prasideda svetainėmsSpalio 3 d. prasideda jau 27-us metus iš eilės organizuojamas Knygos pristatymo konkursas. Šiais metais konkurso organizatorių vaidmens imasi Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Ši bibliotekų rudenine tradicija tapusi iniciatyva kiekvienais metais kviečia knygų mylėtojus ar dar tik atrandančius skaitymo malonumą išsirinkti mėgstamą knygą ir ją kūrybiškai pristatyti vaizdo įrašo formatu. 2022 m. konkurso globėjas – hiphopo grupė „8 kambarys“.

  • Mėgsti skaityti knygas ir diskutuoti apie jas su draugais ir bendraminčiais?

  • Laisvalaikiu kuri, filmuoji ar montuoji trumpus vaizdo siužetus?

  • Turi dar neatskleistą vaidybos talentą?

  • Gal tiesiog nori parodyti savo kūrybinius gabumus?  

Jei teigiamai atsakei į bent vieną iš šių klausimų – Knygos pristatymo konkursas suteikia tau puikią galimybę atskleisti savo gabumus ir laimėti įspūdingų prizų!

 

Dalyvauti paprasta

Iki lapkričio 20 d. nufilmuok / sumontuok išsirinktos knygos pristatymo vaizdo įrašą (iki 5 minučių trukmės) ir jį atsiųsk el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Kartu su vaizdo įrašu būtinai atsiųsk:

  • vaizdo įrašo autoriaus (-ių) vardą, pavardę ir amžių;

  • kontaktinę informaciją (adresas, tel. numeris);

  • pristatomos knygos pavadinimą ir autorių;

  • vardą ir pavardę asmens, kuris rekomendavo dalyvauti konkurse (jei rekomendavo).

Pristatymą gali kurti vienas arba su draugų grupe iki 5 asmenų, dalyvių amžius neribojamas! Atsiųstus knygų pristatymus vertins kompetentinga komisija, o konkurso nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 16 dieną.

 

Dalyvių laukia įspūdingi prizai

Pagal nuostatuose apibrėžtus kriterijus komisijos įvertinti 3 geriausi knygų pristatymai bus apdovanoti „Ryze Tech Tello Boost Combo“ dronais. Šie dronai skirti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, ieškantiems kokybiškos ir nepabostančios pramogos arba darbo / mokslo įrankio.

Be pirmųjų trijų vietų, dar 7 geriausi, originaliausi ir labiausiai konkurso nuostatus atitinkantys knygų pristatymai bei 3 pristatymai, sulaukę daugiausia sekėjų palaikymo Knygų pristatymo konkurso „Facebook“ puslapyje, taip pat bus apdovanoti vertingais prizais.

Taip pat konkurso organizatoriai žada specialų prizą – „Dolce Gusto“ kavos aparatą – vienam žmogui, kurį konkurso dalyviai dažniausiai paminės kaip dalyvauti konkurse paskatinusį asmenį. Tai gali būti mokytojas, bibliotekininkas, būrelio ar klubo vadovas, tėvai, seneliai ar pan.

Be pagrindinių prizų, dalyvių ir visų Knygos pristatymo konkurso „Facebook“ puslapio sekėjų taip pat laukia ir papildomi žaidimai, konkursai, staigmenos. Papildomų prizų fondas net 1 500 Eur vertės! Daugiau informacijos apie Knygų pristatymo konkursą ir jo nuostatus rasite „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/KPKonkursas arba svetainėje www.savb.lt.

 

Organizatorė – Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Partnerė – Rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija.

Pagrindiniai projekto rėmėjai:  Vokietijos konditerijos kompanija „Haribo“internetinis knygynas „Patogupirkti.lt“internetinė parduotuvė „Kavosdraugas.lt“, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Amerikos skaitykla, MB „Žaidimo meistrai“.

Projekto rėmėjai: BALTO leidybos namaiknygynų tinklas „Vaga“J. Masiulio knygynas, UAB „Urtės tekstilė“, leidykla „Hubris“, „Kondigno“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

1Lapkričio 29- osios vakare Labardžių bibliotekininkė V. Dranginienė ir Labardžių kultūrinių renginių organizatorė T. Stancelienė sukvietė senjorus į vakaronę ,, Dar ne ruduo...“, skirtą Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Gausiai susirinkusius senjorus linksmino Pelaičių bendruomenės ansamblis, vadovaujamas J. Barsteigos.

Vakaronės metu muzikiniai sveikinimai skambėjo visiems senjorams, šiais metais, švenčiantiems jubiliejus, vestuvių metines. Pagerbti ilgamečiai Labardžių kaimo gyventojai, kultūros darbuotojai.

Vakaronės metu bibliotekininkė V. Dranginienė paruošė viktoriną ,,Ką žinau apie Žemaitiją?‘‘ . Greičiausiai atsakiusieji buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Kultūrinių renginių organizatorė T.Stancelienė ,, stebuklingo mikrofono“ pagalba išsakė senjorų mintis, palinkėjimus, prisiminimus.

Vakaronės dalyviai, dar ilgai nesiskirstė namo, bendravo, šoko, dainavo ir džiaugėsi galėdami pabendrauti vieni su kitais.

Labardžių bibliotekininkė Vida Dranginienė

 

skelbimas 2022 10 03

skelbimas desu zuvys

skelbimas 2022 09 20

01Rugsėjo 16 d. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dailininke, vaikų knygų iliustruotoja, grafikos dizainere, edukatore Inga Dagile.

Susitikime dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos antrokai (mokytoja D. Norkuvienė). Vaikai ne tik susipažino su dailininke, jos iliustruotomis vaikiškomis knygelėmis, pelniusiomis ne vieną apdovanojimą, bet ir sužinojo, kaip buvo sukurtos Mariaus Marcinkevičiaus knygos ,,Akmenėlis“, pasakojančios apie vaikų gyvenimą Vilniaus gete, iliustracijos. Išklausę įgarsintą M. Marcinkevičiaus knygos ,,Akmenėlis“ istoriją, antrokai dalyvavo edukacijoje: kūrė namus, kuriuose gyvena laimė. Rezultatas – daug laisvų ir laimingų namų.

Dėkojame iliustruotojai Ingai Dagilei už vaizdingą ir žaismingą knygos pristatymą ir edukaciją.

 

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė