Print

11Vasario–kovo mėnesiais Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko ugdomasis projektas ,,Labas, mano spalvotas ir stebuklingas emocijų pasauli!!!” Projektas buvo skirtas vaikų emociniam intelektui ugdyti ir emocinei sveikatai gerinti. Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo Rietavo lopšelio-darželio ,,Kačiukų” grupės vaikai su mokytojomis Daiva Daukšiene ir Rita Jovaišienė. Pažinti emocijas ikimokyklinio amžiaus vaikams padėjo bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė – šio projekto organizatorė, idėjų autorė ir edukacijų vedėja.

Projekto metu vaikai sužinojo, kiek daug skirtingų emocijų jaučia žmonės, mokėsi atpažinti pagrindines emocijas ir tinkamai jas išreikšti, taip pat įvardyti, ką jos reiškia, kodėl kyla. Su mažaisiais buvo kalbėta, kad visos emocijos yra geros ir reikalingos, tik reikia mokėti jas tinkamai išreikšti. Projekto veiklų metu vaikai atliko įvairių užduočių: lipdė savo veido išraiškas, kūrė emocijų plakatą, grupavo ir analizavo emocijas pagal paveikslėlius, piešė baimes, gamino liūdesio kubus, klausėsi istorijų ir mokėsi įvairių būdų emocijoms išreikšti ir kontroliuoti.

Teigiamų emocijų, spalvų, veiklų tikrai netrūko. Projekto metu vaikai susipažino ir su kimočiais, 6 mielais žaislais. „Kimoči“ – įtraukianti ir smagi emocinio intelekto lavinimo programa. Kimočis yra tarpininkas, padedantis įgyti žinių ir įgūdžių, kurie reikalingi, kad vaikas galėtų suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, kurtų tvirtus santykius, priimtų atsakingus sprendimus, konstruktyviai spręstų keblias situacijas. Šie įgūdžiai būtini kuriant pozityvius tarpusavio santykius, lavinant emocinį intelektą, siekiant gerų mokymosi rezultatų mokykloje. Susipažinti su kimočiais norėjo ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG3) vaikai su mokytoja Viktorija Eirošiene. Valandėlę su kimočiais vedė Šiaulių apskirties Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos Giedrė Čarienė ir Inga Petkūnaitė.

Tikimės, kad projektas padėjo vaikams pažinti savo emocijas: mažieji mokės įvardyti, ką jaučia, ir tinkamai išreikšti jausmus. Kviečiame susidomėjusias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes atvykti į biblioteką susipažinti su kimočiais (būtina išankstinė registracija: tel. nr. (8448) 68612 arba el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).