Spausdinti

1Kai lauke spaudžia šaltukas atrodo sunku, net judėti. O jau ką kalbėti apie proto mankštą, kai norisi tik šilumos ir saldumynų. Bet į rytinę proto mankštą gruodžio 8 d. rinkosi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dvyliktokai.

Gimnazijos aktų salėje susirinkusios 6 komandos išmėgino savo jėgas netradicinėje lietuvių literatūros pamokoje, kurią vedė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė.

Pirmajame motų mankštos etape jaunuoliams buvo pateikta 20 klausimų su galimais keturiais atsakymo variantais. Daugiausia taškų šiame etape surinko komandos „Donelaičiai“ ir „Rytmečio rasos“ – po 14, Komanda „Labas rytas“ surinko – 12 taškų, „Balta korta“ ir „Žalios drobulės“ po 8, o komanda „Mokyklinis egzaminas“ – 6 taškus.

Antrajame užuominų etape gimnazistai turėjo iš kuo mažiau užuominų atsakyti į 4 klausimus. Koks tai kūrinys? Kokia poema? Koks  dokumentas? Koks  gyvūnas? Šiame etape daugiausia taškų surinko „Rytmečio rasos“ ir „Žalios Drobulės“ po 10 taškų, „Donelaičiai“ – 8, „Labas rytas“ – 7, „Balta korta“ – 2, o komanda „Mokyklinis egzaminas“- 1 tašką.

Trečiame proto mankštos etape „Taip arba ne“ dvyliktokai vertė iš žemaičių kalbos ir Žemaitijoje naudojamų svetimybių. Po tema „ANA“ slėpėsi 10 žemaitiškių įrankių kur reikėjo parašyti ar tas reikmuo naudojamas virtuvėje ar ne, o po tema „UNS“ slėpėsi 10 žemaitiškių žodžių, kur reikėjo parašyti ar šis daiktas naudojamas garaže ar ne. Su žemaitiškais virtuvės reikmenimis geriausiai sekėsi komandoms „Donelaičiai“ ir „Labas rytas“ jos teisingai įvardijo po 9 žodžius. O žemaitiškus garažo reikmenis geriausia išmanė „Mokyklinis egzaminas“ ir „Donelaičiai“ kurie surinko po 9 taškus.

Ketvirtame etape komandoms buvo pateikta 15 klausimų, be pasirinkimo variantų. Šiame etape kai, kurie dvyliktokų atsakymai tikrai buvo kūrybiški, bet reikėjo tikslumo.

Susumavus balus paaiškėjo, kad komanda „Mokyklinis egzaminas“ surinko 26 taškus, „Balta korta“ – 30, „Žalios drobulės“ – 38, „Labas rytas“ – 42, „Rytmečio rasos“ – 45, „Donelaičiai“ – 49.

Dėkojame visiems mankštinusiems protą ir sveikiname prizininkus, bei nugalėtojus. Ačiū dvyliktokų auklėtojoms, bei lietuvių kalbos mokytojoms padėjusioms protų mankštoje.