Naujienos

 • Adventinis vakaras „Laukimo džiaugsmas“

  skelbimas

 • Praturtinkime bibliotekas – padovanokime naujų knygų!

  lrp a4Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Visi kartu pasirūpinkime, kad šių bibliotekų skaitytojams – vaikams ir suaugusiesiems – netrūktų grožinės literatūros kūrinių, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

  „Šalies bibliotekos puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje ir yra svarbūs kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys skaityti ir branginti gimtąjį žodį. Per šias Kalėdas visi kartu galime praturtinti mūsų bibliotekas ir padovanoti joms naujų knygų!" – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Pernai visi susitelkę per akciją „Knygų Kalėdos" surinkome daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms. Tegul knyga suartina mus ir įkvepia dalytis gerumu ir šiais metais!

  Kviečiame visas šalies bibliotekas aktyviai dalyvauti akcijoje, surengti knygų skaitymus ir paskatinti savo skaitytojus dovanoti knygų bibliotekoms.

  Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų jau parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas" įsikurs specialios „Knygų Kalėdų" lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

  Naujų knygų bibliotekoms skaitytojai ir organizacijos gali padovanoti ir tiesiogiai.

  Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt

  Skaitykime, dovanokime, dalykimės!

 • Tradicijų ir papročių popietė „Advento vainikas“

  Labardžių bibliotekos vedėjos Loretos Jurkienės ir vaikų nupintas Advento vainikas puošia biblioteką. Maloniai kviečiame labardiškius visą Advento laikotarpį užsukti į jaukią, šiltą ir pasipuošusią biblioteką ;-)

  P1010539 PB280483 PB280498 PB280522 PB280524P1010543

 • Šventė „Knygų kalėdos“ prezidentūroje

  DSC 3517Lapkričio 22 dieną šventėje „Knygų Kalėdos“, kurios vyko Prezidentūroje, dalyvavo ir mūsų, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos, Labardžių filialo vedėja Loreta Jurkienė. Šventės metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais ir kaimo bibliotekininkais iš visos šalies įžiebė pirmąją Kalėdų eglutę. Prezidentė taip pat paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Šio renginio metu minėjo grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300 –ųjų gimimo metinių jubiliejų, grupės „Antis“ lyderis, architektas ir aktyvus „Sąjūdžio“ narys Algirdas Kaušpėda, etnomuzikologė ir iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, atlikėjas Donatas Montvydas ir Žiežmarių mokyklos – darželio mokiniai skaitė „Metų“ ištraukas. Šventės metu Prezidentūroje taip pat pasirodė Eglė Špokaitė baleto mokyklos ir vaikų muzikos studijos „Džimba“ jaunieji atlikėjai. Renginį vedė Andrius Rožiškas.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų rytmetys „Kazys Binkis ir jo linksmieji eilėraščiai“

  DSCF6592Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius organizavo rytmetį, skirtą poeto keturvėjininko Kazio Binkio 120-osioms gimimo metinėms.

  Apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė R. Durkienė, paskaitė ištraukas iš poeto knygų. K. Binkio linksmus eilėraščius renginio metu skaitė ir mokytojos D.Norkuvienės paruošti Ib klasės mokinukai.

  Skaityti daugiau...