Naujienos

 • Julian Barnes. Vienintelė istorija

  istorija„Ką jūs pasirinktumėte: labiau mylėti ir labiau kentėti ar mažiau mylėti ir mažiau kentėti?
  Mano manymu, tai esminis dalykas.“

  Pirmoji meilė nulemia gyvenimą, bet Polas, būdamas devyniolikos, nieko apie ją neišmano. Jis didžiuojasi, kad jo meilė kone trisdešimčia metų vyresnei Siuzanai laužo visas konvencinio elgesio normas. Tačiau laikui bėgant meilė iš Polo ima reikalauti aukojimosi. Jųdviejų su Siuzana santykiai tampa vis sudėtingesni, tamsesni, paženklinti priklausomybės – ir vis labiau neįmanomi.

  Vienintelė istorija – ta, kuri pati reikšmingiausia gyvenime, ta, kurią iš tikrųjų verta pasakoti. Ši istorija būtent tokia: nepakartojamos ir nuolat su ilgesiu prisimenamos meilės istorija. Meilės, kuri yra aistringa, nerūpestinga, kurianti, kupina džiaugsmingos išsipildymo nuojautos ir kartu pamažu griaunanti, žlugdanti, pripildanti gyvenimą skausmo ir nevilties.

  Julian Barnes (Džulianas Barnsas, g. 1946) – šiuolaikinis anglų rašytojas, kritikų vadinamas britų literatūros chameleonu, atgimusio idėjų romano architektu. Jo kūryba lyginama su Italo Calvino, Jameso Joyce'o ir Milano Kunderos kūriniais. Autorius 2011 m. apdovanotas „Man Booker“ premija. Lietuviškai išleistos šios rašytojo knygos: „10 1/2 pasaulio istorijos skyrių“ (2006), „Flobero papūga“ (2011), „Pabaigos jausmas“ (2013), „Gyvenimo lygmenys“ (2015), „Laiko triukšmas“ (2017), „Kalbant atvirai“ (2018). Romanas „Vienintelė istorija“ – naujausias autoriaus kūrinys.

 • Lars Kepler. Triušių medžiotojas

  medziotojasŠvedijos trilerių karaliai, besislepiantys po Lars Kepler pseudonimu, knygoje „Triušių medžiotojas“ pasakoja apie žiauriausią iki šiol matytą žudiką. Jį sustabdyti gali tik detektyvas Jonas Lina, tačiau jis – kalėjime… 

  Viskas prasideda nuo vaikiško eilėraštuko. Po devyniolikos minučių – miršti. Nepažįstamasis už lango veidą slepia po kauke. Jis stovш sodo šešėliuose. Stebi savo pirmąją auką. Jis žudys lėtai, mėgausis tuo, privers klausytis eilėraštuko ir... už viską sumokėti…

  Komisaras Jonas Lina praleido dvejus metus sustiprinto režimo kalėjime. Dabar jis pakviestas dalyvauti slaptame susitikime. Policijai reikia jo pagalbos gaudant paslaptingą žudiką, pasivadinusį Triušių medžiotoju. Vienintelis žinomas dalykas, siejantis žmogžudystes, yra tai, kad visos aukos prieš žudikui imantis darbo girdi vaikišką eilėraštuką apie triušius.

  Visas Stokholmas apimtas siaubo. Jonas Lina privalo kuo greičiau sustabdyti žudiką, kurio pėdsakai veda į vieną košmarišką naktį, o jos pasekmės žiauresnės nei kas nors gali įsivaizduoti. 

  Netikėtai įvykių sukūryje atsiduria žinomas šefas Reksas Miuleris. Jis rengėsi tris savaites praleisti su savo sūnumi Semiu, tačiau vietoj ramaus ir smagaus poilsio, jam tenka kovoti, kad išgyventų. Jonas Lina ir Saga Bauer priversti dirbti slapta, kad sustabdytų Triušių medžiotoją, kol dar ne per vėlu. 
  Trilerių maestro Lars Kepler knyga „Triušių medžiotojas“ – tai dar vienas įtraukiantis Lars Kepler romanas, prikaustantis skaitytojo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

  Lars Kepler – tai švedų rašytojų, sutuoktinių Alexander Ahndoril (g. 1967 m.) ir Alexandra Coelho Ahndoril (g. 1966 m.) pseudonimas. Jie abu tapo tarptautine sensacija, kai išgarsėjo pradėję rašyti seriją apie detektyvą Joną Liną. Šios knygos verčiamos į 40 kalbų, o pasaulyje parduota jau daugiau nei 12 milijonų jų egzempliorių. Pseudonimą pora pasirinko, siekdami pagerbti skandinaviškojo detektyvo meistrą Stieg Larsson ir vokiečių mokslininką, astronomą Johannes Kepler. 

  Abu rašytojai ketino tyliai leisti knygas, neišduodami savo tapatybės. Jie netgi su savo trimis dukterimis apsigyveno atokioje Švedijos vakarų pakrantės vietoje, nedideliame namelyje. Tačiau, kai pirmasis jų detektyvinis trileris „Hipnotizuotojas“ tapo tikra sensacija, žurnalistai sustiprino paieškas, bandydami atskleisti romano autoriaus tapatybę. Galiausiai rašytojams teko išeiti į viešumą. Jie toliau rašo detektyvus kartu. Alexanderis taip pat rašo TV ir radijo scenarijus, o Alexandra yra literatūros kritikė, rašanti spaudoje. „Triušių medžiotojas“ – jau šeštoji Jono Linos serijos knyga. 

 • ,,Moterys – moterims‘‘

  1„ Moters paskirtis - atskleisti grožį. Moteris kuria jaukumą, o jis susijęs su grožiu. Grožis ir jaukumas eina koja kojon“. (Popiežius Jonas Paulius II ).

  Šiais žodžiais vakarą ,,Moterys – moterims‘‘ pradėjo renginio vedančioji Vida Meškauskienė. Pasveikinusi susirinkusias moteris su artėjančia švente, pakvietė parodos iniciatorę Neringą Pocevičienę papasakoti apie šių darbų įprasminimą surengiant parodą, pristatyti šios parodos darbų mokytoją  ir autores. Renginyje dalyvavusios moterys pasidalijo mintimis apie svajonę tapyti, svajonės įgyvendinimą  ir ateities planus. Vakaro metu daug skambių dainų mums dovanojo vokalinės grupės ,,Romantika“ moterys, savo kūrybą paskaitė Danguolė Kiršienė ir Danutė Lukošienė.

  Abejingi neliko ir vyrai. Dėkojo vakaro viešnioms Tverų seniūnijos seniūnas Antanas Zalepūgas, Tverų parapijos klebonas Aivaras Pudžiuvelis .

  Tapybos darbų paroda veiks iki Šv. Velykų. Prašome apsilankyti ir pasidžiaugti gražiais paveikslais.

  Tverų bibliotekos vedėja Danielė Grauslienė

  Skaityti daugiau...

 • “Europrotai” Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje

  1Kovo 20 d. Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko trečiasis viktorinos „Europrotai“ etapas. Žaidime vėl dalyvavo penkios komandos. Po įnirtingos kovos pirmąją vietą užėmė komanda „Bendraminčiai“. Žaidimo dalyviai turėjo gerokai pasukti galvas ir atsakyti į gudrius, nelengvus klausimus.

   L. e. p. direktorė Rita Dičiūnienė

  Skaityti daugiau...

 • „MENAME KNYGNEŠIŲ ŽYGDARBIUS“

  1Kovo 16 -ąją minėjome Knygnešio dieną. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė jaunuosius skaitytojus į renginį, skirtą šiai dienai paminėti.

  Apie spaudos draudimo metus, apie Lietuvos knygnešių nuopelnus išsaugant lietuvišką spausdintą žodį, apie vyskupo Motiejaus Valančiaus indėlį į knygnešių judėjimą vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Jaunieji skaitytojai buvo supažindinti ir su iškilaus knygnešio Jurgio Bielinio gyvenimu ir veikla.

  Renginio metu vaikai susipažino su Lietuvos knygnešių atminimo įamžinimo vietų nuotraukomis, sprendė kryžiažodį apie knygnešius.

  Skaityti daugiau...