Spausdinti

0001 lt adw 2021 300x250 1 1615539114

Kovo 22–26 dienomis Lietuvoje vyks kasmetė „Skaitmeninė savaitė 2021“. Šių metų „Skaitmeninės savaitės“ tema – skaitmeninių įgūdžių ugdymas visą gyvenimą. Savaitė skirta visiems, norintiems kokybiškai gyventi ir tinkamai atlikti darbą nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Europos Komisija skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių sąlygų, siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas.

Įžanga į „Skaitmeninės savaitės 2021“ renginius – kovo 19 d. 10 val. vyksianti nuotolinė konferencija „#PrisijungusiLietuva. Ar prisijungėme?“. Ją organizuoja projekto „Prisijungusi Lietuva“ vykdytojai kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetu. Konferencijoje bus apžvelgti skaitmeninio amžiaus iššūkiai ir gyventojų pasirengimas jiems, projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai savivaldybėse, šalies bibliotekų indėlis kuriant skaitmeninę bendruomenę. Bus pristatyta inovatyvių bibliotekų virtuali paroda. Renginio programa ir registracija

Pagrindiniai Skaitmeninės savaitės renginiai vyks kasdien nuo 11 val. tiesiogiai internetu. Numatomos penkios vaizdo transliacijos. Nuorodas į motyvacinius edukacinius renginius, kuriuose kasdien savo įžvalgomis dalinsis savo sričių ekspertai, rasite čia.

PROGRAMA

Gyvename skaitmeniniame amžiuje, kur šiuolaikinės tendencijos rodo didėjantį poreikį naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis. Šio poreikio augimas lemia būtinybę tobulinti skaitmeninius gebėjimus neatsižvelgiant į amžių, pareigas ar kitus sociodemografinius požymius. Pasaulį užklupus pandemijai bendraujame, gydomės, perkame, kultūrinius renginius stebime naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, o keli išmanūs įrenginiai namuose jau nieko nestebina.

Labai neretai paskutiniais metais skaitome ar girdime apie žmones, dirbančius iš bet kurios pasaulio vietos, pavyzdžiui, saulėtos salos. Šie žmonės sakosi dirbantys jiems patogiu laiku, nes savo laiką planuoja patys.

Jau metai kaip gyvename COVID-19 pandemijos, kuri pakeitė pasaulį, sąlygomis. Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą įstaigoje ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome? Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis, dirbant nuotoliniu būdu?

Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“. Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus, kaip tai daryti saugiai. 

Darbas ir bendravimas internete yra ne tik greitas, patogus ir efektyvus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai (mažas fizinis aktyvumas, psichinė sveikata, priklausomybė nuo interneto). Ką turėtume žinoti, kad darbas ir / ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių?

Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir / ar investuoti?

„Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Daugiau informacijos apie visoje Europoje vykstančias veiklas ir renginius – www.alldigitalweek.eu.

Lietuvoje šią akciją nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, o šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” drauge su partneriais.

Data 2021-03-22–2021-03-26

Laikas 11.00–12.00