1Lietingą spalio 15 d. rudens vakarą jaukumu bei šiluma širdis užpildyti kvietė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka – čia organizuotas Rietavo kraštiečio, dirigento, dainų autoriaus Aloyzo Meškausko sudarytos knygos „Dainuokit, sesės ir broliai“ pristatymas.

Talentingos asmenybės kūrybinį vakarą muzikiniu kūriniu (smuiku) pradėjo Aloyzo Meškausko dukra Giedra Meškauskaitė ir savo poezijos eiles dovanojo rietaviškė literatė Genovaitė Česnauskienė. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė susirinkusiuosius vedė į kelionę, kurioje buvo pasakojama apie Aloyzo Meškausko kupiną, prasmingą, aktyvų, profesinį gyvenimo kelią, pasiekimus ir nuveiktus svarbius darbus. Autorius pristatydamas savo knygą ,,Dainuokit, sesės ir broliai“ teigė, kad įamžino jaunystės dainas, rašytas 1945 – 1947 m. Tai lietuviškos dainos, kurias dainuodavo įvairių švenčių metu, dirbant laikuose, keliaujant, su daina džiaugėsi ir liūdėjo, muzika ir dainos lydėjo visur. Todėl autorius nusprendė dainų rinkinį, kurį sudaro lietuviškos dainos (tekstai su natomis) įamžinti ateities kartoms.

Smagu paminėti, kad susitikimas įvyko ypatingą dieną – būtent spalio 15-ąją A. Meškauskas minėjo savo 90-ąjį jubiliejų. Jaukią nuotaiką kūrė šilti, jautrūs prisiminimai, pokalbiai, dainos, muzikos akordai, o į renginį susirinkę Aloyzo Meškausko artimieji, bendraminčiai, bičiuliai užliejo gėlių žiedais bei gražiausiais ir šilčiausiais sveikinimais.

Knygą galima įsigyti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija