Naujienos

„Vanduo žmogaus ir planetos gyvenime“

neigalieji 016Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi Rietavo neįgaliųjų draugijos „Viltis“ nariai. Čia vyko rytmetys „Vanduo žmogaus ir Planetos gyvenime“. Vyr.bibliotekininkė  R.Durkienė papasakojo apie vandens reikšmę žmogui, jo sveikatai, higienai. Kalbėta apie vandens reikšmę gyvūnijai ir augmenijai. Papasakota apie vandens telkinius Lietuvoje: upes, ežerus, šaltinius, Kuršių marias, Baltijos jūrą bei dirbtinius vandens telkinius. Akcentuota vandens telkinių reikšmė šalies landšaftui, turizmui, poilsiui. Papasakota apie mineralinių vandenų kurortus Lietuvoje. Rytmečio metu buvo organizuota viktorina apie vandenis Lietuvoje, veikė knygų parodėlė.

Įdomi ir turininga vasaros pradžia

Stovyklėlė 2 044Baigėsi mokslo metai, prasidėjo vasaros atostogos.  Jų metu svarbus yra ir vaikų užimtumo klausimas.

Tuo tikslu Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka (vaikų literatūros skyrius) vykdė projektą : vaikų vasaros stovykla „Pažinsi paveldą - pažinsi pats save“. Projektas tęstinis, vykdomas jau devinti metai. Pirmąją birželio savaitę 25 pirmų - penktų klasių vaikučiai dalyvavo stovyklos veikloje. Vaikai susipažino su etnokultūros paveldo sąvoka, lankėsi Daugėdų ir Medingėnų seniūnijos kaimuose, susitiko su vyresnio amžiaus žmonėmis, užsirašinėjo jų pasakytas mįsles, patarles, priežodžius. Lankėsi Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, smagiai leido laiką mokydamiesi liaudies žaidimų, ratelių. Spėjo mįsles ir net pabandė jas nupiešti. Susipažino su smulkiosios tautosakos knygomis, esančiomis bibliotekoje, skaitė apie Kristijono Donelaičio būrų gyvenimą, darbą ir šventes. Vaikai daug sužinojo, mokėsi bendrauti su bendraamžiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis , smagiai leido laisvalaikį.

Projekto partneriai - Rietavo savivaldybės kultūros centras ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija. Projekto vadovės - mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

Stovykla veikė  2014 m. birželio 2-7 dienomis.

Stovyklėlė 1 045

„Rietavo literatūrinis pavasaris 2014“

DSCF2999Saulėtą, alyvų ir kaštonų žiedais pasipuošusį gegužės dvidešimt trečiosios vakarą į Rietavo parką prie didžiojo tvenkinio rinkosi literatūros ir muzikos mylėtojai. Čia, plačiašakių kaštonų paunksmėje vyko tradicinė šventė „Rietavo literatūrinis pavasaris 2014“. Ši šventė Rietave gyvuoja jau du dešimtmečius: nuo 1994 m. gegužės 27d., kai į pirmąją tokią šventę kvietė tik Rietavo literatai, iki šiandienos, kai šventėje skambėjo ne tik šeimininkų rietaviškių, bet ir svečių iš Gargždų, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, Šilalės, Telšių literatų kūrybos posmai bei proza. Šventė išaugo, suformavo savo dalyvių ir žiūrovų ratą.

Skaityti daugiau...

„Bibliotekos pažangai 2“

Gegužės 22 dieną, ketvirtadienį, Rietavo viešojoje bibliotekoje svečiavosi maloni viešnia – Giedrė Čistovienė, kuri yra mūsų bibliotekos kuratorė projekte „Bibliotekos pažangai 2“. Į susitikimą susirinko visos bibliotekos darbuotojos, neužmirtant nė vienos kaimo filialų vedėjos. Kuratorė Giedrė papasakojo apie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ tikslus, numatomas kryptis ir galimybes. Jauki atmosfera nuteikė malonioms diskusijoms apie mūsų bibliotekos indėlį šiam projektui, apie savivaldybės problemas, kurias projektas galėtų padėti spręsti bei apie galimus projekto partnerius. Kadangi p. Giedrė turi daug patirties projektų rašyme ir vykdyme, ji šia patirtimi mielai pasidalino su mūsų bibliotekininkėmis, padėjo gvildenti ir plėtoti idėjas bei davė praktinių patarimų. P. Giedrė pabrėžė bibliotekų darbo svarbą ir jos visapusišką poreikį visuomenei. Labai džiaugiamės šiuo šiltu ir naudingu susitikimu!

Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

Vaikų rytmetis „Knygos pasakoja apie žemę“

Rytmetys žemei 05-21 011Daugelyje pasaulio šalių  nuo 2001 metų  gegužės 22d. švenčiama biologinės įvairovės diena. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį „Knygos pasakoja apie žemę“. Vyr. bibliotekininkė R. Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis knygomis, enciklopedijomis, žinynais, pasakojančiais apie žemės biologinę įvairovę.  Papasakojo vaikams, kad įdomias ir didžiules augalų kolekcijas galima pamatyti botanikos soduose.  Po to vaikai ėjo į parką, kur domėjosi , kiek ir kokių  augalų rūšių auga jame.

Baigiantis renginiui R. Durkienė palinkėjo mažiesiems skaitytojams gerai užbaigti mokslo metus, įdomių atostogų ir visada jaustis savo nuostabios žemės šeimininkais, saugoti ir puoselėti jos gamtą.

Subkategorijos