Naujienos

 • Šeimos šventė

  1Gegužės 17 d.  Daugėdų gyventojai po dienos darbų rinkosi į Daudėdų pradinės mokyklos salę. Kurioje vyko jau tradicinis renginys skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šventę pradėjo Daugėdų bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė . Žodžiais apie Gegužį jug, tai vienas gražiausių mėnesių.

  Na, o savo mamytes, tėvelius, močiutes ir visus kaimo gyventojus savo dainelėmis, posmais džiugino Daugėdų pradinio ugdymo mokyklos mokiniai. Eilėraščius deklamavo ir jų mokytojos, tai Asta Petreikytė, Romalda Uogienė ir Laima Šedvydienė. Dainas dainavo Daugėdų vokalinio ansamblio moterys vadovas Juozas Barsteiga. Gražią muzika grojo ir deklamavo posmus Rietavo M.K. Oginskio meno mokyklos mokiniai.

  Renginio pabaigoje vaikučiai savo mamytėms, tėveliams, močiutėms padovanojo savo paruoštas dovanėles.

  Audronė Siautilienė

  Skaityti daugiau...

 • Knygos „Prie versmės...“ pristatymas Labardžiuose

  1Ir ateis prie versmės tie, kas geidžia

  Tamsią naktį žvaigždelės tyros.

  Čia pamiršę, kas širdis jų žeidžia,

  Už gyvenimą Dievui dėkos.

  Gegužės 16 pavakarę Labardžių bendruomenės namuose liejosi poezija, muzika, nes čia buvo pristatyta Genovaitės Česnauskienės pirmoji ir labai šilta ne tik eilėraščių knyga „Prie versmės...“ Autorė sako: tai knyga, kurioje sudėta, kas brangiausia – meilė šeimai, artimui, Rietavui, Žemaitijai, Lietuvai – meilė žmogui, gamtai, gimtinei, tėvynei...

  Vakarą papuošė Rietavo neįgaliųjų draugijos moterų ansamblio atliekamos dainos, bei Falmiros išraiškingai skaitomi Genutės parašyti žemaitiški eilėraščiai, kurie yra sugulę knygoje.

  Susirinkusieji namo tikrai išsinešė daug šiltų įspūdžių, nuoširdumo, tikėjimo gėriu ir paprastų žodžių – magiškos galios.

  Buvo šiltas, jaukus ir kartu linksmas Genutės Česnauskienės pirmosios knygos pristatymas.

  Renginį organizavo Labardžių kultūros namai ir Labardžių biblioteka.

  Skaityti daugiau...

 • „LIETUVOS MUZIEJAI SAUGO DAUG PASLAPČIŲ“

  1Gegužės 18-ąją minime tarptautinę muziejų dieną . Pakalbėti apie muziejus vaikus pakvietė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

  Apie tai, kas tai yra muziejus, kaip ir kada pasaulyje atsirado muziejai vaikams papasakojo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.  Taip pat vaikučiai buvo supažindinti su Lietuvoje esančiais muziejais, kalbėta apie muziejuose esančius turtus – muziejų eksponatus, apie muziejų įvairovę.

  Rytmečio dalyviai pasidalino įspūdžiais apie muziejus, kuriuose jiems teko lankytis, džiaugėsi, kad ir Rietave yra Oginskių kultūros istorijos muziejus.

  Bibliotekininkės palinkėjo jauniesiems skaitytojams gerų ir prasmingų ateinančių atostogų.

  Skaityti daugiau...

 • ,, Lietuviais esame mes gimę...‘‘

  12019 metai paskelbti  Žemaitijos metais. Ta proga gegužės 15 dieną Liolių kaimo gyventojai rinkosi į bibliotekos organizuojamą renginį ,, Lietuviais esame mes gimę...‘‘.

  Bibliotekininkė V. Dranginienė pasidalijo per daug metų sukauptomis žiniomis apie gimtąjį Žemaitijos kraštą.  Papasakojo apie šio regiono vardo kilmę,  apie pirmąjį Žemaitijos vardo paminėjimą dar 1219 metais, bei  apie džiugius ir  mažiau džiuginančius faktus ir istorinius įvykius svarbius Žemaitijos regionui, jo istorijai bei vystymuisi.

  Malonaus sutapimo dėka, gegužės 15 d,. buvo ir šeimos diena, tad ta proga netrūko ir smagių istorijų iš gyventojų kasdieninio šeimyninio  gyvenimo. O dalintis istorijomis visada maloniau susėdus drauge prie kavos ar arbatos puodelio, tarp žmonių, kurie dažnu atveju ne tik supranta vieni kitus, bet ir dalinasi tomis pačiomis patirtimis.

   

  Skaityti daugiau...

 • „MANO ŠEIMA“

  1Gegužės 15-oji  – tarptautinė Šeimos diena. Jungtinių tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų. Ta proga Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė mažuosius skaitytojus pasikalbėti apie šeimą.

  Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė papasakojo vaikams tarptautinės Šeimos dienos atsiradimo istoriją.  Vaikučiai pasakojo apie savo šeimos narius, savo namus ir netgi apie savo šeimos augintinius.

  Popietės metu kalbėta apie šeimos svarbą žmogaus gyvenime. Vaikai piešė savo šeimos paveikslus.

  Skaityti daugiau...