1Rugpjūčio 12 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su poetu, dailininku, muzikantu ir filosofu Gediminu Bytautu. Gediminas yra profesionalus menininkas. Jis lankė žinomų dailininkų studijas, Klaipėdoje studijavo interjero dizainą, Vilniaus pedagoginiame universitete filosofiją. Menininkas aktyviai rašyti pradėjo apie 2003 m. ir nuo 2005 m. buvo kviečiamas į poezijos renginius. Nuo 2006 m. kuria elektroninę muziką. 2007 m. pasirodė pirmoji poezijos knyga ,,Mano paties evangelija”, 2011 m. – antroji ,,Už stiklo sienų”. Rietavo bibliotekoje Gediminas Bytautas pristatė naujausius savo kūrinius – trečiąją poezijos knygą – paveiklsų albumą ,,Melancholijos” ir tapybos darbų parodą ,,Auksinė vasara”. Menininkas pirmiausia pristatė savo tapybos darbus, kuriuose vyrauja ryškios spalvos, įdomi kūrybos technika, daug smulkių detalių, kurios susilieja į vientisą motyvą. Dailininko kūryba  abstrakti, savita ir visuomet su paslėpta filosofine mintimi, paslaptimi.

Gediminas Bytautas pristatydamas savo poezijos – paveikslų albumo knygą ,,Melancholijos”, teigė, kad poezija gili, sudėtinga, kaip ir paveikslai, atspindi vidinę pasaulio ir gyvenimo kovą tarp priešybių. Eilėraščiuose gausu filosofijos, slaptų jėgų, bet yra iš šviesių jausmų – laimė, meilė, nuoširdumas, be kurių neįmanoma kūryba. Poetas nuoširdžiai skaitydamas savo kūrybą, išjausdamas ir atskleisdamas emocijas, jausmus, gyvenimo esmę, gilų dvasinį pasaulį, sužavėjo visus susirinkusiuosius žodžio mylėtojus.  Skaitydamas poetas geba panirti į gelmę, kuriose vyksta sudėtingas žmogaus savęs ieškojimas.   

Vakaro metu rietaviškiai susipažino ir su  poeto žmona, dailininke, būrėja  Odile Bytautiene, kuri labai įdomiai, netradiciškai, bet nuoširdžiai ir atvirai dalijosi mintimis apie vyro kūrybą, save. Pati Odilė, baigusi Kauno dailės mokykla, studijavo Ukrainoje, Kijeve, Michailo Buičiuk dekoratyvinių menų institute. Studijavo parapsichologiją Miunchene ir Hamburge, Vokietijoje. Odilė su Gediminu dabar gyvena Klibiuose, Kretingos rajone.  Odilė pristatė savo kūrybą – prozą. Jos subtilūs tekstai nepaliko abejingų. Anot poeto žmonos, Odilės Bytautienės, menas, kūryba negalimi be emocijų, filosofinio ir gilaus požiūrio į pasaulį ir gyvenimą, todėl visi kūriniai gimsta iš sielos poreikio kurti, o įkvėpimas, idėjos kyla iš aplinkos, gamtos, įvykių, sapnų, todėl poezija kartu eina su muzika, tapyba, grafika ir filosofija. Šios meno rūšys papildo, iliustruoja viena kitą.

Vakaras tapo įdomia patirtimi ne tik menininkų duetui, bet ir atėjusiems jų pasiklausyti, kadangi  turėjome progos išgirsti skirtingos žodžio meistrų kūrybos, pasigrožėti auksu lietais netradiciniais tapybos darbais. Renginio metu menininkas Gediminas Bytautas padovanojo Rietavo bibliotekai ne tik savo naujausią poezijos knygą – paveikslų albumą ,,Melancholijos”, bet ir tapybos paveikslą.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė nuoširdžiai dėkojo jaunajam menininkui ir jo žmonai už šiltą ir įdomų susitikimą, kuris prabėgo nepastebimai. Kupini gerų emocijų palinkėjome menininkams kūrybinės sėkmės.

Gedimimo Bytauto tapybos darbų paroda ,,Auksinė vasara” bibliotekoje bus eksponuojama iki rugsėjo 17 d. Kviečiame apsilankyti.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija