Naujienos

„LIETUVOS MUZIEJAI SAUGO DAUG PASLAPČIŲ“

1Gegužės 18-ąją minime tarptautinę muziejų dieną . Pakalbėti apie muziejus vaikus pakvietė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

Apie tai, kas tai yra muziejus, kaip ir kada pasaulyje atsirado muziejai vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Taip pat vaikučiai buvo supažindinti su Lietuvoje esančiais muziejais, kalbėta apie muziejuose esančius turtus – muziejų eksponatus, apie muziejų įvairovę.

Rytmečio dalyviai pasidalino įspūdžiais apie muziejus, kuriuose jiems teko lankytis, džiaugėsi, kad ir Rietave yra Oginskių kultūros istorijos muziejus.

Bibliotekininkės palinkėjo jauniesiems skaitytojams gerų ir prasmingų ateinančių atostogų.

Skaityti daugiau...

,, Lietuviais esame mes gimę...‘‘

12019 metai paskelbti  Žemaitijos metais. Ta proga gegužės 15 dieną Liolių kaimo gyventojai rinkosi į bibliotekos organizuojamą renginį ,, Lietuviais esame mes gimę...‘‘.

Bibliotekininkė V. Dranginienė pasidalijo per daug metų sukauptomis žiniomis apie gimtąjį Žemaitijos kraštą.  Papasakojo apie šio regiono vardo kilmę,  apie pirmąjį Žemaitijos vardo paminėjimą dar 1219 metais, bei  apie džiugius ir  mažiau džiuginančius faktus ir istorinius įvykius svarbius Žemaitijos regionui, jo istorijai bei vystymuisi.

Malonaus sutapimo dėka, gegužės 15 d,. buvo ir šeimos diena, tad ta proga netrūko ir smagių istorijų iš gyventojų kasdieninio šeimyninio  gyvenimo. O dalintis istorijomis visada maloniau susėdus drauge prie kavos ar arbatos puodelio, tarp žmonių, kurie dažnu atveju ne tik supranta vieni kitus, bet ir dalinasi tomis pačiomis patirtimis.

 

Skaityti daugiau...

„MANO ŠEIMA“

1Gegužės 15-oji  – tarptautinė Šeimos diena. Jungtinių tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šeimą.

Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams tarptautinės Šeimos dienos atsiradimo istoriją.  Vaikučiai pasakojo apie savo šeimos narius, savo namus ir netgi apie savo šeimos augintinius.

Popietės metu kalbėta apie šeimos svarbą žmogaus gyvenime. Vaikai piešė savo šeimos paveikslus.

Skaityti daugiau...

„15 METŲ KARTU!“

1Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kartu su partneriais Rietavo savivaldybės administracija, miesto seniūnija, mokyklomis ir kaimo bendruomenėmis iškilmingai atšventė Europos dieną.

Rietave praūžė nuotaikingas renginys, skirtas paminėti Europos dieną bei ypatingą progą – 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines. Visą gegužės mėnesį bibliotekoje veiks Rietavo M. Kl. Oginskio Dailės klasės mokinių kūrybinių dirbtuvių metu sukurtų darbų paroda „Europos vidury“. Renginių metų L. Ivinskio gimnazijos pradinių ir priešmokyklinės klasės mokinių  piešiniai papuošė ne tik bibliotekos, bet ir kultūros centro erdves.

Vienai dienai atidarytoje bibliotekoje-kavinėje buvo galima sužinoti ir prisidėti prie pilietinių iniciatyvų skatinimo platformos šįkartąbalsuosiu.eu, bei sudalyvauti žinių pasitikrinimo veiklose. Dauguma jau žino, kad gegužės 9-oji  visada kupina netikėtumų ir džiaugsmo. Šventės diena miesto aikštėje buvo pradėta šokių fiesta su kūno kultūros mokytoja Giedre Žlibiniene. Vidudienį miesto aikštėje muzikos ir šokio fiestos dalyvius bei  žiūrovus su Europos diena pasveikino savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Gegužės 9 dieną, tęsiant Europos dienos veiklas, Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Euroweek“ pristatymas. Rietavo L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai ir mokytojos A. Rupšienė bei N. Dovidauskienė renginio svečiams papasakojo, kas yra projektas „Euroweek“, kaip jis vykdomas, kokie jo tikslai. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai dalyvauja jau ketverius metus ir turi planų ateičiai. Mokiniai dalijosi projekto metu sukaupta patirtimi ir įspūdžiais.

Tos pačios dienos popietę Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka vėl sulaukė svečių – čia lankėsi Rietavo L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai su mokytoja R. Budreckiene. Vaikai klausėsi bibliotekininkės I. Kimtienės pasakojimo apie jos studijas užsienyje pagal Erasmus mainų programą bei trumpos Jaunimo reikalų koordinatoriaus E. Griciaus paskaitos apie mokslo, studijų, darbo, trumpų mainų programų ir dalyvavimo tarptautiniuose jaunimo projektuose galimybes.

Šiais metais savivaldybės bendruomenę kvietėme susiburti ir bendradarbiaujant gaminti bei jungtis į Europos skonio ragavimo kelionę. Iššūkį priėmė ir kaip renginio partneriai Europos šalių patiekalų paruošė Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyrius, L. Ivinskio gimnazija, Rietavo lopšelis-darželis, M. Kl. Oginskio meno mokykla, kultūros centras, Rietavo socialinių paslaugų centras, Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialas, Liolių bendruomenė, Labardžių kaimo bendruomenė „Mūsų Labardžiai“. Aktyviai dalyvavo ir net keturias šalis pristatė Pelaičių kaimo bendruomenė. Kiekvienas dalyvis galėjo paragauti ir įvertinti, kurios Europos šalies patiekalas patinka labiausiai. Renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė surengė šventės pristatymą-viktoriną, o aktyviausi dalyviai apdovanoti prizais. Svečiai turėjo puikią progą paragauti sriubos iš Oginskių dvaro virtuvės meniu; sriubą pristatė Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, o pagal užsakymą paruošė „Namų Restoranas Pasaulio Pakrašty“. Renginį vainikavo projekto „X Faktorius“ dalyvių Roko ir Lauryno koncertas.

Bibliografė Vilma Piliuvienė

Skaityti daugiau...

Akcija „Lietuva skaito!“

1Gegužės 7 d. minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šią dieną jau penktus metus vyksta akcija „Lietuva skaito!“. Akcijos rengėjai viso pasaulio lietuvius ragina į rankas imti lietuviškas knygas ir skaityti. 2019 metų akcijos šūkis „Nudžiugink nors vieną knygą!“. Šioje akcijoje Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka dalyvavo su Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniais ir  mokytojomis N. Ruškiene ir J. Rimeikiene. Vienoje vietoje visi drauge skaitė ne tik lietuvių autorių, bet ir ES literatūros premijos laureatų knygas.  Ir pradžiugino ne vieną, o daug knygų!

Bibliografė Vilma Piliuvienė

Skaityti daugiau...

Subkategorijos