Naujienos

 • Pažintis su Gruzija

  DSCF6458Kai į langą beldžiasi rudeniškas vėjas ir lauke kasdien darosi vis nejaukiau, norisi laiką leisti smagioje draugijoje ir gurkšnoti arbatą. Tokią galimybę rietaviškiai turėjo spalio 24–osios vakarą, mat Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi Rietavo atviro jaunimo centro „Aura“ savanorė Mariami iš Gruzijos, pakvietusi rietaviškius ne tik atsigerti arbatos, bet ir sužinoti apie jos gimtąją šalį.

  Skaityti daugiau...

 • Pasakų skaitymai

  DSCF6377Spalio 23d. Liolių bibliotekoje vyko popietė tarmių metams paminėti . Liolių bibliotekos bibliotekininkė Vida Dranginienė supažindino vaikus su lietuvių kalbos tarmėmis, ragino kalbėti savo gimtąja tarme. Popietės metu buvo skaitoma žemaitiškai, perskaitytas ir  B.Lengvenienės eilėraštis „Varna“.

  Vaikai skaitė eilėraščius, pasakas, greitakalbes žemaitiškai, kurios  sukėlė daug juoko, nes žemaitiškai skaityti ne taip jau ir lengva.

  Renginio pabaigoje Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė visiems susirinkusiems įteikė po skirtuką knygoms linkėdama skaityti knygas, nepamiršti žemaitiško žodžio ir lankytis bibliotekoje. 

 • Bibliotekoje pristatyta boružėlių kolekcija

  DSCF6341Spalio 17–osios rytą Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje lankėsi Danutė Skrabytė–Keliuotienė. Tai moteris, kuri ne tik aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, kuria spektaklius, groja, rašo, bet ir kolekcionuoja daiktus su... boružėlėmis. D. Skrabytė–Keliuotienė Rietavo bibliotekoje lankosi dažnai, tačiau savo kūrybinę programą pristatė pirmą kartą. Į susitikimą su Danute Skrabyte–Keliuotiene atvyko Žadvainių pagrindinės mokyklos penktokai su mokytoja Rūta Miliene.

  Skaityti daugiau...

 • Informacija dėl renginio „Norintiems sužinoti daugiau apie Gruziją“

  Informuojame, jog renginys “Norintiems sužinoti daugiau apie Gruziją…” vyks spalio 24 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje (Plungės g. 19, Rietavas).

  Maloniai visus kviečiame dalyvauti.

  Organizatoriai

 • Sava prigimta kalba gera ir šnekėti

  IMG 8654Spalio 17 dieną po pamokų į Tverų miestelio biblioteką kartu su savo mokytoja Loreta Lidekauskiene atskubėjo antrokai – čia jie laukiami  popietėje  „Sava prigimta kalba gera ir šnekėti...“, skirtoje tarmių metams.  Vaikai  smalsiai apžiūrėjo ant stalo sudėtas knygas –  žemaičių tautosakos, poezijos  ir vaikams skirtas knygas, parašytas žemaičių tarme.

  Skaityti daugiau...