1Kaip ir kasmet, pavasariui įsibėgėjus, balandžio 25–29 dienomis vyko vienas smagiausių ir spalvingiausių bibliotekų renginių – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų, jau 22-osios, bibliotekų savaitės šūkis – „Tvari biblioteka“. Atsižvelgdama į šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temą, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka bei jos filialai visą savaitę kvietė į renginius ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje šventinė savaitė prasidėjo nuo susitikimo su dviem populiariomis lietuvių rašytojomis – Irena Buivydaite ir Gina Viliūne.  Rašytoja Irena Buivydaitė – tokių skaitytojų pamiltų romanų kaip „Šimtas baltų „Mersedesų“, „Ironiški stebuklai“, „Tikros ir netikros seserys“, „Rožių dvaras“ ir kt. autorė. Užpernai pasirodžiusi „Mėnesiena ir tu“ – naujausia, jau keturioliktoji, jos knyga, tačiau tikrai ne paskutinė. LATGA duomenimis, Irenos Buivydaitės knygos yra vienos iš skaitomiausių Lietuvos bibliotekose. Antroji viešnia – istorinių romanų rašytoja Gina Viliūnė. Romanų „Karūna be karaliaus“, „Vilniaus Madona“, „Imperatoriaus meilužė“, „Anos lobis“ autorė Gina Viliūnė teigia, kad istoriniai romanai – tai galimybė keliauti laiku, o aistra istorijai ją lydi vykdant įvairias veiklas. Gina Viliūnė, profesionali Vilniaus gidė, prozininkė, knygos „Vilniaus šventovė“ bendraautorė, parašė ir išleido 10 knygų. Renginio metu rašytojų knygų ištraukas skaitė bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė ir bibliotekininkės Vilma Piliuvienė ir Ieva Kimtienė. Susitikimo metu viešnios pasakojo apie kūrybą, santykį su knygų herojais ir apie save, atsakė į skaitytojų klausimus.

Antradienį, balandžio 26 d., bibliotekoje vyko kraštietės Almos Riebždaitės tapybos darbų parodos atidarymas, kurį vedė bibliotekininkė Ieva Kimtienė. Pilnai salei vakaro dalyvių Alma pasakojo apie savo kūrybinį kelią, dalijosi įžvalgomis apie meno reikšmę žmogui. Poetė, prozininkė, tapytoja, fotografė A. Riebždaitė, rodos, gyvena vedama kūrybinės energijos, kuria dalijasi su kitais. Vakaras su menininke buvo šiltas ir jaukus, o jaudinančiais muzikiniais intarpais papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos muzikantai (mokytojai G. Sabaliauskienė ir J. Barsteiga). Susitikimo pabaigoje, jau beveik išsiskirsčius svečiams, buvo parduotas vienas paveikslas; pusę už jį gautos sumos A. Riebždaitė paskyrė „Blue / Yellow“ organizacijai. Paroda bibliotekoje veiks visą gegužės mėnesį.

Balandžio 27 d. Pelaičių bibliotekos bibliotekininkė Janina Lenkauskienė organizavo edukacinę išvyką į rašytojos Ievos Simonaitytės memorialinį muziejų Priekulėje, aplankė Dreverną, Kintus, Ventės ragą. Bibliotekininkė džiaugiasi, kad galėjo sukviesti nemažą skaitytojų būrį ir pakeliauti rašytojos gyvenimo keliais ir atitrūkti nuo kasdienių darbų. Tą pačią dieną Labardžių bibliotekoje vyko popietė ,,Biblioteka - dvasinių turtų šventovė“, kurios metu bibliotekininkė Vida Dranginienė kalbėjo apie knygų svarbą žmogui, susirinkusios moterys skaitė žymių autorių mintis apie knygas ir skaitymą.

Balandžio 27–28 d. vyko edukacijos ,,Žemaitėšks žuodis vakāms“, skirtos Žemaičių kalbos metams paminėti. Edukacijas vedė poetė, 2 vaikiškų knygelių autorė, Plungės literatų klubo ,,Vingiorykštė“ vadovė Adelė Daukantaitė, jai padėjo Daiva Rudelytė ir Genovaitė Česnauskienė.

Edukacijoje dalyvavę Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 1a klasės mokiniai (mokytoja Daiva Norkuvienė) ir Rietavo savivaldybės Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus 3–4 klasių mokiniai (mokytoja Jūratė Tubutienė) susipažino su žemaičių kilmės legenda, žaidė žemaitiškus žaidimus, šoko, grojo akmenukais, pagaliukais, turtino savo žemaičių kalbos žodyną ir sprendė žemaičių tarme sudarytą kryžiažodį.

Balandžio 29 d., paskutinę Nacionalinės Lietuvos Bibliotekų savaitės dieną, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka paskyrė Rietavo savivaldybės vaikams. Pilna salė vaikų džiaugsmingai sutiko ypatingus svečius – vienintelę pasaulyje grojančią vaikų knygų rašytojų grupę ,,KNYGŲ VAIKAI“ (Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Benas Bėrantas, Justinas Žilinskas), kuri surengė pašėlusiai linksmą koncertą. Rašytojai ne tik dainavo apie knygas, grojo, šokdino vaikus, pasakojo apie save, bet ir klausė vaikų, ką jie norėtų sužinoti apie rašytojų gyvenimą. Šventės metu buvo apdovanoti septyni Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus geriausi skaitytojai: Ąžuolas Petkus už smalsumą ir nenuilstančią draugystę su „Petsonu ir Findusu“; Barbora Jasinskaitė, perskaičiusi visas vaikų literatūros fonde esančias kulinarines knygas ir išmėginusi receptus namų virtuvėje; Saulė Mikalauskaitė, perskaičiusi daugiausia knygų per 2021 metus vaikų amžiaus grupėje; Emilis Kleiba, 2021 metais skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“ įveikęs per 4 dienas; Nojus Verpičinskas, pirmasis pirmokas, išdrįsęs ateiti pasiimti knygų po susitikimo; broliai Mikalojus ir Aleksandras Pociai apdovanoti, nes perskaitė daugiausiai knygų per 2021 metus paauglių grupėje.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė džiaugiasi ir nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvavusiems šventinėje savaitėje: Rietavo lopšelio-darželio, Žadvainių pagrindinės mokyklos, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus mokiniams, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos muzikantams, taip pat į renginius atvykusiems suaugusiems knygų mylėtojams.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

 viešosios bibliotekos informacija