Naujienos

 • „MANO ŠEIMYNĖLĖ“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į rytmetį, skirtą Šeimos dienai. 

  Apie šeimos dieną, jai skirtus renginius, apie šeimos svarbą kiekvienam žmogui su vaikais kalbėjosi vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.    Vaikučiai pasakojo apie kiekvieno jų šeimos tradicijas, apie savo šeimos augintinius. Mokytoja Birutė Butkuvienė papasakojo vaikams apie savo šeimos tradicijas ir bendrus darbus su visa šeima, parodė filmuotą medžiagą.  Po to visi rytmečio dalyviai piešė savo šeimos portretą.

  Skaityti daugiau...

 • „Ką byloja lietuvių padavimai , legendos ir sakmės“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi  Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukai.  Jie dalyvavo  rytmetyje „Ką byloja lietuvių padavimai, legendos ir sakmės“.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis legendų, sakmių ir padavimų knygomis . Papasakojo apie lietuvių mitologiją.  Renginio metu buvo skaitomos įvairios legendos, padavimai, sakmės.   Kalbėta apie lietuvių deives Mildą, Gabiją, Žemyną, Laimą ir su jomis susijusias šventes.

  Skaityti daugiau...

 • MES KARTU

  1Gegužės 9 dieną visa Europa mini žemyno valstybių vienybę simbolizuojančią šventę. Taip pažymima Roberto Šumano ir jo šalininkų 1950 m. paskelbta deklaracija, suteikusi Europai postūmį vienytis. Jau ketvirtus metus iš eilės Rietavo savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė kartu švęsti Europos dieną, kurią remia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Ši šventė simbolizuoja taiką, laisvę, tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Europos šalių ir jų piliečių.

  Gegužės 9 dieną Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje prasidėjo Europos dienai skirti renginiai. Rytą pradėjome staigmena „MES kartu“ – bibliotekos lankytojus sveikinome su balionais, knygelėmis „Kelionės po Europą“. Visi norintys galėjo papuošti Europos Sąjungos žemėlapį linkėjimu – žvaigždute.

  Skaityti daugiau...

 • Motinos dienos popietė Lioliuose

  1Gegužės 9 d. Liolių kaimo bibliotekoje  mamos rinkosi į joms skirtą Motinos dienos popietę. Susėdusios prie kavos ir arbatos puodelių mamos dalinosi šmaikščiomis ir jautriomis istorijomis bei džiaugėsi, kad kiekvienai iš jų teko patirti tą milžinišką motinystės džiaugsmą. Kartu su niekuo nepalyginama laime būti mama, ateina ir didžiulė atsakomybė, kurią kiekviena moteris, turinti vaikų, kantriai ir su besąlygiška meile neša visą gyvenimą, nepriklausomai nuo atžalų amžiaus. Dėl to, ypač svarbu, kartkartėmis rasti popietę sau, ypač tokia nuostabia proga kaip Motinos diena, nes mama ir yra tai, nuo ko viskas gyvenime prasideda.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su profesoriumi A. M. Olšausku

  1Gegužės 8 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje svečiavosi profesorius Algimantas Mečislovas Olšauskas. Jis skaitė paskaitą apie sveiką gyvenseną. A. M. Olšauskas Vilniaus universitete studijavo žmogaus biologiją ir augalų biologiją, žinias gilino Lietuvos mokslų akademijos Botanikos institute. Jau per 50 metų profesorius tyrinėja žmogaus galimybes apsisaugoti nuo ligų laikantis sveikos gyvensenos ir subalansuotos mitybos.

  Profesoriaus paskaita bibliotekoje susirinkusiai išskirtinai moteriškai auditorijai sukėlė daug klausimų ir diskusijų, tačiau buvo vieningai patvirtinta, kad sveikata – didžiausias žmogaus turtas.

  Skaityti daugiau...