Naujienos

 • ,,Knygos padeda neskubėti“

  1Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šventę kasmet remia kurios nors šalies nacionalinis IBBY(Tarptautinės vaikų knygos tarybos) skyrius: rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. Tekstas verčiamas į įvairias kalbas ir kartu su plakatu platinimas visame pasaulyje – jie tampa pagrindiniu Tarptautinės vaikų knygos dienos akcentu.

  2019 metų balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Lietuvos vardas plačiai nuskambėjo pasaulyje – Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo konkursą ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ir plakatą sukūrė vaikų knygų autorius, dailininkas, 2018 m. H. Ch. Anderseno premijos nominantas Kęstutis Kasparavičius, kurio parašytos ir iliustruotos knygos 27 pasaulio kalbomis leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse.

  Tarptautinė vaikų knygos diena paminėta ir Tverų miestelio bibliotekoje. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ,, Knygos padeda neskubėti“, kurį parašė   vaikų knygų autorius  Kęstutis Kasparavičius, perskaitė mokytoja Loreta Lidekauskienė. Apie vaikų knygos dienos uždavinius, tikslus pasakojo bibliotekos vedėja. Su vaikais diskutavome apie skaitymą, perskaitytas knygas ir garsiai skaitėme Kęstučio Kasparavičiaus knygą        ,, Povandeninė istorija“.

  Skaityti daugiau...

 • „BALANDŽIO 2-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA“

  1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į vaikų knygos šventę. Apie tai , kad  Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama nuo 1967m.,  kad 2019metais teisę būti šios šventės rėmėjais laimėjo IBBY Lietuvos skyrius, kad rašytojui ir knygų iliustruotojui Kęstučiui Kasparavičiui patikėta sukurti šventės plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Buvo pristatytos geriausios 2018 metų knygos vaikams ir paaugliams.

  Vaikai papasakojo apie savo skaitytas mėgstamas knygas, apie labiausiai patikusius knygų herojus.

  Mažieji skaitytojai buvo apdovanoti knygelėmis, vaišinosi saldainiais.

  Skaityti daugiau...

 • Europrotai 3 etapas

  1Kovo 27-osios vakarą Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje virė azartas ir emocijos – vyko ketvirtasis, finalinis viktorinos „Europrotai“ etapas. Įveikę iššūkius lyderių poziciją išlaikė ir žaidimo nugalėtojais tapo komanda „Bendraminčiai“. Antrąją vietą užėmė komanda „Mes dar...“, trečiąją – „Bus kaip bus“. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti Seimo nario Jurgio Razmos įsteigtais prizais, visiems dalyviams įteiktos saldžios dovanėlės. Žaidimo organizatoriams ir nugalėtojams UAB „Plungės lagūna“ vardu dovanų įteikė Povilas Batavičius.

  Viktoriną „Europrotai“ organizuoja Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos viešosios bibliotekos ir „Europe Direct“ informacijos centrai. Žaidimą Rietave organizavo ir vedė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivis, Jaunimo Europos komandos narys Vilius Raišuotis.

  Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka

  Skaityti daugiau...

 • „TEATRO STEBUKLAS“

  1Kovo 27-oji – tarptautinė teatro diena. Ta proga pasikalbėti apie teatro meną, dramaturgus vaikus pakvietė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.

  Apie teatro meną, teatrų  tinklą Lietuvoje, apie dramaturgus, režisierius, scenografus bei aktorius ir jų kuriamą teatro stebuklą  jauniesiems skaitytojams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

  Vaikai susipažino su bibliotekoje esančiomis knygomis ir žurnalais apie teatrą.  Taip pat smagiai atlikinėjo etiudus, mėgino suvaidinti  pasakų personažus. Pasibaigus renginiui R.Durkienė vaikus pakvietė dalyvauti renginiuose, skirtuose tradicinėms Teatro dienoms Rietave.

  Skaityti daugiau...

 • B. A. Paris. Grąžink mane

  parisAnglų rašytojos, tikros įtampos ir psichologinių trilerių meistrės B. A. Paris knyga „Grąžink mane“ sukels begales klausimų, išlaikys nežinomybę ir audrins vaizduotę iki paskutinio puslapio. Tai pasakojimas apie dingusią moterį ir keistus ženklus, kurie gąsdina jos buvusį vaikiną ir seserį. Ar gali būti, kad ji grįžo?

  Ji dingo. Jis gyveno toliau. Visos paslaptys buvo saugios – iki dabar.  

  Finas ir Leila yra jauni, įsimylėję ir jiems dabar atostogos. Jie važiuoja greitkeliu, kai Finas nusprendžia sustoti poilsio aikštelėje pasinaudoti tualetu. Jis iššoka iš automobilio, užrakina duris ir nueina. Kai grįžta – Leilos nebėra. Daugiau jis jos nematė. Tokią istoriją Finas papasakoja ir policijai. Tačiau tai nėra visa istorija. 

  Praėjus daugiau nei dešimtmečiui Finas kuria naują gyvenimą su Leilos seserimi Elena. Juos suartino bendras gedulas ir jiedu liko drauge. Tačiau yra kažkas, ko Finas apie Eleną vis dar nesupranta. Jo širdis nori tikėti, kad ji skirta jam, nors šeštasis jausmas kužda nepasitikėti Elena. 

  Prieš pat Fino ir Elenos vestuves, Finas sulaukia telefono skambučio. Kai kas iš jo praeities matė Leilą. Yra ir kitų užuominų. Prie Fino ir Elenos namų atsiranda seni Leilos daiktai. Slaptos žinutės, užuominos, įspėjimai. Jei Leila gyva, ko ji nori? Ir kiek ji žino?

  Romanas „Grąžink mane“ – tai psichologinis trileris, kuris privers jus abejoti viskuo iki pat pribloškiančios kulminacijos. 
  B. A. Paris užaugo Anglijoje, tačiau ilgiausiai gyveno Prancūzijoje. Ji dirbo finansų srityje, mokytojavo. Šiuo metu gyvena Didžiojoje Britanijoje su vyru, turi penkias dukras. „Grąžink mane“ yra trečioji jos knyga. Pirmosios dvi – „Anapus uždarų durų“ ir „Palūžusi“ sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.