skelbimas20211020

1Lietingą spalio 15 d. rudens vakarą jaukumu bei šiluma širdis užpildyti kvietė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka – čia organizuotas Rietavo kraštiečio, dirigento, dainų autoriaus Aloyzo Meškausko sudarytos knygos „Dainuokit, sesės ir broliai“ pristatymas.

Talentingos asmenybės kūrybinį vakarą muzikiniu kūriniu (smuiku) pradėjo Aloyzo Meškausko dukra Giedra Meškauskaitė ir savo poezijos eiles dovanojo rietaviškė literatė Genovaitė Česnauskienė. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė susirinkusiuosius vedė į kelionę, kurioje buvo pasakojama apie Aloyzo Meškausko kupiną, prasmingą, aktyvų, profesinį gyvenimo kelią, pasiekimus ir nuveiktus svarbius darbus. Autorius pristatydamas savo knygą ,,Dainuokit, sesės ir broliai“ teigė, kad įamžino jaunystės dainas, rašytas 1945 – 1947 m. Tai lietuviškos dainos, kurias dainuodavo įvairių švenčių metu, dirbant laikuose, keliaujant, su daina džiaugėsi ir liūdėjo, muzika ir dainos lydėjo visur. Todėl autorius nusprendė dainų rinkinį, kurį sudaro lietuviškos dainos (tekstai su natomis) įamžinti ateities kartoms.

Smagu paminėti, kad susitikimas įvyko ypatingą dieną – būtent spalio 15-ąją A. Meškauskas minėjo savo 90-ąjį jubiliejų. Jaukią nuotaiką kūrė šilti, jautrūs prisiminimai, pokalbiai, dainos, muzikos akordai, o į renginį susirinkę Aloyzo Meškausko artimieji, bendraminčiai, bičiuliai užliejo gėlių žiedais bei gražiausiais ir šilčiausiais sveikinimais.

Knygą galima įsigyti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 

 

skelbimas 20211019Projektas ,,Nenuobodžiauk". Žaidimas - viktorina sukurtas pagal Rasos Bačiulienės lietuvių-rusų patarlių knygą "Kol gyveni, tol ir mokaisi". Ši dvikalbių knygų seriją 2019 m. buvo nominuota „International Excellence Awards“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Resources“.

Spauskit ant nuorodos ir smagiai bei naudingai praleiskit laiką!

https://kahoot.it/challenge/506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1634537690282

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneris: Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

1Kas rudenį gali būti smagiau jei ne nukritusių lapų šnarėjimas po kojomis, o gi tai, kad rudenio lapai čeža bibliotekoje. Būtent saulėtą spalio 14 d., Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje šnarėjo ne tik nukritę lapai, bet čia klegėjo ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos gausus pirmokų būrys su mokytoja Daiva Norkuviene. Visas rytas vaikams buvo pilnas atradimų ir potyrių. Vaikus bibliotekoje pasitiko bibliotekos ,,gyventojos“ Pepė Ilgakojinė (Loreta Jurkienė) ir Skruzdėlytė Tauškalytė (Erika Pranckevičienė).

Rytas prasidėjo raidžių paieška tarp nukritusių lapų, iš kurių reikėjo sudėti žodį. Smagiai įveikus pirmąjį iššūkį vaikai susėdo ir klausėsi pasakojimo kas yra biblioteka ir ką galima veikti joje. O čia yra tikrai ką veikti: dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, skaityti knygas ir gerti arbatą, žiūrėti animacinius filmukus, žaisti stalo žaidimus, ieškoti informacijos internete, pasiruošti namų darbus ir spręsti kryžiažodžius arba tiesiog užsukti pasikalbėti.

O koks susitikimas bibliotekoje be knygos. Skruzdėlytė Tauškalytė vaikams skaitė Debi Gliori ir Alan Durant knygą „Širdyje mylėsiu visada“ –tai istorija apie lapino išėjimą. Istorija pamokanti, išėjusiuosius reikia prisiminti, gerbti, laikyti širdyje, bet reikia nenustoti gyventi ir toliau mėgautis mus supančiu pasauliu. Rytmetys neapsiėjo ir be edukacinių veiklų. Kad knygučių kampai nebūtų nulankstyti vaikai buvo pakviesti pasidaryti pirmuosius knygų skirtukus. Po intensyvaus lankstymo, kirpimo, lipdymo ir piešimo išėjo labai gražūs, originalūs ir puošnūs knygų skirtukai „Kiškiai“.

Susitikimo pabaigoje vaikai ėjo apžiūrėti knygų lentynas ir jose gyvenančias knygas.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 

20211013 1Rugsėjo 20 d. Rietavo bibliotekos vaikų literatūros skyriuje šurmuliavo vaikai iš Žadvainių pagrindinės mokyklos, nes čia vyko edukacinė programa „Sensoriniai skaitymai“. Sensoriniai skaitymai plačiai taikomi įvairių šalių bibliotekose, o Lietuvoje pradėti vykdyti tik prieš kelerius metus Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos iniciatyva. Naudojant žaidimus, įvairias užduotis, vaikams atveriamas knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai. Šių edukacijų esmė – pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti pasakojamą istoriją.

Šį pirmą kartą vaikams buvo skaitoma Eduardo Mieželaičio kūrinys „Zuikis Puikis“. Šioje edukacijoje netrūko smagių ir lavinančių užduočių. Piešimas ant delno ir rankų plovimas, žirnių bei pupelių atskyrimas ir sudėjimas į atskiras kišenes, kopūsto lapų plėšimas lavino smulkiąją motoriką. Praktinė užduotis Zuikio Puikio dekoravimas vaikus mokė laukti savo eilės, susikoncentruoti, lavinti kūrybiškumą bei kruopštumą. Tai pat buvo lavinama klausa, nes buvo klausoma paukščių balsų ir šuns lojimo, bei šokama pagal girdimą muziką. Baigiantis susitikimui vaikų paklausius, kas labiausiai įsiminė šioje edukacijoje, atsakė „Išmokome rankas švariai nusiplauti“. Tai juk taip aktualu šiuo laikotarpiu.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka vaikų literatūros skyrius

Loreta Jurkienė

20211013 2

 

skelbimas 20211013Tęsiame projektą ,,NENUOBODŽIAUK" ir kviečiame patirti, įkvėpti kūrybos džiaugsmą kartu su rašytoja Ilona Ežerinyte.

✔Knygų vaikams ir paaugliams rašytoja I. Ežerinytė yra išleidusi šias knygas: „Šunojaus diena“, „Sutikti Eidą“, „Verksnių klubas“, „Skiriama Rivai“.

✔Rašytoja yra pelniusi Prano Mašioto, Aldonos Liobytės, Švietimo ir mokslo ministerijos, IBBY Lietuvos skyriaus premijas, gavusi tarptautinį IBBY garbės diplomą, laimėjusi Nacionalinio vaikų literatūros konkurso prizines vietas.

✔I. Ežerinytė yra Paauglių literatūros konkurso, Metų knygos rinkimų nominantė ir laimėtoja („Verksnių klubas“ – 2018 Metų knyga paaugliams, „Skiriama Rivai“ – 2019 Metų knyga paaugliams).

Ilona kviečia į kūrybinio rašymo dirbtuves "Įkvėpimas".

Spauskite ant nuorodos ir patirkite kūrybos džiaugsmą:

https://www.youtube.com/watch?v=cQTqLChKy78

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris – Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka