1Gegužės 18 d. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko vakaras su aktore, TV laidų vedėja, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja ir knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ autore Juste Zinkevičiūte. Antrąją savo knygą pristačiusi J. Zinkevičiūtė šiltai ir nuoširdžiai papasakojo apie jos gimimą.


            Knygą „Kol žiovauja žuvėdros“ Justė rašė ketverius metus. Jos pirmoji – „Puodelis kavos prie jūros“ – sulaukė didelio populiarumo. J. Zinkevičiūtė pajuokavo, kad abi knygos turi po du autorius: „Puodelį kavos prie jūros“ kūrė kartu su savo broliu, kuriam iškalbos netrūksta, ir kuris pasakęs: aš rašysiu, o tu parašyk. Jų dialogas buvo vaisingas. Knygoje „Kol žiovauja žuvėdros“ sudėtas Justės senelio Leono pasakojimas apie Nidą, senelio išmintis ir patyrimas. Bendravimas ir gamta autorę veikia kaip terapija. O svarbiausia – ji leidžia sau būti savimi, atgauna save ir savo gyvenimą.
            J. Zinkevičiūtės knyga „Kol žiovauja žuvėdros“ yra biblioterapinė. Pagrindinė problema, dėl kurios gimė knyga, – negrąžintos skolos sau. Kokios skolos? Visokios. Nedėmesingumas sau, laiko neturėjimas… Daug skolų, kurios anksčiau ar vėliau pasireiškia fizinėmis ligomis. Važiuoji dviračiu, pasakoja Justė, tau taip skauda, taip skauda, o ant molo žuvėdros žiovauja. Jos žiovauja, o tau skauda. Taip ir gimė knygos pavadinimas.

Norintys galėjo įsigyti knygų, gauti viešnios autografą.


Bibliografė Vilma Piliuvienė