1Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai. Šiemet balandžio 1 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė bendradarbiaudama su Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojomis Kristina Maslauskiene ir Julita Rimeikiene, 7 klasių moksleiviams surengė viktoriną „... kaip iš knygos“.

Vaikai susiskirstę į komandas, į užduotis kibo nuo pirmos akimirkos. Moksleiviams reikėjo tik atidžiai stebėti ir klausyti pateiktą informaciją, o po to atsakinėti į klausimus. Pirmame etape vaikams buvo pateikta 17 klausimų į, kuriuos pastabesnieji atsakė, be jokių problemų ir dar sugebėjo susirinkti papildomus taškus. Po šio etapo daugiausia taškų susižėrė komanda „Pamiršti dievai“ – 27, 26 taškus surinko komanda „Erebas“, po 23 taškus surinko dvi komandos „Šiltnamis“ ir „Mažasis princas“.

Antrame etape komandos galėjo surinkti po 10 taškų. Daugiausia taškų po 9 pasiėmė dvi komandos: „Mažasis princas“ ir „Erebas“. 8 taškus nugvelbė „Pamiršti dievai“, 7 – „Šiltnamis“.

Trečiame etape moksleiviams buvo pateikta 15 knygų pavadinimų, kuriuos reikėjo surašyti pagal abėcėlę. Šioje užduotyje net 7 komandos pelnė po maksimumą taškų.

Ketvirtame etape septintokams buvo pateikti 3 atviri klausimai ir 13 knygų pavadinimų su dalinai paslėptais pavadinimais. Šioje užduotyje po 10 taškų surinko 4 komandos: „Pamiršti dievai“, „Mažasis princas“, „Erebas“ ir „Sukeistas“, 9 taškus pelnė „Atjunk“, 8 – „Šiltnamis“.

Susumavus visų etapų taškus, paaiškėjo kas daugiausia jų surinko. Trečia vieta atiteko komandai „Šiltnamis“ – 53 taškai, „Mažasis princas“ surinko 55, o kaip iš knygos atsakymus rašiusiom komandom „Erebas“ ir „Pamiršti dievai“ atiteko pirmoji vieta. Šios komandos surinko po 60 taškų.

Ar žinote, kad Antano Baranausko kūrinys „Anykščių šilelis“ yra įdainuotas repo stiliumi, o kūrinį atlieka Vidas Bareikis. Paklausyk tikrai „veža“.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

Vaikų literatūros skyrius

Loreta Jurkienė