• Rosario Carello. Popiežius Pranciškus 80 gyvenimo istorijų

  80Lengvo ir šilto humoro kupiną knygą „Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ mielai skaitys visa šeima. Pats popiežius šiose gyvenimiškose istorijose ne tik nulipa nuo bet kokio pjedestalo, bet dar jį ir nuspiria tolyn.

  „Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ – tai žavingos, tikros, humoristinės istorijos iš popiežiaus Pranciškaus gyvenimo. Čia daug šilumos ir lengvo humoro, atskleidžiančio paprastą nuolankumą žmogaus, kurio dvasingumas ir rūpinimasis kitais pakeitė bažnyčią ir sulaukė palankumo tiek iš katalikų, tiek iš kitas religijas išpažįstančių žmonių. 

  Vos per pirmuosius pontifikato metus, Pranciškus pakeitė popiežiaus ir Romos vyskupo vaidmenį. Ne toks formalus aprangos kodas, pasirinkimas gyventi Šventos Mortos svečių namuose ir atsisakymas keltis į jam priklausančius rūmus, sprendimas naudotis mažu automobiliu vietoj limuzino ir nuolatiniai asmeniniai skambučiai draugams bei netgi visiškai nepažįstamiems žmonėms yra kiekvienos dienos manifestas, kviečiantis suprasti Dievo žinią – būtinybę rūpintis vargingesniais ir kenčiančiais, būti nuolankiu ir dėkingu. 

  Knygoje surinktose trumpose istorijose atsiskleidžia visa popiežiaus jėga ir stiprybė, kurią jis sukaupė per daugybę metų, dirbdamas su žmonėmis, būdamas su žmonėmis ir visada pats būdamas žmogumi. Tai paprasto ir kupino pasiaukojimo gyvenimo pavyzdys, kuris kartais graudina, o kartais linksmina, nes dieviškumas čia pražysta labai žemiškomis aplinkybėmis. 

  Bergoglio važiuoja autobusu… Bergoglio šeria kiaules… Bergoglio skambina vaikinui, išsivadavusiam iš kvaišalų… Pranciškus pasakoja, kodėl pasirinko tokį vardą…Pranciškus netenka amo… Pranciškus kalba apie „purškiamą Dievą“, muziejinius krikščionis, Viešpaties glamonę naktyje ir daugybę kitų svarbių dalykų.

  Tai, ką matome popiežiaus Pranciškaus gyvenime yra radikalūs prioritetų pokyčiai – tokie, kuriuos jis ne tik deklaruoja žodžiu, bet ir įrodo savo pasirinktu gyvenimo būdu. 

  Knygoje „Popiežius Pranciškus: 80 gyvenimo istorijų“ rasite istorijų iš įvairių popiežiaus gyvenimo etapų: parapijos kunigas, žinomas kaip Tėvas Bergoglio, vėliau rektorius, vyskupas, arkivyskupas, kardinolas ir, galiausiai, popiežius. Italų rašytojo ir radijo laidų vedėjo Rosario Carello surinkta istorijų kolekcija padės skaitytojams ne tik susidaryti labai aiškų įspūdį apie popiežių Pranciškų, bet ir suteiks įkvėpimo gyventi kukliau ir labiau klausant evangelijos. 

 • Birutė Žymantienė. Advokatas Leopolas Petrauskas

  advokatasBirutė Žymantienė savo devintojoje knygoje „Advokatas Leopoldas Petrauskas“ lieka ištikima pamėgtam žanrui - biografijai. Šįkart žmogaus ir jo šeimos lemties ženklus ir gyvenimo pėdsakus praturtina itin intymus intarpas - vadinamasis „Laiškų romanas“, tarytum aidas iš naujo pasikartojantis istoriškai turtingas ir pamokantis jaunystės žavesys jau po Leopoldo Petrausko mirties...
  Pirmasis pasaulinis karas, tarpukaris, okupacija, Antrasis pasaulinis karas ir pokaris. Žiūrint iš istorijos varpinės - baisiau nebūna. Tačiau tuo laikmečiu gyvenusi Lietuvos karta yra pačių kūrybingiausių žmonių, mūsų senelių ir tėvų, karta. Jie tikėjo tuo, ką darė, ir buvo laimingi. Jie mokėsi ir mokė, statė, steigė, rinko, saugojo, globojo, augino, plėtojo, puošė ir turtino Lietuvą. Jie klydo ir taisė savo klaidas. Jie mylėjo savo žemę ir dangų, savo praeitį ir ateitį, savo valstybę Lietuvą. Teisininkas Leopoldas Petrauskas - vienas iš taurių to meto inteligentų, negalėjęs gyventi be savo Šiaulių ir Žaliūkių, - paliko mums visą savo turtą - patirtį, meilę ir skausmą.

  „Išsklaidyti po visą pasaulį lietuviai dabar susipažįsta su visokių tautų žmonėmis ir pradeda išmanyti, kad nepriderėjo lietuviams save laikyti menkesniais žmonėmis už galingų tautų žmones. Prigimtos gerosios lietuvių ypatybės žmoniškumo atžvilgiu dažnai pralenkia kitų savumus. Iš to iškyla labai svarbus uždavinys, būtent, pavyzdingai apsireikšt visu savo elgesiu, savo gyvenimu.“

 • Mika Kulju. Stebuklas prie Talio ir Ihantalos

  strebuklasŠioje knygoje pasakojama apie kruvinas 1944 m. birželio pabaigos – liepos pradžios kovas Karelijos sąsmaukoje, į šiaurės rytus nuo Vypurio (dab. Vyborgas). Ten buvo sprendžiamas Suomijos likimas. Prieš maždaug 50 tūkst. suomių karių stojo triskart gausesnės, galinga karo technika aprūpintos sovietų pajėgos, apsvaigintos pergalių prieš vokiečius. Tai buvo vienas didžiųjų Raudonosios armijos puolimų – vadinamųjų „dešimties garsiųjų Stalino smūgių“ – Vyborgo–Petrozavodsko operacija, turėjusi pasibaigti besąlygišku Suomijos kapituliavimu.

  Neįtikėtinomis pastangomis, pasinaudojus sudėtingu reljefu ir sumania gynyba, suomiams, padedamiems negausių vokiečių ir švedų savanorių padalinių, pavyko atremti masinį puolimą.

  Liudininkų atsiminimais grįsti pasakojimai apie Talio ir Ihantalos kovų dalyvius detaliai atskleidžia didžiojo mūšio eigą. Knygoje rašoma apie konkrečius asmenis: pėstininkų seržantą, slaugę, už bailumą sušaudytą kareivį, suomiams padėjusį vokiečių pilotą, švedų savanorį ir net Sovietų Sąjungos maršalą. Autorius nevaizduoja prieš galingą sovietų kumštį kovojusių suomių nei antžmogiais, nei supermenais. Tai tokie pat žmonės, turintys savo dorybių ir silpnybių, ne tik narsūs, bet ir jaučiantys baimę, nusivylimą, praradę viltį. Atskiros, viena į kitą nepanašios istorijos tarsi susidėlioja į didelę mozaiką.

 • Violeta Harvey. Portugalija

  portugalijaLeidinio autorė Violeta Harvey Portugalijoje praleido 10 metų. Per tą laiką ne po vieną kartą apkeliavo visą šalį, pamilo ją ir jos žmones. Leidinyje autorė pateikia informaciją apie visus regionus bei įdomiausias jų vietas, pasakoja apie žmones, jų gyvenimą ir savitumus. Pateikia žodynėlį ir daug naudingų, svarbių patarimų keliautojui.

  Leidinukas geros poligrafinės kokybės, iliustruotas aprašomų vietovių vaizdais, informatyvus norintiems daugiau sužinoti apie šią šalį ir geras patarėjas keliautojui.

 • Prezidentas Antanas Smetona. Raštai. Kalbos. Darbai.1

  smetonaŠiame žinomo publicisto, istoriko, humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus Algimanto Liekio šešių tomų rinkinyje „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai", sudarytame naudojantis daugiau kaip 300 įvairių šaltinių, apžvelgiami iškiliausio Lietuvos politiko, Lietuvos Prezidento Antano Smetonos biografijos bruožai, kūrybinis palikimas, skelbiami įvairiuose leidiniuose publikuoti Prezidento darbai, kalbos.

  Leidinys „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai" dedikuojamas tautinės Lietuvos kūrėjui ir stiprintojui, pirmajam Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai, 2019 metais sukankančioms Jo gimimo 145-osioms metinėms, prezidentavimo pradžios 100-osioms ir žūties 75-osioms metinėms bei Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 • Giulia Enders. Žarnyno žalumynai

  zavumynaiKodėl kartais pavalgius ima urgzti pilvas? Kodėl rytais iš burnos sklinda biotualeto „aromatas"? Kodėl susinervinus dingsta apetitas? Kiek kartų per dieną turime pasėdėti ant klozeto? Dėl ko kankina nelemtas rėmuo? Kaip veikia antibiotikai ir laisvinamieji?

  Jauna Frankfurto mikrobiologė Giulia Enders (gim. 1990) drąsiai, išmaniai ir linksmai prabyla apie dalykus, kuriuos išgirdę nuraustame. Tai virškinimas, žarnos, tuštinimasis, kakučiai... Pasitelkusi naujausius mokslo tyrimus ji detaliai – su visomis pikantiškomis smulkmenomis – paaiškina, kaip veikia virškinamasis traktas, kuris sudaro du trečdalius mūsų imuninės sistemos, turi nuosavą nervų sistemą, o energiją ima iš bandelių bei tofu dešros.

  Pasirodžiusi 2014-ųjų pavasarį knyga iškart tapo bestseleriu. Vokietijoje jos tiražai viršijo 2 mln. egzempliorių, knyga išleista 40-yje pasaulio šalių. Paprastai ir suprantamai parašyti „Žarnyno žavumynai" aktualūs visiems ir itin naudingi turintiems mitybos bei virškinimo sutrikimų.

  Giulia Enders (gim. 1990) − vokiečių mokslininkė ir rašytoja, kurios žaisminga ir tiesi knyga apie žmogaus virškinamąjį traktą graibstoma ir skaitoma visame pasaulyje. Paklausta, kodėl susidomėjo būtent žarnynu, mergina sako anksčiau pati apie jį labai mažai žinojusi. Bent jau daug mažiau nei apie politikus ar Holivudo žvaigždes. Jauna mikrobiologė 2012 m. mokslo forume „Science Slam" pasakiusi dešimties minučių kalbą „Žaviosios žarnos" laimėjo pirmąją vietą. Tada ji ir gavo pasiūlymą parašyti knygą apie šį − anaiptol ne tik purviniausius kūno darbus dirbantį − žmogaus organą. Knyga „Žarnyno žavumynai" jau išleista 40-yje šalių.

  „Autorė turi dovaną sklandžiai pasakoti. Čia daug praktinių patarimų, kurių gydytojai dažnai neturi laiko pasakyti trumpo vizito metu. Tačiau tai nėra savigydos žinynas."

  Habil. dr. Limas Kupčinskas, gydytojas gastroenterologas

  „Tai mokslinė knyga, kurią galima skaityti net ir pavargus po darbo – kaip romaną apie savo kūną. Jaunatviška, smagi ir lengva."

  Vaida Kurpienė, sveikos mitybos specialiste

  „Ji yra „must" kiekvienam save mylinčiam ir gerbiančiam piliečiui. Viskas aprašoma tarsi juokeliai, bet žinių apie save gauni daug ir svarbių."