1Balandžio 25-ąją, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi populiaraus tinklaraščio Lietuvių kalbos mokytojas Karolis Klimas ir pristatė didžiulio susidomėjimo sulaukusią savo knygą „Mokytojas“.

Pilna salė žiūrovų įdėmiai klausėsi autoriaus pasakojimų apie knygos gimimą, mokytojavimo patirtį ir ateities planus.

Karolis gimė 1991 m. Vilniuje. Mokėsi Vilniaus universitete Teisės fakultete, vėliau baigė to paties universiteto lietuvių filologijos studijas. Ilgą laiką dirbo reklamos ir komunakacijos srityje. Renginio metu autorius labai nuotaikingai, atvirai ir įdomiai papasakojo savo atsiradimo (kaip mokytojo) mokykloje istoriją. Atskleidė, kad dirbti į ugdymo įstaigą atėjo ne tam, kad išgelbėtų pasaulį, o tam, kad išgelbėtų save. Nuo 2019 m. dirbdamas lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju, Karolis sudarė savo privalomų – neprivalomų knygų sąrašą (kurį rasite knygoje ,,Mokytojas‘), kuris yra skirtas praplėsti literatūrinį akiratį, ugdyti skaitymo įprotį, raštingumą, meilę knygoms ir nepasiklysti jų pasaulyje. Knygoje ,,Mokytojas“ ne tik daug kalbama apie švietimo sistemos problemas, nežmonišką mokytojų darbo krūvį, bet dalijamasi patarimais, padėjusiais sudominti mokinius skaitymu. Kūrinyje visos istorijos paimtos iš darbo mokykloje realybės, bet pateiktos labai šmaikščiai ir vaizdingai.

Renginyje dalyvavę pedagogai Karoliui Klimui turėjo daug komentarų ir klausimų, kartu aptarė nemažai mokytojų kasdienybės subtilybių ir sunkumų.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija