1Lietuvos istorijoje – daug gražių ir įsimintinų datų. Viena iš jų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Minėdami šią dieną, kovo 8 d., į susitikimą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų skyriuje atvyko pirmokai ir Žemaitijos 8-osios rinktinės Rietavo 803-osios kuopos būrio vadas Zofija Sideravičienė. Šaulių kuopos atstovas pirmokus supažindino su šia organizacija, jos ypatumais ir ko reikia norint tapti jaunuoju šauliu. Vaikai sužinojo kokie yra šaulių skiriamieji ženklai ir kuo ypatingi jų dėvimi rūbai, bei kokie yra šaulio įsakymai.

O koks susitikimas be lavinamųjų užsiėmimų. Pirmoji žodžių užduotis. Pirmokų komandos viena po kitos traukė raidės ir vardijo miestus, vardus, daiktus, reiškinius iš tų raidžių. Šis vardijimas sukėlė tikrą azartą, nes kiekviena komanda norėjo parodyti savo sumanumą, tad žodžiai liejosi kaip iš gausybės rago. Kita užduotis atsakyti į klausimus apie Lietuvą. Kai tu esi pirmokas lengviausi klausimai yra apie nacionalinį Lietuvos paukštį, tautiškos giesmės autorių, Lietuvos sostinę ir kuo vardu tavo mama, bei kur šiuo metu Europoje vyksta karas. Sunkiausi klausimai kol kas yra apie žymiausius Lietuvos krepšininkus ir ilgiausią Lietuvos upę. Bet kai tu pirmokas tau viskas dar prieš akis. Po šių mąstymo užduočių sekė edukacija. Vaikai gavę po gėlę turėjo ją nuspalvinti Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis. Pasibaigus edukacijai ir suskaičiavus komandų balsus paaiškėjo, kad abi komandos pasirodė šauniai, tad pralaimėtojų nebuvo. Nugalėjo draugystė.

Vaikams nėra lengva suprasti praeities įvykius, jų priežastis bei pasekmes. Tai visiškai suprantama, nes jie nėra patys pergyvenę tų įvykių, emocijų ir istorijų. Tad žinodami tik faktus, mokiniai sunkiai suvokia ką reiškia būti okupacijoje, priespaudoje ar kalbėti svetima kalba ir giedoti kitą himną.

P.S. Štai įsakymai šauliui, kurie manau aktualūs ne tik šios organizacijos nariams, bet ir šiuolaikiškam aktyviam žmogui:

  1. Gink Lietuvos nepriklausomybę ir lietuviškąją žemę
  2. Švieskis ir šviesk
  3. Stiprink valią ir kūną
  4. Būk drausmingas ir mandagus
  5. Gerbk ginklą
  6. Būk tiesus ir teisingas
  7. Tesėk žodį
  8. Būk budrus
  9. Saugok valstybės turtą
  10. Brangink šaulio vardą ir Lietuvos garbę.

Rietavo Savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos

vaikų literatūros skyriaus darbuotoja

Loreta Jurkienė