Naujienos

 • Kompiuterinio raštingumo mokymai

  1Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje prasidėjo projekto „Prisijungusi Lietuva“ kompiuterinio raštingumo mokymai. Pirmoji grupė mokosi pagal pradedantiesiems skirtą programą, tačiau biblioteka siūlo ir kompiuterinio raštingumo kursus pažengusiems vartotojams. Norinčius lankyti kursus kviečiame registruotis Rietavo sav. I. Oginskio viešojoje bibliotekoje (Plungės g. 19) arba telefonu 8 448 68612. KURSAI NEMOKAMI.

  Projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymus organizuoja  asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT), UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  Skaityti daugiau...

 • „BIRUTĖS POSMAI ŽEMAITIJAI IR ŽEMAIČIAMS“

  1Ankstyvo pavasario vakarą į Rietavo kultūros centro mažąją salę rinkosi rietaviškiai. Čia vyko literatūrinis – muzikinis vakaras, skirtas  Rietavo garbės pilietės, poetės Birutės Lengvenienės  77-ąjam gimtadieniui ir Žemaitijos metams. Vakaro pradžioje tylos minute buvo pagerbtas iškilių Rietavo žemaičių Birutės ir Petro Lengvenių atminimas.

  2019-ieji yra paskelbti Žemaitijos metais, todėl vakaro metu buvo skaitoma poetės kūryba žemaičių tarme, skambėjo žemaitiškos dainos, Žemaičio pasas buvo įtektas folklorinio ansamblio vadovei Aidai Liutikienei. Renginyje dalyvavo Rietavo kultūros centro skaitovės, kultūros centro folklorinis ansamblis „Kadaginis“, Choras  „Jūrava“ , Tietavo TAU vokalinis ansamblis ir mažieji L.Ivinskio gimnazijos IVc klasės skaitovai. Renginį vedė ir režisavo  vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Renginio organizatoriai : Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka ir Rietavo savivaldybės kultūros centras.

  Skaityti daugiau...

 • Europrotai 2 etapas

  1Kovo 13 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko antrasis viktorinos „Europrotai“ etapas. Žaidime vėl dalyvavo penkios komandos. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą užėmė komanda „Bendraminčiai“, vos dviem taškais nuo jų atsilieka „Mes dar...“. Viktoriną organizuoja Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos viešosios bibliotekos ir „Europe Direct“ informacijos centrai. Žaidimą Rietave organizuoja ir veda Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis.

  Bibliotekininkė Ieva Kimtienė

  Skaityti daugiau...

 • „KETURIASDEŠIMTIES PAUKŠČIŲ DIENA“

   

  1Kovo 10-oji – 40-ies paukščių diena. Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių  parskridimas.

  Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  pakvietė vaikus pasikalbėti apie sparnuočius.  Apie keturiasdešimties paukščių dieną, apie į Lietuvą parskrendančius po žiemos paukščius vaikams pasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Jaunieji skaitytojai dalyvavo viktorinoje apie sparnuočius.  Vaikai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiomis knygomis apie paukščius ir jų gyvenimą. Taip pat skaitytojams buvo pristatyti žurnalai „Lututė“, „Žurnalas apie gamtą“ ir „Paukščiai“.

  Skaityti daugiau...

 • „Europrotai“ grįžta!

  1Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, viešosios bibliotekos ir „Europe Direct” informacijos centrai organizuoja žaidimą “Europrotai”. Kaip ir kasmet, keturis trečiadienius iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Rietavo Europrotus. Smagi žinia - šiemet žaidimai vėl vyks nacionaliniu mastu, t.y. tuo pačiu laiku ir į tuos pačius klausimus atsakinėsime ir žiniomis varžysimės ne tik mes, rietaviškiai, bet ir kiti žaidimo dalyviai net iš 28 miestų, - pažiūrėsime, kurio miesto ir miestelio gyventojai apie Europą žino daugiausiai!

  Žingeidžius, azartiškus ir intelektualiai norinčius leisti laisvalaikį rietaviškius jau devintąjį kartą pakvietėme į nuotaikingus protmūšius apie Europą! Kovo 6 d. linksmą komandinį žaidimą, vienijantį įvairių kartų žmones, vedė Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis. Protų kovų turnyre dalyvavo net penkios rietaviškių komandos.

  Bibliografė Vilma Piliuvienė

  Skaityti daugiau...