1Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje veikia suaugusiųjų dailės grupė. Jos nariai jau tradiciškai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje reguliariai surengia tapybos darbų parodas ir savo artimiesiems bei visuomenei pristato savo darbus.

Trečiadienio vakare Rietavo kultūros centre atidaryta šios grupės tapybos darbų paroda po beveik pusantrų metų pertraukos.  Parodoje eksponuojami aštuonių autorių: Loretos Marčinauskienės, Liucijos Saudargienės, Gintarės Sabaliauskienės, Brigitos Petreikienės, Raimondos Augustinavičienės, Editos Dužinskienės, Jurgitos Šerlinskienės, Vytautės Jonuškienės tapyti paveikslai.

Jau nebestebina kasmet vis didėjantis būrys žmonių, norinčių prasmingai praleisti laisvalaikį ir patirti tapybos magiją, bet nenustoja stebinti žmonių kūrybinis potencialas, kuris puikiai išsiskleidžia, sudarius tam tikras sąlygas, pažadinus tą kūrybingumą.

Vienos dailės mokykloje mokosi keletą metų, kitos dar tik pradeda pažintį su daile, bet visi darbai yra gražūs, spalvingi ir kūrybiški.

Suaugusiųjų paveikslų temos – labai įvairios. Pasak mokytojos Stanislavos Šarkauskaitės, temos ateina su kiekvienu žmogumi – ir gimsta iš to, kas kam rūpi, kas ir kur, pasak mokytojos, „įmato savo stebuklą“. 

Paroda bus eksponuojama Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje iki liepos 30 d.

 

Rietavo savivaldybės

 Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos bibliotekininkės Ievos Kimtienės

skelbimas 20220617

1Kaip ir kasmet, pavasariui įsibėgėjus, balandžio 25–29 dienomis vyko vienas smagiausių ir spalvingiausių bibliotekų renginių – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų, jau 22-osios, bibliotekų savaitės šūkis – „Tvari biblioteka“. Atsižvelgdama į šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temą, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka bei jos filialai visą savaitę kvietė į renginius ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje šventinė savaitė prasidėjo nuo susitikimo su dviem populiariomis lietuvių rašytojomis – Irena Buivydaite ir Gina Viliūne.  Rašytoja Irena Buivydaitė – tokių skaitytojų pamiltų romanų kaip „Šimtas baltų „Mersedesų“, „Ironiški stebuklai“, „Tikros ir netikros seserys“, „Rožių dvaras“ ir kt. autorė. Užpernai pasirodžiusi „Mėnesiena ir tu“ – naujausia, jau keturioliktoji, jos knyga, tačiau tikrai ne paskutinė. LATGA duomenimis, Irenos Buivydaitės knygos yra vienos iš skaitomiausių Lietuvos bibliotekose. Antroji viešnia – istorinių romanų rašytoja Gina Viliūnė. Romanų „Karūna be karaliaus“, „Vilniaus Madona“, „Imperatoriaus meilužė“, „Anos lobis“ autorė Gina Viliūnė teigia, kad istoriniai romanai – tai galimybė keliauti laiku, o aistra istorijai ją lydi vykdant įvairias veiklas. Gina Viliūnė, profesionali Vilniaus gidė, prozininkė, knygos „Vilniaus šventovė“ bendraautorė, parašė ir išleido 10 knygų. Renginio metu rašytojų knygų ištraukas skaitė bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė ir bibliotekininkės Vilma Piliuvienė ir Ieva Kimtienė. Susitikimo metu viešnios pasakojo apie kūrybą, santykį su knygų herojais ir apie save, atsakė į skaitytojų klausimus.

Antradienį, balandžio 26 d., bibliotekoje vyko kraštietės Almos Riebždaitės tapybos darbų parodos atidarymas, kurį vedė bibliotekininkė Ieva Kimtienė. Pilnai salei vakaro dalyvių Alma pasakojo apie savo kūrybinį kelią, dalijosi įžvalgomis apie meno reikšmę žmogui. Poetė, prozininkė, tapytoja, fotografė A. Riebždaitė, rodos, gyvena vedama kūrybinės energijos, kuria dalijasi su kitais. Vakaras su menininke buvo šiltas ir jaukus, o jaudinančiais muzikiniais intarpais papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos muzikantai (mokytojai G. Sabaliauskienė ir J. Barsteiga). Susitikimo pabaigoje, jau beveik išsiskirsčius svečiams, buvo parduotas vienas paveikslas; pusę už jį gautos sumos A. Riebždaitė paskyrė „Blue / Yellow“ organizacijai. Paroda bibliotekoje veiks visą gegužės mėnesį.

Balandžio 27 d. Pelaičių bibliotekos bibliotekininkė Janina Lenkauskienė organizavo edukacinę išvyką į rašytojos Ievos Simonaitytės memorialinį muziejų Priekulėje, aplankė Dreverną, Kintus, Ventės ragą. Bibliotekininkė džiaugiasi, kad galėjo sukviesti nemažą skaitytojų būrį ir pakeliauti rašytojos gyvenimo keliais ir atitrūkti nuo kasdienių darbų. Tą pačią dieną Labardžių bibliotekoje vyko popietė ,,Biblioteka - dvasinių turtų šventovė“, kurios metu bibliotekininkė Vida Dranginienė kalbėjo apie knygų svarbą žmogui, susirinkusios moterys skaitė žymių autorių mintis apie knygas ir skaitymą.

Balandžio 27–28 d. vyko edukacijos ,,Žemaitėšks žuodis vakāms“, skirtos Žemaičių kalbos metams paminėti. Edukacijas vedė poetė, 2 vaikiškų knygelių autorė, Plungės literatų klubo ,,Vingiorykštė“ vadovė Adelė Daukantaitė, jai padėjo Daiva Rudelytė ir Genovaitė Česnauskienė.

Edukacijoje dalyvavę Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 1a klasės mokiniai (mokytoja Daiva Norkuvienė) ir Rietavo savivaldybės Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus 3–4 klasių mokiniai (mokytoja Jūratė Tubutienė) susipažino su žemaičių kilmės legenda, žaidė žemaitiškus žaidimus, šoko, grojo akmenukais, pagaliukais, turtino savo žemaičių kalbos žodyną ir sprendė žemaičių tarme sudarytą kryžiažodį.

Balandžio 29 d., paskutinę Nacionalinės Lietuvos Bibliotekų savaitės dieną, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka paskyrė Rietavo savivaldybės vaikams. Pilna salė vaikų džiaugsmingai sutiko ypatingus svečius – vienintelę pasaulyje grojančią vaikų knygų rašytojų grupę ,,KNYGŲ VAIKAI“ (Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Benas Bėrantas, Justinas Žilinskas), kuri surengė pašėlusiai linksmą koncertą. Rašytojai ne tik dainavo apie knygas, grojo, šokdino vaikus, pasakojo apie save, bet ir klausė vaikų, ką jie norėtų sužinoti apie rašytojų gyvenimą. Šventės metu buvo apdovanoti septyni Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus geriausi skaitytojai: Ąžuolas Petkus už smalsumą ir nenuilstančią draugystę su „Petsonu ir Findusu“; Barbora Jasinskaitė, perskaičiusi visas vaikų literatūros fonde esančias kulinarines knygas ir išmėginusi receptus namų virtuvėje; Saulė Mikalauskaitė, perskaičiusi daugiausia knygų per 2021 metus vaikų amžiaus grupėje; Emilis Kleiba, 2021 metais skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“ įveikęs per 4 dienas; Nojus Verpičinskas, pirmasis pirmokas, išdrįsęs ateiti pasiimti knygų po susitikimo; broliai Mikalojus ir Aleksandras Pociai apdovanoti, nes perskaitė daugiausiai knygų per 2021 metus paauglių grupėje.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė džiaugiasi ir nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvavusiems šventinėje savaitėje: Rietavo lopšelio-darželio, Žadvainių pagrindinės mokyklos, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus mokiniams, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos muzikantams, taip pat į renginius atvykusiems suaugusiems knygų mylėtojams.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

 viešosios bibliotekos informacija

1Balandžio 27 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Pelaičių bibliotekos bibliotekininkė Janina Lenkauskienė, švęsdama Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, suorganizavo savo skaitytojams ir lankytojams edukacinę išvyką. Kadangi 2022 m. Seimo nutarimu yra paskelbti Ievos Simonaitytės metais, o ši rašytoja garsėjo kaip Lietuvos metraštininkė, tad Janina Lenkauskienė išvyką pelaitiškiams paskyrė šios kūrėjos gyvenimo keliams. Pirmiausia aplankė Ievos Simonaitytės memorialinį muziejų Priekulėje. Atvykusius pasitiko muziejaus filialo vadovė Jūratė Martinkienė, kuri įdomiai papasakojo apie Klaipėdos krašto rašytoją, supažindino su muziejaus ekspozicijomis, vasarnamyje, kambaryje išsaugotais rašytojos daiktais: paveikslais, indais, baldais, nuotraukomis, suvenyrais, rašytojos namų biblioteka ir kitais rašytojos asmeniniais daiktais. Stabtelėję prie miestelio centre esančio rašytojai skirto paminklo ,,Šventvakarių Ėvė” klausėmės gidės, kuri plačiau supažindino su senąja Priekule. Po įdomių pokalbių ir diskusijų, aplankėme Dreverną, Kintus, Ventės raga. Bibliotekininkė džiaugiasi, kad galėjo sukviesti nemažą savo skaitytojų būrį, pakeliauti rašytojos gyvenimo keliais ir atitrūkti nuo kasdienių darbų.

                                                         Pelaičių bibliotekininkė Janina Lenkauskienė