Naujienos

 • „Europrotai“ grįžta!

  1Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, viešosios bibliotekos ir „Europe Direct” informacijos centrai organizuoja žaidimą “Europrotai”. Kaip ir kasmet, keturis trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Rietavo Europrotus. Smagi žinia - šiemet žaidimai vėl vyks nacionaliniu mastu, t.y. tuo pačiu laiku ir į tuos pačius klausimus atsakinėsime ir žiniomis varžysimės ne tik mes, rietaviškiai, bet ir kiti žaidimo dalyviai net iš 28 miestų, - pažiūrėsime, kurio miesto ir miestelio gyventojai apie Europą žino daugiausiai!

  Žingeidžius, azartiškus ir intelektualiai norinčius leisti laisvalaikį rietaviškius jau devintąjį kartą pakvietėme į nuotaikingus protmūšius apie Europą! Kovo 6 d. linksmą komandinį žaidimą, vienijantį įvairių kartų žmones, vedė Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis. Protų kovų turnyre dalyvavo net penkios rietaviškių komandos.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su Petru Auštrevičiumi

  1Vasario 26-osios vakarą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Seimo nariu, kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus Petru Auštrevičiumi. Su gausiai susirinkusia publika politikas diskutavo įvairiomis Rietavo sav. gyventojams aktualiomis temomis, atsakinėjo į klausimus, kurių vakaro svečiai turėjo tikrai daug.

  Skaityti daugiau...

 • Vasario 16-ta Labardžių bendruomenėje

  2Vasario 16 dieną Labardžių bendruomenė, kartu su visa Lietuva, šventė savo šalies gimtadienį. Kultūros namuose šventinį koncertą dovanojo mūsų vaikai ir anūkai. Patys gražiausi, su meile sakomi žodžiai, šokamų  šokių, dainuojamų  dainų nuoširdus  atlikimas, nuostabus instrumentų skambėjimas – visa tai sklido iš gabių ir ypatingai mielų atlikėjų. Taip gali tik laisvas, laisvoje šalyje gyvenantis ir savo Tėvynę mylintis žmogus. 

  Labardžių filialo kult. renginių organizatorė Tatjana Stancelienė.

  Skaityti daugiau...

 • „LIETUVA POEZIJOS POSMUOSE“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė vaikučius į rytmetį „Lietuva poezijos posmuose“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

  Apie 1918m. vasario  16-osios istorinę reikšmę, apie tai, kad pernai profesorius Liudas Mažylis Vokietijos archyvuose atrado   Nepriklausomybės akto originalą, apie  Lietuvos vėliavą, himną ir herbą , apie Lietuvos prezidentus su jaunaisiais skaitytojais kalbėjo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Veikė parodėlė „Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena“. Vaikai renginio metu skaitė lietuvių poetų eilėraščius apie Lietuvą.

  Skaityti daugiau...

 • „SAUGUS INTERNETE“

  1Saugesnio interneto diena Vasario 5-oji minima jau šešiolikti metai daugiau nei 120 pasaulio šalių.  Lietuvoje šiais metais nuo vasario 4dienos iki 9 dienos paskelbta „Saugesnio interneto savaitė“, kurios metu vyksta įvairūs renginiai.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį ‚“Saugus internete“.  Apie saugaus naudojimosi internetu bei kitokiomis skaitmeninėmis technologijomis taisykles su vaikais kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Aiškintasi apie nuotraukų skelbimą bei pažintis internete. Kalbėta apie būtinybę kompiuteriuose įdiegti  legalias antivirusines programas, aiškintasi, kaip elgtis, norint žaisti žaidimus. Vaikams buvo pristatyta literatūra ta tema, kurią turi vaikų literatūros skyrius.  Vaikai pasakojo, kaip jie naudojasi internetu ,ką patys galvoja apie saugumą internete.

  Skaityti daugiau...