Naujienos

 • Nacionalinę bibliotekų savaitę pasitinkant - teatralizuotas knygos pristatymas

  zoomed nacionalines biblioteku savaites plakatas2013Šiltas balandžio 17-osios vakaras. Kas po mokslų, kas po darbų skuba į Rietavo kultūros centrą, kuriame vyks norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo knygos „Šimto metų istorija“ pristatymas. Netradicinis. Teatralizuotas. Giliai paliesiantis susirinkusiųjų širdis.

  Jaukų vakarą pradeda Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Žiliūtė, primindama, jog šis renginys skirtas paminėti Nacionalinę bibliotekų savaitę. Paskui žodis suteikiamas bibliotekos savanorei Ievai Kimtienei, kuri pristato H. Wassmo romaną, užčiuopdama jo esmę, trumpai papasakodama romane veikiančių moterų gyvenimus. Svarbiausia vakaro dalis - monospektalis ,,(ne)mano istorija“, pastatytas pagal minėtąjį kūrinį (spektaklio režisierė ir aktorė - Agnė Sunklodaitė). Renginyje dalyvavusieji neleis pameluoti - spektaklis nepalieka abejingų. Jautru, artima, stipru - žodžiai, kuriais būtų galima bandyti nusakyti tai, ką išvydome scenoje.

  Norisi tikėti, jog šis pristatymas paskatins renginyje dalyvavusius perskaityti ne tik romaną  „Šimto metų istorija“, bet ir kitas H. Wassmo knygas, o jau skaičiusius - naujai apmąstyti ne tik romane užfiksuotus moterų gyvenimus, bet ir savo.

   Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 • Rytmetys „Tos margos pavasario šventės...“

   Rietavo Irėnėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje patys mažiausi skaitytojai dalyvavo rytmetyje „Tos margos pavasario šventės...“   Vaikai sužinojo apie Vieversio dieną, 40-ies paukščių dieną, Pempės  ir Gandro šventes.  Kalbėta apie Melagių dieną, Jurgines.  Vyr.bibliotekininkė R.Durkienė priminė vaikams, kad pirmasis gegužės sekmadienis yra Motinos diena ir kad vaikučiai nepamirštų tą dieną pasveikinti savo mamyčių. Pati svarbiausia pavasario šventė - Velykos.  Vaikučiams buvo papasakota apie Velykų papročius, parodytos Vilniaus verbos, priminta, kad Žemaičiai verbų sekmadienį nešasi į bažnytėlę kadagio, karklo katinėlių šakeles. Kalbėta apie kiaušinių marginimo būdus, parodytos knygelės su paveikslėliais apie Velykų šventę. Kad smagiau būtų laukti Velykų, vaikai iš stebuklingos pintinėlės traukė dovanėles. Renginio pabaigoje vaikams palinkėta gražių pavasario švenčių, smagių atostogų.  Mažieji skirstėsi su naujomis žiniomis apie lietuvių pavasario šventes ir su naujomis knygelėmis, kurias skaitys per pavasario atostogas.

  DSCF5238-1024 DSCF5243-1024

 • Popietė „Sutikime pavasarį kartu“

  2013 m. kovo 9 d. Daugėdų moterys rinkosi į popietę skirtą moterims „Sutikime pavasarį kartu“, kurią organizavo Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Daugėdų filialo vedėja Audronė Siautilienė ir bendruomenės pirmininkė Irena Kundrotienė.  Popietė prasidėjo posmais apie moteris.

  Skaityti daugiau...

 • Popietė bibliotekoje „Po tėviškės dangum“

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Pelaičių filialo vedėja Janina Lenkauskienė šių metų vasario 20 dieną pakvietė pelaitiškes į bendruomenės literatūrinę popietę. Jas pasitiko knygų parodėlė, kurios tema ,,Po tėviškės dangum“.

  Skaityti daugiau...

 • Rietave karaliavo „Europrotai“

  Keturis lapkričio trečiadienio vakarus visoje Lietuvoje bei neoficialioje Europos Sąjungos sostinėje Briuselyje buvo rengiama viktorina „EUROPROTAI“. „EUROPROTŲ“ žaidimas – tai puiki proga su savo draugais ar kolegomis trumpam atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, parungtyniauti ir sužinoti naujų dalykų. Šiais metais mūsų šalyje viktorina subūrė apie 2100 dalyvių. Rietaviškiai taip pat aktyviai įsitraukė į protų kovas, vykusias Rietavo vaikų lopšelio – darželio aktų salėje.

  Skaityti daugiau...