10Spalio 6 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka pakvietė savo skaitytojus į susitikimą su Klaipėdos dramos teatro aktoriumi, režisieriumi Kęstučiu Macijausku, 2015 m. pelniusiu Auksinį scenos kryžių už nepagrindinį vaidmenį spektaklyje „Paprastos beprotybės istorijos“. Pagrindinis dėmesys susitikimo vakarą skirtas pirmajai kūrėjo knygai ,,Debesų žuvys“.

Kaip pasakojo K. Macijauskas, pirmoje knygos dalyje rašoma apie vaikystę – laikotarpį, kurį dažnas įvardija kaip patį laimingiausią, į kurį norisi sugrįžti atgal ir nors trumpam prisiminti tų dienų iliuzijas, praėjusius džiaugsmus. Aktorius yra dėkingas tėvams, kurie leido jaustis laisvam, fiksuoti savo vaikystės pomėgius, įvykius dienoraštyje, todėl ir knygoje norėjo labai šviesiai nupiešti savo vaikystę, jaunystę ir tuo metu iškilusius gamtos pajautimus, nors knygoje pasakojama apie sovietinio gyvenimo realybę. Antroje knygos „Debesų žuvys“ dalyje – vaizdai, mintys, metų laikai, trumpos impresijos, miniatiūros iš gyvenimo. Kęstutis prisipažįsta labai mėgstąs gamtą, labai ją jaučiąs ir joje geriausiai besijaučiąs. Todėl ir knygoje labai vaizdingai aprašoma gamta. ,,Norėjosi tuos vaizdus pagauti, sustabdyti, pagavus išlieti tekstais baltame popieriaus lape, pasidalinti su visais, kad nenuplauktų, neišnyktų, nepalikę jo pėdsako, tarsi įsikibus vaivorykštėn užlipti į dangų.. Daug kur pajausit melancholiją ir ilgesį, nes bandžiau į pasaulį pažvelgti romantiko, svajotojo akimis...“

Renginyje dalyvavo ir susirinkusius nuotaikingais ištraukų skaitymais džiugino Jurbarko Konstantino Glinskio teatro aktorius Vytautas Bacevičius. Jaukiam vakarui gerų emocijų suteikė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos jaunųjų auklėtinių Liepos Daukšaitės ir Gustės Turskytės (mokytojas V. Andriuška) skaityti kūriniai.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė