1Gruodžio 7-osios vakaras buvo magiškas.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kvietė į Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės kūrybos vakarą.

Vakaro ašis – nauja Juozo Gaižausko knyga „Tigras, glostantis pėdas“. Autorius pasakojo knygos gimimo istoriją, apie tai, kas įkvėpė ją parašyti bei ko galima iš jos tikėtis. Kaip ir pirmoji aktoriaus ir rašytojaus knyga „Dievas su šlepetėmis“, ši taip pat pasakoja apie piligriminę kelionę. Tačiau šios knygos yra ne tik apie patį kelią ir ėjimą, bet labiau apie kelionę į save patį, apie antspaudus, renkamus ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį. Autorius užsiminė ir apie trečiąją, tuoj pasirodysiančią knygą.  

Knygos pristatymą dar labiau pakylėjo muzikinė vakaro dalis – Juozo Gaižausko autorinių dainų koncertas su aktore Emilija Latėnaite. Skambūs vokalai, gitaros ir fleitos garsai klausytojams sukėlė visą puokštę emocijų. Buvo ir juoko, ir braukiančių ašarą, ir daug daug jaudulio.

Smagu, kad baigiantis susitikimui didelė dalis žiūrovų panoro įsigyti knygų su specialiu antspaudu ir autoriaus parašu. Viliamės, kad šis vakaras – tik pradžia gražios draugystės su rašytoju Juozu Gaižausku.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos: Erikos Pranckevičienė