1Rugsėjo 7 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi  vaikų rašytojas, smagių pasakojimų kūrėjas, dainuojamosios poezijos atstovas, literatūrinio žurnalo ,,Laimiukas“ vyr. redaktorius Virgis Šidlauskas. Rašytojas pristatė savo knygą ,,Ugnikalniukas ieško draugų“. Pristatymas vyko netradiciškai: autorius grojo gitara ir kartu su vaikais dainavo apie mažąjį Ugnikalniuką, gamino ugnikalnius, kalbėjosi apie draugystę ir jos svarbą, atsakomybę ir nesusikalbėjimą. Rašytojas vaikų klausė, kaip jie elgiasi, kai supyksta. Vaikų atsakymai buvo įvairūs: vieni nusiraminti eina į savo kambarį, kiti pyktį išlieja piešdami. Autorius įvardijo šiuos būdus, padedančius susidraugauti su pykčiu ir nurimti: patrepsėti, pabėgioti, ramiai pasėdėti, kalbėtis (tai, pasak autoriaus, pats geriausias būdas).

Kol vaikai gamino ugnikalnius, rašytojas papasakojo apie tai, kaip Ugnikalniukui, apie kurį rašoma knygoje, sekėsi įveikti kliūtis ieškant draugo. Kūrėjas visko neatskleidė, paliko intrigą, kad vaikai čiuptų į rankas knygą ir perskaitytų. Pabaigoje svečias vaizdžiai rodė, kaip išsiveržia ugnikalnis – tai vaikams ypač patiko.

Susitikimas su talentingu rašytoju nepaliko abejingų, mažieji gerbėjai panoro įsigyti knygelių su autoriaus palinkėjimais ir autografu. Tikime, kad perskaityta knyga paskatins dažniau užsukti į biblioteką.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos

direktorė Erika Pranckevičienė