1Gruodžio 6-osios vakarą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje rinkosi fotografijos meno mylėtojai. Autorinę fotografijos darbų parodą „(Iš)pažintis“ pristatė Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ narė Nijolė Jankuvienė. Autorė pasakojo apie savo kūrybinio kelio pradžią, pirmuosius bandymus fotografuoti, kurie, menininkės teigimu, nebuvo labai džiuginantys. Tačiau laikui bėgant ir lankant fotografo Manto Viržinto vedamus kursus atsiskleidė savitas Nijolės braižas, pasaulio matymas kitu kampu. Lankydama kursus autorė tiek ištobulėjo, kad jos darbai neretai užima prizines vietas klubo organizuojamuose konkursuose. Ir ne veltui – žvelgiant į fotografijas matyti, kad kiekviena jų pasakoja istoriją. Apie Nijolės kaip fotografės išskirtinumą kalbėjo ir buvęs jos mokytojas Mantas Viržintas, ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Kostas Slivskis. Anot jo, Nijolės darbai – ne tiesiog gražūs paveikslai, bet ištisa pasaulėžiūra ir postūmis net įgudusiems fotografams.

Nors Nijolė Jankuvienė kukliai neigia esanti fotografė, ši paroda sako ką kita. Juk gebėjimas atkreipti dėmesį į detales, atskleisti paprastų dalykų grožį ir yra menas. Ateikite – įsitikinsite.

Paroda veiks iki 2024 m. sausio 31 d.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

viešosios bibliotekos informacija

14Paskutinį lapkričio šeštadienį (lapkričio 25 d.)  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko Špicbuko išdaigų dirbtuvės, skirtos visai šeimai. Dirbtuves vedė teatro ,,Degančios žirafos“ režisierė Agnė Aleksiejūnaitė – Puslienė. Bibliotekos viešnia supažindino visus su Špiucbuku (Špicbukas - režisierės sukurtos audio pasakos vaikams personažas - lėlė)  – išdaigų karaliumi, kuris mėgsta įlįsti vaikams į ausis ir pašnibždėti kokią išdaigą jiems iškrėsti.

Dirbtuvių metu vaikai kartu su tėvais išdykavo, atliko užduotis, žaidė slėpynių  ir išsiaiškino kas yra tikros išdaigos, kurios sukelia juoką, o kada jos tampa šunybėmis, kai pradeda skaudinti mylimus žmones. Nuotaikingų užduočių metu taip pat buvo stiprinamas ryšys tarp vaikų ir tėvų, kuris labai svarbus, kad vaikai jaustųsi saugūs, mylimi, o tėvai – suprasti ir atliepiantys. Renginio pabaigoje, po linksmybių išdaigų, ir smagaus laiko praleisto kartu su tėvais, visi vaikai buvo apdovanoti Špicbuko diplomais.

skelbimas 2023 12 05

1Lapkričio 8, 9 ir 10 dienomis Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos antrokai iš arčiau susipažino su duonos kepimu. Mokiniai patys matavo, svėrė ir maišė ruginius bei kvietinius miltus, linų sėmenis, avižinius dribsnius, moliūgų ir saulėgrąžų sėklas, druską, raugą bei kitus produktus iš kurių buvo kepama duonutė. Pasirodo duonos kepimas yra sunkus darbas, nes kai susiberia visi produktai sunku yra maišyti duonos maišalą, o dar reikia neklabėti, kad duonos pluta būtų neatšokusi. Čia tai tikras iššūkis. Kol pakilusi duonutė kepė antrokai klausėsi Ritos Bagdonaitės kūrinio „Duonos pasakojimas“ Po kūrinio vaikai apžiūrinėjo skirtingas javų varpas, įvairias kruopas.

Lapkričio 22 ir 28 dienomis Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės su savo mokytojomis Elena Jurkuviene ir Genovaite Šauliene bei padedančiomis mokytojomis lankėsi vaikų literatūros skyriuje. Šių susitikimų metu bibliotekininkė Loreta Jurkienė vaikams skaitė S. Bohlmann ir E. Dziubak „ Ei tėti... Ar dešimt yra daug?“ Šioje knygoje klausinėdamas mažasis vilkiukas iš savo tėčio sužino labai daug. Ar dešimt yra daug? Ar aš greitas? Ar aš švelnus? Ar aš storas? Ar mano akys geros? O atsakymas į visus klausimus panašus. Tai priklauso nuo daugelio dalykų. Kokių? Žiūrint ką su kuo lyginsime ir kokios aplinkybės mus supa. Po kūrinio skaitymo ir diskusijų su mažaisiais bibliotekos lankytojais, vaikai vartė knygeles, žaidė su čia rastais žaislais ir žaidimais.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus informacija

1Žiemos šventės – jaukiausios ir laukiamiausios. Norisi joms tinkamai pasiruošti, susikurti šventinę nuotaiką širdyse ir namuose. Puošiame namus girliandomis, degame žvakes, tačiau dar maloniau, kai detales kuriame patys.

Lapkričio 21 dieną Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko vainikų pynimo iš vytelių dirbtuvės, kurias vedė Rietavo seniūnijos Moterų klubo pirmininkė Ona Einikienė. Susirinkusiam būreliui moterų ji pasakojo, kaip atsirinkti vyteles pynimui, kaip pasiruošti pynimui, ir, žinoma, pademonstravo visą pynimo techniką.  O tai sudėtingiau, nei gali atrodyti... Darbo rezultatai nudžiugino visas dirbtuvių dalyves. Juk pačių pagamintos puošmenos – pačios mieliausios.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio

 viešosios bibliotekos informacija