Žemaičių tarmė – unikali ir išskirtinė, per ilgus metus išsaugojusi savo archajiškumą ir įrodžiusi, kad yra labai gyvybinga. Puoselėdama žemaitiškumą, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kasmet organizuoja Rietavo savivaldybės vaikų, mokinių ir suaugusiųjų šventę – konkursą „Skaitīmā Žemaitėškā“. Šiemet šventei persikėlus į virtualią erdvę, buvo numatyta jai skirti vieną savaitę – lapkričio 21- 30 d. Be galo džiugu, kad dėl didelio dalyvių skaičiaus šventė užsitęsė iki gruodžio 11 d. Virtualioje šventėje dalyvavo kviestiniai bibliotekos svečiai ir savanoriai, kurie nusifilmavo skaitydami žemaitiškus kūrinius, o filmukai buvo skelbiami bibliotekos facebook paskyroje. Tarp skaitovų – ir žinomi iš Rietavo savivaldybės kilę žmonės, kurie čia jau seniai negyvena, bet juose gyva meilė Rietavui ir žemaičių tarmei.

Nuoširdžiai dėkojame šventės dalyviams: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorei, operos solistei Aušrai Liutkutei, Rietavo seniūnijos seniūnui Tomui Daukšui, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojui, akordeonistui Vytautui Kažukauskui, operos solistei Joanai Gedmintaitei, Rietavo krašto literatei Genovaitei Česnauskienei, Petrutei Bulvydaitei, Reginai Tolenienei, Beatai Kleibaitei, Ugnei Grigaitytei, Gintarei Pučkorienei, Deimantei Gudaitytei (mok. J. Rimeikienė), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Teatro klasės auklėtiniams Kajui Vyšniauskui, Liepai Daukšaitei, Aurimui Jasui, Tomui Abromavičiui, Gabrieliui Jasui, Gabijai Čeledinaitei, Liepai Miškinytei, Gustei Turskytei (mok. V. Andriuška).

Labai smagu, kad ši virtuali šventė pritraukė įvairaus amžiaus dalyvių ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Gera jausti, kaip žemaičių tarmė šildo širdis ir sujungia klausytojus.

Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija