• Šatrijos Ragana. SENAME DVARE (audioknyga, CD, MP3 formatas)

  ragana"Apysaka "Sename dvare" yra vienas meniškiausių Šatrijos Raganos kūrinių. Veikėjų paveikslus rašytoja kuria psichologinės analizės, realistinės detalės, kalbinės charakteristikos būdu. Apysakos kompozicija yra gerai apgalvota. Nuo išorinio dvaro vaizdo, nuo siauros šeimyninės aplinkos einama prie platesnio gyvenimo reiškinių rato, nuo vaikiško pasaulio su jo pasakomis ir paslaptimis - prie svarbių visuomeninių klausimų."

  Skaito aktorė Joana Čižauskaitė

  Trukmė: 6 val. 20 min.

  MP3 formatas

 • Arminas Lydeka. ETIKETAS KIEKVIENAM (GARSO KNYGA, 3 CD)

  lydekaGarso knyga skirta kiekvienam, kuris:

  * nori gauti geresnį darbą...

  * siekia karjeros...

  * svajoja uždirbti daug pinigų...

  * mėgsta lankytis pobūviuose...

  * trokšta patobulinti, pagražinti ir pagerinti savo gyvenimą...

 • Veronika Povilionienė, Gvidas Kovėra. AR NEBUVAI MIŠKE, AR NEMATEI KIŠKIO? (CD)

  kiskioCD "Ar nebuvai miške, ar nematei kiškio?" - smagios lietuvių liaudies dainelės ir šokiai vaikams ir tėveliams.

  Visais balsais dainuoja Veronika Povilionienė.

  Visais instrumentais – bandonija, dūdmaišiu, ryla, kanklėm, skudučiais, dambreliu, okarina, būgnu – groja Gvidas Kovėra.

 • Antanas Baranauskas "ANYKŠČIŲ ŠILELIS" (CD)

  silelisSkaito Inga Valinskienė

 • Antanas Škėma. BALTA DROBULĖ. Audio knyga (CD)

  drobuleAudio knyga, kurioje publikuojamas vieno iš talentingiausių lietuvių išeivijos kūrėjų Antano Škėmos romanas “Balta drobulė”.

  Audio knyga, kurioje aktorius Giedrius Arbačiauskas skaito į mokyklinę programą įtrauktą kūrinį, itin pravers laiko stokojantiems moksleiviams – šią knygą galima “skaityti” kelionėje ar draugų būryje, nevarginant akių ir susipažįstant su romanu trumpiau nei per valandą.

 • Marius Katiliškis. MIŠKAIS ATEINA RUDUO. Audio knyga (CD)

  ruduoPsichologinis romanas “Miškais ateina ruduo” (1957) – M. Katiliškio meniškiausias kūrinys. Romano ašis – lietuvis ir miškas. Veiksmo erdvė – miškų apsupta vieta kaip Lietuvos ženklas. M. Katiliškis pabrėžia ypatingą savo kuriamo pasaulio uždarumą. Romane kuriamas pasaulis ir jo žmonės gyvena gamtos laiko rėmuose. Jų dvasinis gyvenimas plėtojasi ir lemtis pildosi drauge su metų laikų kaita – nuo pavasario atgimimo iki rudens liepsnos. Žiema yra tik veikėjų nuojautose. Miško vaizdai yra svarbi kompozicinė kūrinio jungtis. Jie įspūdingiausiai rodo metų laiką, plėtoja romano veiksmą, atskleidžia veikėjus. Dramatiški gamtos ir žmonių likimai rodo, per kokią sumaištį ir chaosą kuriasi naujos gyvenimo formos, kokią didelę kainą tenka mokėti už išėjimą iš civilizuotos visuomenės kelio.

  “Miškais ateina ruduo” sukurtas per šešias savaites. Jis apima vienos vasaros įvykius miškų apsuptame modernėjančiame nepriklausomos Lietuvos kaime. Prasidėjęs miško kirtimu pavasarinio polaidžio metu bei pelkių sausinimu, baigiasi taip pat rudenį įvykusiu miško gaisru. Ūkio darbai, šiokiadienių ir šventadienių ritualai bei gamtos aprašymai sudaro pusę romano teksto. Nemaža dalis skiriama miškui, kurio naikinimas fatališkai susietas su kūrinio veikėjų likimais. Romano intrigos lūžius valdo gaivališkos prigimties aistra ir nenumalšinamas asmeninės laimės troškimas. Jo personažai yra vitališkų vidinių jėgų aukos, jie gyvena jausmo visagalybės atmosferoje, giminingoje anglų rašytojų T. Hardy ar D. H. Lawrence’o romanams.