1Ketvirtadienio pavakarę į Tverų kultūros namus rinkosi visi tie, kurie norėjo pasivaržyti savo žiniomis. Penkios komandos: „Bendraminčiai“, „Kermušie“, „Laukuva“, „Norintys pramogauti“ ir „Plungės skaitančios moterys“ turėjo įveikti 4 etapus, per kuriuos išgirdo 65 klausimus, užuominas ir atlikti tris vertimus.

Pirmajame etape komandoms buvo paruošta 15 klausimų su vienu teisingu pasirinkimu iš 4 galimų variantų. Šiame etape daugiausia taškų surinko „Bendraminčiai“ – 8, „Laukuva“ – 7 ir „Kermušie“ – 7.

Antrajame etape komandų laukė – 8 klausimai su užuominomis (1 klausimas – 5 užuominos). Čia iš užuominų komandos turėjo įvardinti: augalą (linas), istorinį įvykį (Saulės mūšis), Lietuvoje gyvenančią tautinę mažumą (Karaimai), mėnesį (vasaris), šventę (pusiaužiemis). Greičiausiai iš užuominų išgliaudyti klausimai, kur komandos į savo krepšelius įsidėjo po daugiausia penkis taškus buvo, įvardinkite asmenybę. Į šį klausimą po pirmos užuominos atsakė komanda „Bendraminčiai“. (Jis pirmųjų daugiadienių motociklų lenktynių „Aplink Lietuvą“ iniciatorius ir dalyvis. Atsakymas - Steponas Darius). Komanda „Kermušie“ po pirmos užuominos įvardijo sporto šaką (Čia yra kamuolys. Korneris. Atsakymas – futbolas). O komanda „Norintys pramogauti“ labai taikliai po pirmos užuominos (Informatinio mąstymo ugdymas) įvardijo gyvūną – tai bebras. Antrajame etape „Norintys pramogauti“ surinko - 22 taškus, „Kermušie“ – 18, Bendraminčiai – 15.

Trečiajame etape komandos turėjo atsakyti į 15 klausimų be pasirinkimo variantų ir užuominų. Čia daugiausia taškų po 6 surinko „Bendraminčiai“ ir „Laukuva“.

Ketvirtajame etape – komandų laukė vertimai. Čia versti reikėjo ne iš užsienio šalies kalbos į lietuvių, bet žodžių junginius išversti į gerai žinomas lietuvių liaudies patarles. Vertimuose geriausia pasisekė „Laukuva“ komandai.

Susumavus visų etapų taškus nugalėtojais tapo komanda „Norintys pramogauti – 31 taškas. Antra vieta atiteko komandai „Laukuva“ – 30 taškų, trečia vieta „Bendraminčiai“ – 29 taškai.

Prizus komandoms dovanojo Rietavo kultūros centras Tverų filialas, klausimus protmūšiui galvojo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė.

Nuotraukos Irenos Liškuvienės.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus informacija