta ir išduota, vėliau surado meilę, gyvenimo džiaugsmą ir tapo laiminga. Kokia paslaptis slypi už visų šių pokyčių?

Sibilė Semui atskleis savo gyvenimo istoriją ir papasakos apie viską pakeitusią kelionę pas mįslingąjį Oskarą – hipnotizuotoją iš Egipto. Jis priklauso amžių amžius gyvuojančiai brolijai, kurios paslaptys buvo patikėtos ir Sibilei. Anot jų, yra tik devyni asmenybės raidos keliai, kuriuos gali rinktis kiekvienas žmogus. Oskaras padeda Sibilei išbandyti kiekvieną iš jų – pažiūrėti, kaip jie veikia karjerą, asmeninį gyvenimą, santykius su kitais. Tačiau kiekvienas iš kelių turi ir privalumų, ir trūkumų…

Ką knygos herojus Semas išmoks iš Sibilės? Ar jam pavyks savo gyvenimą pakreipti nauja vaga? „Pažadu tau laisvę“ – tai pasakojimas apie žmonių akistatą su gyvenimu, norą pakeisti save, draugystę ir šeimą. Tai žavi, guodžianti ir įkvepianti knyga.

Prancūzų autorius Laurent Gounelle – tikra savipagalbos knygų žvaigždė ir asmeninio tobulėjimo specialistas, kurio knygos vos tik pasirodžiusios tampa bestseleriais. Jos išverstos į 23 kalbas, o naujausią knygą „Pažadu tau laisvę“ taip pat numatoma išleisti bent devyniolikoje šalių.

Jodi Picoult. Šviesos blyksnis

blyksnisAbortus reglamentuojantys įstatymai apsiriboja skirstymu į juoda ir balta: arba esi už, arba prieš abortus. Tačiau moterys nėra juodos ir baltos – jos iš tūkstančių atspalvių. Jų nuomonę lemia skirtingos aplinkybės ir patirtys. Romanu „Šviesos blyksnis“ Jodi Picoult nori paskatinti skaitytoją susimąstyti apie sudėtingas situacijas, aplinkybes ir motyvus, formuojančius kiekvieno iš mūsų nuomonę bei pasirinkimus.

Į Misisipės valstijos kliniką įsiveržęs ginkluotas vyras įkaitais paima ligoninės personalą ir pacientes. Kiekvienas romano personažas – stulbinamai natūralus, įtikinantis ir savaip prikaustantis dėmesį. Derybininkas Hju Makelrojus atvykęs į incidento vietą sužino, kad klinikoje tarp įkaitų yra ir jo keturiolikmetė duktė. Su ginklu į kliniką įsiveržęs Džordžas Godardas šių desperatiškų veiksmų griebiasi paveiktas siaubingo praradimo. Ne mažiau įtaigūs ir kiti veikėjai: gydytojas Lujis Vordas, medicinos sesuo Izė Volš ir protestuotoja prieš abortus Džanina Deger, kuri klinikoje tikėjosi gauti skandalingos medžiagos apie „kūdikių žudikus“.

Įtraukiančiam ir jaudinančiam romanui pakaktų vien šių spalvingų personažų, tačiau autorė tuo neapsiriboja – J. Picoult įvykius pateikia atvirkštine tvarka. Romanas prasideda nuo įkaitų dramos atomazgos, skaitytojas pamažu vedamas prie tragedijos ištakų. Tik pabaigoje sužinosite tikruosius veikėjų motyvus ir labai nustebsite.

S. K. Tremayne. Ugnies vaikas

vaikasS. K. Tremayne – daugelio literatūrinių premijų laureatas, šlovę pelnęs romanu „Ledo dvynės“, kuris 2015 m. tapo The Sunday Times bestseleriu. Autorius su trenksmu grįžta pristatydamas kaustantį, mistišką, šiurpiai niūrų psichologinį trilerį „Ugnies vaikas“.

Vos keturi žodžiai palaidojo jos svajones.

Iki Kalėdų tu mirsi...

Ištekėjusi už turtuolio advokato Deivido, Reičelė palieka varganą ankstesnį gyvenimą Londone ir persikrausto į nuostabaus grožio bei gilią praeitį turintį dvarą Kornvalyje. Čia ji tampa įmote vyro sūnui iš pirmos santuokos Džeimiui. Reičelės gyvenimas turėtų būti lyg iš paveikslėlio – nuostabi mylinti nauja šeima, kerintis protėvių dvaras, tačiau netrukus ji sužino, jog šis namas slepia daug paslapčių.

Prieš kelerius metus pirmoji Deivido žmona žuvo per nelaimingą atsitikimą, paslaptingomis aplinkybėmis įkritusi į kasyklos šachtą. Tobulas gyvenimas po truputį ima griūti pasikeitus Džeimio elgesiui. Berniukas dažnai panyra į keistas transo būsenas, šnibždasi su savimi, trikdo Reičelę pranašystėmis, kurios ima pildytis, negana to, vis kartoja bendraujantis su mirusios mamos šmėkla. Reičelei pradėjus knaisiotis po praeitį, jos nepasitikėjimas naujuoju vyru ima augti, o ką tik prasidėjęs nuostabus naujas gyvenimas tampa tikru košmaru...

„Jei jums patinka Tremayne'o bestseleris „Ledo dvynės“ ir mįslingos istorijos, kuriose svarbiausi dalykai įvyksta naktį, šis romanas – kaip tik jums.“

Daily Mail

Fiona McIntosh. Arbatos sodai

sodaiArbata kvepiantis ir rytietiška dvasia alsuojantis romanas „Arbatos sodai“ – jaunos gydytojos meilės istorija, nusidriekusi tarp atšiaurios Anglijos ir spalvingosios Indijos.

Isla – Anglijoje dirbanti, savo profesiją mylinti ir gimdyvėms padėti siekianti akušerė. Tačiau ji svajoja dirbti ten, kur jos įgūdžių reikia labiau - jei tik galėtų, ji iškart vyktų į Indiją. Ji nori gelbėti gyventojus nuo tropinių infekcijų. Merginos svajonei prieštarauja tėvas, besibaiminantis, kad Islą pasiglemš tuberkuliozė, jau pražudžiusi jos motiną. Galiausiai jie sutaria, kad Isla vyks į Indiją, tačiau ir toliaus dirbs tik kaip akušerė.

Be to Islos tėvas dar turi dar vieną kozirį, kuris gali sujaukti visus planus. Islos jaunystės laikų meilė Džiovis kaip tik ieško nuotakos ir rengiasi vesti. Ir nors vėl susitikę jaunuoliai jaučia vienas kitam abipusę simpatiją, Isla neatsisako savo užmojų – ji leisis tolimon kelionėn į Kalkutą. Ar ši kelionė taps iššūkiu? Ypač kai Isla ten sutiks kolegą Saksoną.

Spalvingoje šalyje, kurią kamuoja skurdas ir ligos, Isla turės įveikti ne tik profesinius, bet ir asmeninius iššūkius. Išvykusi į Himalajų pašonėje įsikūrusį Dardžilingą, ji turės stoti akistaton su savo troškimais ir atsakyti sau, kas iš tiesų yra jos gyvenimo meilė.

„Arbatos sodai“ – kontrastų knyga. Iš pilkos ir lietingos Anglijos pasakojimas nukelia skaitytoją į spalvingą ir dinamišką Indiją, kitos kultūros, kitų papročių šalį, kur moters vieta ketvirto XX a. dešimtmečio visuomenėje neatitinka plačių ir idealistinių pagrindinės veikėjos užmojų. Nežabota aistra varžosi su tyra meile, o tylus susitaikymas nenori užleisti vietos kovai už savo įsitikinimus.

Pasaulyje pripažinta rašytoja Fiona McIntosh rašo knygas vaikams ir suaugusiems. Kartu su vyru ji penkiolika metų leido populiarų kelionių žurnalą – šią veiklą šeima nutraukė užaugus jų dvyniams sūnums. Nuo to laiko Fiona McIntosh visą laiką skiria kūrybai. Nors namais vadina Pietų Australiją, rašytoja nuolat zuja po pasaulį – ji ne tik veda seminarus ir dirbtuves būsimiems rašytojams, bet ir kelionėse semiasi įkvėpimo naujoms istorijoms.

Ji pasakoja, kad savo kūriniuose analizuoja šiuolaikinės moters problemas – kaip suderinti savo svajones ir norus su visuomenės primestomis normomis ir moteriškumo samprata? Būtent tai atspindi ir romano „Arbatos sodai“ veikėjos Islos drama – ji turi rinktis tarp profesijos ir vedybų, tarp tylios žmonos ir aistringos meilužės. Šie pasirinkimai ir kuria romano įtampą.

M. J. Arlidge. Lėlės namas

namas„Lėlės namas“ – trečiasis serijos apie detektyvę Heleną Grace romanas, kuriame ji ir jos komanda susidurs su dviem iš pažiūros nesusijusiais nusikaltimais.

Rubė gali prisiekti – ji tikrai užmigo savo lovoje! Dabar ji pabunda keistame, tamsiame kambaryje, kurio nepasiekia dienos šviesa. Nors ją dar kankina praėjusios nakties linksmybių padariniai, pamažu ji ima suprasti, kad tai – menkas nepatogumas palyginus su tuo, kas jai nutiko dabar...

Anglies juodumo plaukai ir išraiškingos didelės mėlynos akys – taip apibūdinama atokiame paplūdimyje rasta mergina. Nors kūnas čia pragulėjo ne vienerius metus, jis atrodo neįprastai. Dar keisčiau, kad visą tą laiką merginos nepasigedo artimieji – jie teigia visą laiką gaudavę jos žinutes, todėl sako, kad nebuvę pagrindo nerimauti.

Nors policija mano, kad Rubės ir ant kranto rastos merginos likimai nesusiję, detektyvė Helena Grace galvoja kitaip. Ji įsitikinusi – tai ne naujoko, bet kantraus serijinio žudiko darbas. Kokie jo motyvai? Kaip pergudrauti šį preciziškai dirbantį žmogžudį? Laikas tiksi Helenos ir pagrobtosios merginos nenaudai...

Tačiau viskas pakrypta netikėta linkme, kai atsiskleidžia anksčiau skaitytojams nematyta Helenos pusė –jos jausmai vienam su byla susijusiam asmeniui. O kur dar romantiniai praeities ryšiai…

M. J. Arlidge duos skaitytojams pakankamai laiko pajusti aukos išgyvenimus, o merginos pastangos ištverti kankinantį įkalinimą sujaudins ne vieną. Iš skirtingų perspektyvų – pagrobtosios Rubi, jos gedinčios šeimos, detektyvės Helenos – kuriamas daugiasluoksnis įtempto siužeto romanas. Belieka tik kantriai laukti atomazgos.

Trileryje „Lėlės namai“ rasite skaitytojams puikiai pažįstamus M. J. Arlidge kūrybos bruožus: trumpi, veiksmo kupini skyriai, stipri pagrindinė veikėja ir jos kova su vidiniais demonais ir, galiausiai, sumaniai išplėtota istorija. Kiek serijinių žudikų besukurtų rašytoja - Helenos Grace šaltas ir aštrus protas išnarplioja net sudėtingiausias bylas.

„Šis greitai besivystantis, policijos darbą atskleidžiantis trileris neabejotinai taps bestseleriu.“

Huffington Post

„Tiek fizinius, tiek emocinius praeities randus nešiojanti detektyvė Helena pasirodo kaip viena įdomiausių kriminalinių romanų veikėjų.“

Publisher’s Weekly

Tracey Garvis Graves. Mergina, kurią jis pažinojo

merginaJie susitiko universitete, bet vos prabudus romantiškiems jausmams buvo likimo išskirti. Amerikiečių rašytojos Tracey Garvis Graves romanas „Mergina, kurią jis pažinojo“ – šiltas ir jaukus romanas pasiilgusiems tikrų jausmų.

Anglų kalbą studijuojanti Anika – ne šiaip drovi mergina. Ji tiesiog neperpranta klaidžių socialinio gyvenimo taisyklių ir normų. Anika kur kas mieliau laiką leidžia už šachmatų lentos, bibliotekoje tarp knygų ar savanoriaudama gyvūnų prieglaudoje. Jos gyvenimo būdas - tyla ir drabužiai su nukirptomis etiketėmis. Ji nemoka juokauti ir nesijaudina, ką galvoja kiti žmonės.

Įkalbinta draugės, ji sutinka dalyvauti šachmatų turnyre. Šachmatai jai patinka ir padeda nusiraminti… Ir dar ji susipažįsta su juo.

Prisijungęs prie universiteto šachmatų klubo, Džonatanas iškart pralošia pirmąją partiją, o kartu ir... savo širdį. Ji vilki neįprastais, apsmukusiais drabužiais ir elgiasi keistai, kalba tiesmuikai, bet yra labai graži ir leidžia kitiems būti savimi. Šios Anikos savybės žavi Džonataną – o jai patinka, kad su vaikinu ji jaučiasi saugi ir jos negąsdina jo prisilietimai.

Čia galima būtų dėti tašką ir baigti laimingą meilės istoriją. Deja, skaudus įvykis išskiria Aniką ir Džonataną. Pirmą kartą Anikai tenka prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

Jie susitiks po dešimties metų. Jų likimai susiklostys labai skirtingai. Anika ras savo svajonių darbą bibliotekoje. Džonatanas dirbs finansų kompanijoje, išgyvens skaudžias skyrybas ir bandys pradėti gyvenimą iš naujo. Visus tuos metus jie ilgėsis vienas kito, bet ar jiems pavyks išnaudoti likimo suteiktą antrą galimybę?

Tracey Garvis Graves – „New York Times“, „Wall Street Journal“ ir „USA Today“ bestselerių autorė. Jos knygos išverstos į daugiau kaip trisdešimt kalbų, o pagal vieną iš jų statomas filmas.

„Graves supažindina mus su dviem žavingais veikėjais. Skaitytojams norėsis būti su jais kartu. <...> Tai viena geriausių ir originaliausių meilės istorijų per pastaruosius metus.“

The Nerd Daily

Louise Jensen. Pasimatymas

pasimatymass„Pasimatymas“ - aštrus ir nenuspėjamas psichologinis trileris apie tai, kaip viena lemtinga naktis gali apversti gyvenimą.

Alės gyvenimas byra – skyrybos su mylimu vyru, vėl sugrįžtantys persekiojantys vaikystės traumų prisiminimai, nesėkmingas bandymas kabintis į gyvenimą...

Draugai įkalbinėja Alę pradėti viską iš naujo – juk negalima visą laiką gyventi praeitimi. Pagaliau Alė išdrįsta nueiti į pasimatymą. Ji rengiasi praleisti šeštadienio vakarą su patikimai atrodančiu vyruku iš pažinčių svetainės.

Atsibudusi kitą rytą ji suvokia, kad įvyko kažkas baisaus. Ji kruvina, jai skaudą galvą ir ji negali prisiminti, kas buvo vakar. Dar blogiau – ji neatpažįsta savęs veidrodyje! Ir nieko neprisimena. Net artimiausių žmonių – buvusio vyro, brolio, draugų. Ir, žinoma, ji neatpažįsta to, kuris kėsinasi ją sunaikinti.

Alės būklė turi medicininį pavadinimą. Tai – prozopagnozija, prarastas gebėjimas įsiminti ir atpažinti žmonių veidus. Tačiau medicininis terminas Alei dabar rūpi mažiausiai…

Kažkas meluoja, tačiau žvelgdami į pasaulį Alės akimis negalėsime atpažinti, kas. Ar tai jos brolis? Teta? Geriausia draugė? Kaimynas? Ir iš kur atsiranda tie gąsdinantys rašteliai namuose? Kažkas persekioja Alę, tačiau ji niekada nėra tikra, kas…

Trilerio „Pasimatymas“ veiksmas vystosi greitai ir atveria vis gilesnes mūsų baimes. Tai psichologinis siaubo trileris, neperkrautas medicininiais terminais, skaidrus ir... baisus.

Jensen meistriškai imasi jautrių temų, tačiau net ir rašydama ramiai ir tarsi neutraliai sugeba sukurti siaubo istoriją. Ji geba perteikti tikrus veikėjų išgyvenimus, o skaitytojas susitapatindamas su herojais patiria visas jų emocijas. Kiekvienas pasakojimo žodis kruopščiai apgalvotas. Tai talentingai parašyta istorija.

Knygos autorė Louise Jensen – Nortamptonšyre Anglijoje gyvenanti „USA Today“ bestselerių autorė, kurios pirmosios knygos „The Sister“ („Sesuo“) ir „The Gift“ („Dovana“) tapo tikra sensacija ir susilaukė pripažinimo. Pirmajai, kaip debiutinei knygai, įteiktas 2016 m. „Goodreads“ apdovanojimas. Autorės knygos karaliauja geriausiai parduodamų knygų topuose – jos išverstos į daugiau kaip 20 kalbų ir parduota per milijoną egzempliorių.

Kati Hiekkapelto. Klajūnai

klajunai„Klajūnai“ – nauja suomių detektyvų autorės Kati Hiekkapelto knyga ir trečioji serijos apie detektyvę Aną Feketę dalis.

Kaip niekuo neišsiskiriantis nusikaltimas Balkanuose susijęs su Anos šeimos istorija? Ir kodėl žudikas vis dar laisvėje, o už grotų ilgus metus sėdi nekaltas žmogus?

Praeities kamuojama Ana Faketė grįžta į savo gimtąjį miestą Serbijos pasienyje. Šventės metu kažkas pavagia jos rankinę. Jau kitą dieną vagis randamas negyvas. Policijos abejingumas ir nenoras imtis tyrimo Aną nustebina ir suerzina. Anai neteks mėgautis atostogomis, nes ji pasiryžta pati imtis tirti žmogžudystę.

Kuo labiau Ana gilinsis į tai, kas vyksta miestelyje, tuo daugiau klausimų jai iškils – kaip upės pakrantėje rastas žmogus susijęs su jos tėvo mirtimi? Kodėl buvęs policininkas Kovakas ir žvejys Nagis atkalbinėja ją nuo tyrimo? Kodėl jos motina nenori kalbėti apie praeitį? Kiekvienas iš jų turi savo paslapčių ir motyvų, todėl Anai bus ypač sunku atskirti, kuo ji gali pasitikėti, o kas žaidžia melo žaidimą.

Anos atskleistos žinios galbūt sužeis jai širdį ir sukels mirtiną pavojų – tačiau ji pasiryžusi nepalikti neatskleistų paslapčių. Kita vertus, galbūt nedideliame miestelyje kai ką tiesiog būtina nutylėti…

„Klajūnai“ išsamiai perteikia vietovės, kurioje vyksta veiksmas, atmosferą – miestelio aikštė, upės pakrantė, aplink upę išsidėstę kaimai ir gyvenvietės, čia gyvenančių žmonių bendruomenė bei jų tarpusavio santykiai. Į vientisą pasakojimą susijungs viskas - atšiaurus policijos elgesys ir romų bendruomenės kasdienybė, vengrų tautinės mažumos ir į Europos Sąjungą keliaujantys migrantai.

Suomių rašytojos Kati Hiekkapelto romanas „Klajūnai“ nagrinėja aktualias Vidurio Europos problemas ir senų nesutarimų paliktus randus, susiedamas juos su pabėgėlių krize, kuri atkartoja pačios Anos likimo istoriją. Ji dešimto dešimtmečio pradžioje pati iš griūvančios Jugoslavijos su šeima pabėgo į Suomija – ją dar ir šiandien kamuoja vidinis tapatumo konfliktas.

„Trečiojoje knygoje Kati Hiekkapelto pasakoja dar vieną puikią istoriją – sukrečiantis ir jautrus šiaurietiško trilerio žanras keliauja į Balkanus. „Klajūnai“ žymi tiek autorės, tiek jos kuriamos herojės raidą, taip pat ir brandą bei drąsą imtis aktualių politinių ir socialinių temų. Tai daroma elegantiškai ir literatūriškai, o veikėja palaipsniui sužino vis daugiau apie savo asmenybę, savo šaknis ir išmoksta nugalėti nuolat jaučiamą susvetimėjimą.“

Crime Review

„Klajūnai“ – tai trečioji serijos knyga apie Aną Feketę – jauną Jugoslavijos vengrę, dirbančią Suomijos policijoje – ir jos kriminalinių nusikaltimų tyrimus (pirmoji – „Kolibris“ („Sofoklis“, 2018), antroji –„Bejėgiai“ („Sofoklis“, 2019). Kūrinys įtrauktas į prestižinių „Petrona“ apdovanojimų, skiriamų geriausiems Skandinavijos detektyvams, trumpąjį sąrašą. Serijos autorė Kati Hiekkapelto (g. 1970) yra viena labiausiai pripažintų šiuolaikinių detektyvų rašytojų Suomijoje.