1Prieš pat mokslų pabaigą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pirmokai išsiruošė patyrinėti gamtą. 1a klasės vaikai kartu su mokytoja Daiva Norkuviene leidosi į tikrą nuotykį - žygį, kurio tikslas rasti skruzdėlyną. Einant pamiškės ir paupio keliu vaikai rado bebrų užtvanką, bei jų nugriaužtus medžius. Sraigę, kuri vos tilpo į delniuką, įspūdingų spalvų drugelių ir daug balų, kurias reikėjo išmatuoti savo botais. Atradus skruzdėlyną vaikai susipažino su neįprastu ir užburiančiu skruzdžių gyvenimu iš arčiau. Kiek gyvena skruzdėlė? Ką ji valgo? Ar ji gali turėti sparnus? Kokią naudą turi šis mažas vabzdys? Į visus šiuos klausimus atsakymus rasti padėjo bibliotekininkė Loreta Jurkienė.

Stebėdami, kaip didžiosios darbininkės triūsia pirmokai atliko eksperimentą, kurio tikslas išsiaiškinti, ką mėgsta valgyti šios darbštuolės. Ant skruzdėlyno buvo uždėtos banano riekutės, salotų lapas, šaukštelis medaus, batono gabalėliai, obuolio skiltelės. Kad laukiant rezultatų nebūtų nuobodu vaikai apžiūrėjo stiklainiuose uždarytus vabzdžius, vėliau buvo skaitoma Rasos Dmuchovskienės knyga „ Skruzdėliukas Nežiniukas“. Baigiantis išvykai apžiūrėjus skruzdėlyną paaiškėjo, kad skruzdėlės kaip ir vaikai labiau mėgsta saldumynus ir baltą batoną.

1c klasės vaikai su mokytoja Asta Petreikyte vasarą pasitiko Rietavo parke. Čia vaikai tai pat apžiūrėjo stiklainiuose uždarytus vabzdžius, o kol buvo skaitomas kūrinys „Vynuoginės sraigės namai“, vaikai savo rankose laikė sraigę ir stebėjo, kaip ji keliaudama po savęs palieka glitų taką, kurio pagalba sraigė gali „skubėti“. Šio susitikimo metu vaikai sužinojo kiek akių ir kur jas turi sraigė, kaip vadinami jos dantys ir kiek daug jų turi. Susitikimo pabaigoje vaikai buvo išmokyti žaisti žaidimą „Skrido varna“.

Ar žinai, kam bitei reikalingi du skrandžiai? O kodėl varlės kurkia? Kiek per dieną suėda sliekas? Įdomu, kiek dantų turi sraigė? Visa tai ir dar daugiau gali sužinoti užsukęs į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką vaikų literatūros skyrių, kur vasarą vaikų laukia knygos.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

vaikų literatūros skyrius

Loreta Jurkienė