Naujienos

Naujienos

„PAŽINSI PAVELDĄ - PAŽINSI PATS SAVE“

1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius  birželio pradžioje vykdė projektą Vaikų vasaros stovykla  „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“. Projekto partneriai – Rietavo kultūros centras ir L.Ivinskio gimnazija. Stovyklos vadovai – mokytoja Birutė Butkuvienė ir vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė.

Projektas tęstinis ( nuo2006m.). Stovyklos tikslas – gerinti vaikų užimtumą, ugdyti meilę ir pagarbą etnokultūrai,, žemaičių tarmei, paveldui. 2019 metai paskelbti Žemaitijos ir vietovardžių  metais. Stovyklaudami vaikai žaidė, piešė, skaitė, maudėsi Germanto, Paršežerio ir Ruškės ežeruose, mokėsi gražiai bendrauti. Stovyklautojai susipažino su Rietavo senamiesčiu, parko pažintiniais takais, aplankė Lopaičių ir Medvėgalio piliakalnius, kunigaikščio Vykinto miestą Tverus, apsilankė Žemaitijos sostinėje Telšiuose.. Taip pat buvo su vaikais kalbėta apie Lietuvos vietovardžius, jų reikšmę tautos kultūros istorijai, apie Žemaitijos regioną ir jos lankytinas vietas.

Stovyklos organizatorių tikslas buvo sudominti vaikus tautos kultūra bei ugdyti patriotizmo jausmus Lietuvai ir Žemaitijai.

Skaityti daugiau...

Vasara su knyga

skelbimas 2019 06 10

„MANE SUPANTIS PASAULIS“

1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos  Vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetis „Mane supantis pasaulis“.

Artėja mokinių vasaros atostogos, tad pasikalbėti apie turiningą laisvalaikį vaikus pakvietė Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Apie pasaulio įvairovę, gyvūniją, augmeniją, gamtos reiškinius su vaikais kalbėjo vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė. Ji pristatė vaikams knygeles, kuriose galima apie tai sužinoti. Vaikai taip pat kalbėjo, kokius gyvūnus, augalus žino. Bibliotekininkės patarė vaikučiams pasinaudoti bibliotekoje esančiomis knygomis, daug sužinoti ir per vasarą stebėti juos supančią aplinką.

Renginio metu mažieji skaitytojai skaitė eilėraščius apie vasarą, piešė vasaros vaizdus, vaišinosi saldainiais.

Skaityti daugiau...

„PASITINKAM VASARĄ SU KNYGA“

1Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius sulaukė svečių iš Žadvainių pagrindinės mokyklos. Pradinių klasių mokinukai dalyvavo rytmety „Pasitinkam vasarą su knyga“.

Vyr.bibliotekininkė Romualda Durkienė  supažindino svečius su Vaikų literatūros skyriuje esančiomis knygomis . Vaikučiams pristatytos pasakų, eilėraščių, žaidimų knygos. Kalbėta, kad bibliotekoje galima rasti knygų apie keliones, tautos istoriją, Lietuvos gamtą, žmogaus kūną ir kitokiomis temomis.

Vaikai pasakojo, kokias knygeles labiausiai mėgsta skaityti. Dalinosi mintimis, kaip praleis ateinančias vasaros atostogas.  Bibliotekos darbuotojos palinkėjo vaikams gerų, smagių, turiningų atostogų ir pakvietė per vasarą neužmiršti kelio į biblioteką ir gražiai draugauti su knyga.

Skaityti daugiau...

Tapybos paroda

skebimas 2019 05 24

Subkategorijos