Spausdinti

1Kas rudenį gali būti smagiau jei ne nukritusių lapų šnarėjimas po kojomis, o gi tai, kad rudenio lapai čeža bibliotekoje. Būtent saulėtą spalio 14 d., Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje šnarėjo ne tik nukritę lapai, bet čia klegėjo ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos gausus pirmokų būrys su mokytoja Daiva Norkuviene. Visas rytas vaikams buvo pilnas atradimų ir potyrių. Vaikus bibliotekoje pasitiko bibliotekos ,,gyventojos“ Pepė Ilgakojinė (Loreta Jurkienė) ir Skruzdėlytė Tauškalytė (Erika Pranckevičienė).

Rytas prasidėjo raidžių paieška tarp nukritusių lapų, iš kurių reikėjo sudėti žodį. Smagiai įveikus pirmąjį iššūkį vaikai susėdo ir klausėsi pasakojimo kas yra biblioteka ir ką galima veikti joje. O čia yra tikrai ką veikti: dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, skaityti knygas ir gerti arbatą, žiūrėti animacinius filmukus, žaisti stalo žaidimus, ieškoti informacijos internete, pasiruošti namų darbus ir spręsti kryžiažodžius arba tiesiog užsukti pasikalbėti.

O koks susitikimas bibliotekoje be knygos. Skruzdėlytė Tauškalytė vaikams skaitė Debi Gliori ir Alan Durant knygą „Širdyje mylėsiu visada“ –tai istorija apie lapino išėjimą. Istorija pamokanti, išėjusiuosius reikia prisiminti, gerbti, laikyti širdyje, bet reikia nenustoti gyventi ir toliau mėgautis mus supančiu pasauliu. Rytmetys neapsiėjo ir be edukacinių veiklų. Kad knygučių kampai nebūtų nulankstyti vaikai buvo pakviesti pasidaryti pirmuosius knygų skirtukus. Po intensyvaus lankstymo, kirpimo, lipdymo ir piešimo išėjo labai gražūs, originalūs ir puošnūs knygų skirtukai „Kiškiai“.

Susitikimo pabaigoje vaikai ėjo apžiūrėti knygų lentynas ir jose gyvenančias knygas.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija