• Dainius Razauskas-Daukintas. Vytis ir Gediminaičių stulpai simbolikos požiūriu

  vytisKnygoje „Vytis ir Gediminaičių stulpai simbolikos požiūriu“ simbolikos požiūriu aptariami svarbiausi Lietuvos valstybės istoriniai heraldiniai ženklai – Vytis ir Gediminaičių stulpai.

  Simbolikos požiūriu“ reiškia, kad jų istorinė kilmė nei raida nėra nagrinėjama, tik trumpai priminta. Nagrinėjama jų simbolika – tai, ką šie vaizdiniai žadina savaime, iš vidaus, pačia savo struktūra, nepriklausomai nuo vietos ir laiko, pasitelkiant kuo įvairiausių vietų ir laikų pavyzdžius.

 • Iliustruotas ispanų – lietuvių kalbų žodynas

  z2Patinka žaismingai mokytis ispanų kalbos? 
  Trūksta įgūdžių bendraujant užsienyje? 
  Lengviau įsiminti žodžius matant paveikslėlius?
  Tuomet šis žodynas kaip tik jums!
  • Per 2400 spalvotų nuotraukų ir iliustracijų bei daugiau nei 6300 žodžių ir posakių
  • Žodynas suskirstytas pagal svarbiausias temas
  • Išsami rodyklė lietuvių kalba
  • Nepakeičiamas bičiulis kelionėje ir kartu - įdomi mokymo priemonė

 • Iliustruotas vokiečių – lietuvių kalbų žodynas

  zodynasPatinka žaismingai mokytis vokiečių kalbos? 
  Trūksta įgūdžių bendraujant užsienyje? 
  Lengviau įsiminti žodžius matant paveikslėlius?
  Tuomet šis žodynas kaip tik jums!
  • Per 2400 spalvotų nuotraukų ir iliustracijų bei daugiau nei 6300 žodžių ir posakių
  • Žodynas suskirstytas pagal svarbiausias temas
  • Išsami rodyklė lietuvių kalba
  • Nepakeičiamas bičiulis kelionėje ir kartu - įdomi mokymo priemonė

 • Karolis Petryla, Marius Repšys. Šokis su tamsa: pasakojimas apie patirtį sergant depresija

  sokisKnygos autoriai – du jauni, veiklūs ir, atrodytų, puikų gyvenimą gyvenantys žmonės. Marius Repšys – kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas. Karolis Petryla – rašytojas, verslo konsultantas, teisininkas. Abu prisipažįsta: „Daug metų gyvenome dvejopą gyvenimą. Šokome tamsoje. Išgyvenome apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojomės. To gėdijomės, tai slėpėme. Kildavo minčių apie savižudybę, nors, regis, neturėjome jokių priežasčių... Priešingai – daugumos akimis, buvome lydimi sėkmės, šlovės, pripažinimo, palaikomi šeimų.“ Kas nutiko? Tai – depresija. Liga, apie kurią kalbama vis daugiau ir atviriau. Liga, atnešanti naujus iššūkius: atpažinti, suprasti, pagelbėti.

  Autoriai dalijasi savo istorijomis, nes tiki, kad jos gali padėti:

  SERGANTIEMS DEPRESIJA rasti būdų lengviau įveikti ligą;

  IŠGYVENANTIEMS SUNKIAS BŪSENAS suprasti, kas yra depresija, o kas – ne;

  ARTIMIESIEMS suvokti, kaip pagelbėti depresiją išgyvenantiems šeimos nariams ar draugams;

  SPECIALISTAMS geriau suprasti, kaip jaučiasi depresija sergantys žmonės;

  PEDAGOGAMS rasti būdų kalbėti su depresinę būseną išgyvenančiais moksleiviais.

  Knygą sudaro atviros, nuoširdžios asmeninės istorijos, bendrosios žinios apie depresiją ir autorių taikytų metodų, perimtų iš verslo pasaulio ir transformuotų pagal asmenines situacijas, pristatymas.

 • Jūratė Bitinaitė. Pasaulis tavo širdyje

  pasaulisJūratė Bitinaitė, prieš gerą dešimtmetį besisukinėjusi pramogų ir televizijos pasaulyje, pasakoja apie metus, kai jos ten nebematėme. Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia, kaip vyko jos kelionė po visą pasaulį, kol pasiekė tikrąjį tikslą – grįžo į save.

  J. Bitinaitės knyga – tai pasidalijimas patirtimi, kuri padėjo jai ieškoti tikrojo kelio ir ryžtis pokyčiams, atvėrusiems daugybę naujų minčių ir suvokimų – apie save, apie aplinkinius žmones, apie pasaulį. Šioje knygoje nerasite autorės biografijos, ji kalba apie patyrimus ir net mažus stebuklus, kurie lydėjo ją, pasiryžus kliautis savo širdimi. 

  Knygos „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atvira – ji nežino nė vieno, nusprendusio eiti savo širdies keliu, kuriuo nebūtų buvę pasirūpinta. Nežinia, kas, kaip ir kodėl pasirūpina tais drąsiais žmonėmis, kuriuos prislegia nerimas dėl daugybės kasdienių rūpesčių ir atsakomybių, tačiau noras imtis širdžiai artimos veiklos ir jausmas, kad darai tai, ką turi daryti, būna stipresnis. 

  J. Bitinaitė kviečia kurti, pamilti save ir rasti pusiausvyrą, kviečia pažinti save ir nebijoti matyti savęs tokio, koks esi iš tikrųjų, o ne pagal visuomenės standartus. Autorė ragina pasitikti baimes, tačiau nesiliauti tikėti svajonėmis. Ji siūlo kalbėtis su savimi, tačiau girdėti savo vidinę tylą. 

  Ilgą laiką dėmesį skyrusi savo karjerai ir socialiniam statusui, Jūratė Bitinaitė pajuto, jog atėjo laikas pokyčiams. Tuo metu, kai jautėsi labiausiai išsibarsčiusi ir pavargusi, įvyko lemtinga kelionė į Meksiką, nuo kurios ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas. 

  „Svarbiausia – šios kelionės metu įvyko tikrasis mano susitikimas su savimi, kai supratau, kad visas pasaulis, kuriame gyvename, iš tikrųjų slypi mūsų širdyse ir, norint atrasti lobių, visai nebūtina keliauti kažkur toli“, – sako Jūratė.

  Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia ir tuos suvokimus, kurie atėjo dirbant televizijoje ar intensyviai keliaujant po pasaulį darbiniais reikalais. Ji pasakoja, kaip suvokė, kad gali gyventi taip, kaip svajojo dar vaikystėje. 

  Egzistenciniai ir prasmės klausimai lydi daugelį iš mūsų, tačiau visi atsakymai, pasak autorės, yra mūsų pačių širdyse. Tereikia nueiti kelią iki savęs, pažadinti ir išgirsti savo širdį. Čia rasite ir harmonijos bei sveikatos paslapčių iš Rytų, patarimų, kaip susidoroti su baimėmis, patikėti svajonėmis ir siekti savo tikslų. 

 • Stasys Lipskis. ... negęsk, žiburėli, negęsk...

  stasysRemdamasis archyviniais duomenimis, menininkų laiškais bei atsiminimais, knygos „...negesk, žiburėli, negesk... Paskutinė gyvenimo diena žymių žmonių likimuose“ autorius Stasys Lipskis pasakoja apie žymių žmonių paskutines gyvenimo dienas. Skaitytojai čia ras netikėtų detalių apie ryškias kultūros asmenybes (Petras Vaičiūnas, Antanas Maceina, Stasys Šalkauskis, Eugenijus Matuzevičius, Jonas Strielkūnas, Aliodija Ruzgaitė, Vladas Jurgutis ir kt.).

  „Literatūros archyvuose ieškodamas man reikalingų duomenų, aš sukaupiau nemažai įdomiausių faktų apie paskutines realiame pasaulyje praleistas dienas. Tikiuosi, kad ir skaitytoją gali sudominti pasakojimai apie paskutines menininkų ar visuomenės veikėjų gyvenimo akimirkas. Tad siūlau susipažinti su mano atrastais faktais, prisiminti iškilių Lietuvos ar pasaulio žmonių atsisveikinimą su realiuoju, jų garbingai pragyventu amžiumi.

  Šios knygos herojai - rašytojai Vincas Mykolaitis-Putinas, Petras Vaičiūnas, Juozas Kralikauskas, Eugenijus Matuzevičius, Jonas Strielkūnas, Viktoras Alekna, filosofai Antanas Maceina ir Stasys Šalkauskis, įžymi lietuvių baleto artistė ir pedagogė Aliodija Ruzgaitė, literatūros tyrinėtojas Vytautas Kubilius, buvęs pirmasis Lietuvos banko valdytojas ir lietuviško lito įkūrėjas Vladas Jurgutis, pasaulinio garso italų kino režisierius Mikelandželas Antonioni.“

  Autorius