1Birutė Teresė Lengvenienė. Šis vardas gyvas ne tik rietaviškių lūpose ir širdyse. Šios bene mylimiausios Rietavo krašto poetės kūriniai skamba raiškiojo skaitymo konkursuose, literatūriniuose vakaruose, jos eilėraščius moka jaunas ir senas. Tad nenuostabu, kad kovo 17-osios vakarą vykęs Birutės Lengvenienės 80-ajam jubiliejui skirtas renginys sukvietė pilną salę žiūrovų. Renginį organizavo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, Rietavo kultūros centras ir Rietavo meno mylėtojų klubas ,,Mūza“.

Romualda Durkienė šiltai pristatė Birutės  Lengvenienės biografiją, iš naujo supažindino su visomis poetės knygomis. Vakarą šiltai nuspalvino Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių, liaudiškos muzikos kapelos „Subata“ ir folklorinio ansamblio „Kadaginis“ atliekama muzika, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 1a klasės mokinių pasirodymas.

Labai džiugu, kad šia proga buvo pristatytas ir naujas, ypatingas leidinys – B. Lengvenienei skirta knyga „Pasiimk širdį saujon ir eik...“ Knygos gimimo iniciatorė ir organizatorė – Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovė Adelė Daukantaitė. Tiek ji, tiek kiti į knygą savo prisiminimus sudėję žmonės dalijosi šiltais prisiminimais apie draugystę su Birute Lengveniene. Buvo ir juoko, ir ašarų, ir tiesiog neištartų žodžių, kai kalbėjo akys. Tai buvo labai jaukus vakaras, kai galėjai pajusti – Birutė Lengvenienė yra ir visada liks gyva.