Naujienos

 • Vaikų rytmetis „Stebuklingas knygų pasaulis“

  DSC00370Balandžio 2-ąją švenčiame pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadienį ir Tarptautinę vaikų knygos dieną.

  Vaikų literatūros ištakos – mitai, liaudies kūryba. Pirmosios vaikiškos knygos buvo leidžiamos remiantis Biblija. Pirmasis lietuviškas sakralinis eilėraštis („Kalėdaitis dėl mažų vaikelių“) pasirodė 1763 metais. Pasaulinės vaikų literatūros pradžia – antikos mitai, įvairių šalių liaudies kūryba, Ezopo pasakėčios, Viduramžių epas.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų rytmetis „Juoko karoliukais lesinkim paukščius“

  DSCF0253Balandžio pirmoji ne tik melų ir juoko diena. Tai ir Pasaulinė paukščių diena. 1906m. balandžio 1-ąją  buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija. Šią dieną visame pasaulyje  skatinama visuomenė susipažinti su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus.

  Ta proga Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį. Vyr bibliotekoninkė R.Durkienė papasakojo vaikams apie pasaulinę paukščių dieną, supažindino su bibliotekoje esančiomis knygomis ir žurnalais apie paukščius. Vaikai pasakojo, kokius paukštelius jie pažįsta, kokius augina namuose. Taip pat(nes balandžio 1-oji ir juokų diena), vaikai pasakojo įvairius jiems nutikusius linksmus nutikimus su paukščiais. Buvo skaitomi vaikiški anekdotai, vaišinamasi saldainiais. Vaikučiai gavo ir užduotėlę: padaryti sveikinimo Velykų proga atvirutę savo šeimai, kurioje būtų nupieštas paukštelis. Palinkėta vaikučiams mylėti paukštelius, iškelti inkilus, būti linksmiems, draugauti su knygelėmis ir smagiai sulaukti Velykų švenčių.

  Skaityti daugiau...

 • „Valgau ir lieknėju“

  skelbimas

  NAUJA knyga

 • Turiningas kovo mėnuo kaimų bibliotekose

  Kovo mėnesį Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos filialai vėl kvietė savo skaitytojus pabūti kartu.

  Skaisčią kovo 12-osios popietę Labardžių bibliotekoje skambėjo Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ eilutės „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą...“. Labardžių bibliotekos vedėja Loreta Jurkienė susirinkusiems priminė lietuvių grožinės literatūros pradininko biografiją, paskui popietės dalyviai skaitė poemos „Metai“ ištraukas.

  Kovo 18 dieną Daugėdų bibliotekoje vyko popietė vaikams Knygnešio dienai paminėti „Spaudos draudimas ir knygnešystė“. Popietėje dalyvavo Daugėtų pradinio ugdymo mokiniai. Bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė papasakojo vaikams, kodėl yra minima knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba. Lietuviai šiam draudimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai slapta ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.

  Skaityti daugiau...

 • Pasikeitė mūsų darbo laikas

  MIELI BIBLIOTEKOS LANKYTOJAI,

  Informuojame, kad nuo 2014 m. balandžio 1 d. keičiasi Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbo laikas. Nuo šiol Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka dirbs

  pirmadieniais – penktadieniais nuo 9.30 iki 18.00 val.

  Daugėdų filialas dirbs:

  Pirmadieniais – penktadieniais nuo 9.30 iki 18.00 val.

  Medingėnų filialas dirbs:

  pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais nuo 12.00 val. iki 17.00 val.

  Tverų filialas dirbs:

  Pirmadieniais – penktadieniais nuo 8.30 iki 17.00 val.

  Dėkojame, kad esate kartu !!!

  Bibliotekos administracija