• Karolis Petryla, Marius Repšys. Šokis su tamsa: pasakojimas apie patirtį sergant depresija

  sokisKnygos autoriai – du jauni, veiklūs ir, atrodytų, puikų gyvenimą gyvenantys žmonės. Marius Repšys – kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas. Karolis Petryla – rašytojas, verslo konsultantas, teisininkas. Abu prisipažįsta: „Daug metų gyvenome dvejopą gyvenimą. Šokome tamsoje. Išgyvenome apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojomės. To gėdijomės, tai slėpėme. Kildavo minčių apie savižudybę, nors, regis, neturėjome jokių priežasčių... Priešingai – daugumos akimis, buvome lydimi sėkmės, šlovės, pripažinimo, palaikomi šeimų.“ Kas nutiko? Tai – depresija. Liga, apie kurią kalbama vis daugiau ir atviriau. Liga, atnešanti naujus iššūkius: atpažinti, suprasti, pagelbėti.

  Autoriai dalijasi savo istorijomis, nes tiki, kad jos gali padėti:

  SERGANTIEMS DEPRESIJA rasti būdų lengviau įveikti ligą;

  IŠGYVENANTIEMS SUNKIAS BŪSENAS suprasti, kas yra depresija, o kas – ne;

  ARTIMIESIEMS suvokti, kaip pagelbėti depresiją išgyvenantiems šeimos nariams ar draugams;

  SPECIALISTAMS geriau suprasti, kaip jaučiasi depresija sergantys žmonės;

  PEDAGOGAMS rasti būdų kalbėti su depresinę būseną išgyvenančiais moksleiviais.

  Knygą sudaro atviros, nuoširdžios asmeninės istorijos, bendrosios žinios apie depresiją ir autorių taikytų metodų, perimtų iš verslo pasaulio ir transformuotų pagal asmenines situacijas, pristatymas.

 • Jūratė Bitinaitė. Pasaulis tavo širdyje

  pasaulisJūratė Bitinaitė, prieš gerą dešimtmetį besisukinėjusi pramogų ir televizijos pasaulyje, pasakoja apie metus, kai jos ten nebematėme. Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia, kaip vyko jos kelionė po visą pasaulį, kol pasiekė tikrąjį tikslą – grįžo į save.

  J. Bitinaitės knyga – tai pasidalijimas patirtimi, kuri padėjo jai ieškoti tikrojo kelio ir ryžtis pokyčiams, atvėrusiems daugybę naujų minčių ir suvokimų – apie save, apie aplinkinius žmones, apie pasaulį. Šioje knygoje nerasite autorės biografijos, ji kalba apie patyrimus ir net mažus stebuklus, kurie lydėjo ją, pasiryžus kliautis savo širdimi. 

  Knygos „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atvira – ji nežino nė vieno, nusprendusio eiti savo širdies keliu, kuriuo nebūtų buvę pasirūpinta. Nežinia, kas, kaip ir kodėl pasirūpina tais drąsiais žmonėmis, kuriuos prislegia nerimas dėl daugybės kasdienių rūpesčių ir atsakomybių, tačiau noras imtis širdžiai artimos veiklos ir jausmas, kad darai tai, ką turi daryti, būna stipresnis. 

  J. Bitinaitė kviečia kurti, pamilti save ir rasti pusiausvyrą, kviečia pažinti save ir nebijoti matyti savęs tokio, koks esi iš tikrųjų, o ne pagal visuomenės standartus. Autorė ragina pasitikti baimes, tačiau nesiliauti tikėti svajonėmis. Ji siūlo kalbėtis su savimi, tačiau girdėti savo vidinę tylą. 

  Ilgą laiką dėmesį skyrusi savo karjerai ir socialiniam statusui, Jūratė Bitinaitė pajuto, jog atėjo laikas pokyčiams. Tuo metu, kai jautėsi labiausiai išsibarsčiusi ir pavargusi, įvyko lemtinga kelionė į Meksiką, nuo kurios ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas. 

  „Svarbiausia – šios kelionės metu įvyko tikrasis mano susitikimas su savimi, kai supratau, kad visas pasaulis, kuriame gyvename, iš tikrųjų slypi mūsų širdyse ir, norint atrasti lobių, visai nebūtina keliauti kažkur toli“, – sako Jūratė.

  Knygoje „Pasaulis tavo širdyje“ autorė atskleidžia ir tuos suvokimus, kurie atėjo dirbant televizijoje ar intensyviai keliaujant po pasaulį darbiniais reikalais. Ji pasakoja, kaip suvokė, kad gali gyventi taip, kaip svajojo dar vaikystėje. 

  Egzistenciniai ir prasmės klausimai lydi daugelį iš mūsų, tačiau visi atsakymai, pasak autorės, yra mūsų pačių širdyse. Tereikia nueiti kelią iki savęs, pažadinti ir išgirsti savo širdį. Čia rasite ir harmonijos bei sveikatos paslapčių iš Rytų, patarimų, kaip susidoroti su baimėmis, patikėti svajonėmis ir siekti savo tikslų. 

 • Stasys Lipskis. ... negęsk, žiburėli, negęsk...

  stasysRemdamasis archyviniais duomenimis, menininkų laiškais bei atsiminimais, knygos „...negesk, žiburėli, negesk... Paskutinė gyvenimo diena žymių žmonių likimuose“ autorius Stasys Lipskis pasakoja apie žymių žmonių paskutines gyvenimo dienas. Skaitytojai čia ras netikėtų detalių apie ryškias kultūros asmenybes (Petras Vaičiūnas, Antanas Maceina, Stasys Šalkauskis, Eugenijus Matuzevičius, Jonas Strielkūnas, Aliodija Ruzgaitė, Vladas Jurgutis ir kt.).

  „Literatūros archyvuose ieškodamas man reikalingų duomenų, aš sukaupiau nemažai įdomiausių faktų apie paskutines realiame pasaulyje praleistas dienas. Tikiuosi, kad ir skaitytoją gali sudominti pasakojimai apie paskutines menininkų ar visuomenės veikėjų gyvenimo akimirkas. Tad siūlau susipažinti su mano atrastais faktais, prisiminti iškilių Lietuvos ar pasaulio žmonių atsisveikinimą su realiuoju, jų garbingai pragyventu amžiumi.

  Šios knygos herojai - rašytojai Vincas Mykolaitis-Putinas, Petras Vaičiūnas, Juozas Kralikauskas, Eugenijus Matuzevičius, Jonas Strielkūnas, Viktoras Alekna, filosofai Antanas Maceina ir Stasys Šalkauskis, įžymi lietuvių baleto artistė ir pedagogė Aliodija Ruzgaitė, literatūros tyrinėtojas Vytautas Kubilius, buvęs pirmasis Lietuvos banko valdytojas ir lietuviško lito įkūrėjas Vladas Jurgutis, pasaulinio garso italų kino režisierius Mikelandželas Antonioni.“

  Autorius

 • Jordan Belfort. Vilko kelias

  vilkoJordan Belfort – skandalingasis Volstryto vilkas, „žvėris“, patyręs staigų nesustabdomą praturtėjimą, vėliau žemai smukęs ir net atsidūręs už grotų. Galiausiai atsitiesęs jis sukūrė įspūdingą verslą, pradėdamas nuo nulio. Jo sukurta „Tiesios linijos“ (Straight Line) sistema leidžia nepaisant amžiaus, išsilavinimo ar įgūdžių tapti įtikinėjimo ir pardavimų meistru. „Vilko kelias“ – knyga, kurioje Jordan Belfort praveria paslapties šydą ir supažindina su savo sukurtu modeliu.


  Pasak „Vilko kelio“ autoriaus, kiekvienas iš mūsų susiduria su poreikiu parduoti. Vieni parduoda savo idėjas – pastorius „parduoda“ Dievą, o politikas – savo programą. Kiti parduoda savo įgūdžius – pavyzdžiui, ieškodami naujo darbo. Todėl patirtis, kurią Jordan Belfort perteikia knygoje, pravers ne tik tiems, kurie sukasi pardavimų srityje.

  Kaip suprasti klientą ir nešvaistyti laiko tiems, kurie vis tiek nepirks produkto? Kokia sėkmingo produkto pristatymo formulė? Kaip sutrumpinti pardavimų ciklą ir padėti apsispręsti greičiau? Jei parduodant prekes ir paslaugas jums kyla šie klausimai, atsakymas jūsų laukia knygoje „Vilko kelias“.
  Anot jos autoriaus, šioje srityje viskas priklauso nuo pagrindinio gebėjimo – įtikinimo. Jį išugdę, džiaugsitės pardavimų rezultatais: be vargo parduosite paslaugą ar idėją kam tik įmanoma, išsiskirsite iš minios, pasieksite maksimalios naudos tiek versle, tiek savo asmeniniame gyvenime. „Esu vienas iš tų, kurie yra gimę parduoti, tų, kurie gali parduoti net ledą eskimui, naftą arabui ar kiaulieną rabinui – parduoti galiu viską, kad ir ką sumanytumėt“, – pasitikėjimo savimi stoka nesiskundžia knygos autorius Jordan Belfort. 

  Audringa jo gyvenimo istorija įkvėpė režisierių Martiną Scorsezę 2013 m. sukurti filmą „Volstryto vilkas“. Jame vaidino garsusis Leonardo DiCaprio, o prie ekranizacijos prisidėjo ir pats „vilkas“ Jordan Belfort. Dvi ankstesnės jo memuarų knygos „Volstryto vilkas“ ir „Sugauti Volstryto vilką“ išleistos daugiau nei 60 šalių ir išverstos į 25 kalbas. Jos abi tapo pasauliniais bestseleriais, tačiau tik knygoje „Vilko kelias“ autorius atvirai pasakoja savo sėkmės techniką – iki šiol ji buvo prieinama tik tūkstančius dolerių kainuojančiuose seminaruose ir kursuose. 

  Knyga „Vilko kelias“ pagrįsta gyvenimiška patirtimi. Kiekvienas patarimas, strategija ir technika buvo išmėginta realiose situacijoje ir jų veikimą įrodo sėkmingas autoriaus kelias. Kaip sukurti gerovę ne tik įprastomis sąlygomis, bet ir atsitiesiant po skaudžių pralaimėjimų? Atsakymas – išmokti įtikinti, o įtikinus – parduoti.

 • Ann-Marlene Henninc. Meilės praktika

  praktika„Meilės praktika“ - garsios Vokietijos seksologės, kelių bestselerių autorės vertingi patarimai poroms, kaip suteikti daugiau kokybės intymumui ir susigrąžinti medaus mėnesio aistrą ir santykių pilnatvę.
  Skiriasi kas antra sutuoktinių pora. Dalis jų seksualinį nesuderinamumą nurodo kaip pagrindinę priežastį. 
  Kiek gi įtakos poros santykiams turi seksas? 

  Kaip pašlijusius santykius gali pataisyti pokyčiai miegamajame? 

  Kokių pasekmių santykiams gali turėti pernelyg retas ar paviršutiniškas intymumas? 

  Kaip išvengti didžiausio intymumo priešo – rutinos?

  Į tokius ir panašius klausimus gali atsakyti patyręs terapeutas, tačiau labai dažnai įvairios priežastys – gėda, neviltis, pinigai – sulaiko nuo apsilankymo pas seksologą. Knyga „Meilės praktika“ siekia užpildyti šią spragą, paskatinti pokyčius miegamajame ir galbūt į beviltišką situaciją pažvelgti kitu kampu.
  Seksualumas yra įgimtas, tačiau būdų jam išreikšti reikia mokytis, privalu kalbėtis apie tai su partneriu ar partnere, neskubant teisti nei kito, nei savęs. Gyvai pasakojama garsios Vokietijos seksologės, kelių bestselerių autorės Ann–Marlene Henning patirtis leis pasijusti „normaliais žmonėmis“ ir atrasti naujų įžvalgų tiek medaus mėnesio pilnatve besidžiaugiančioms, tiek nuosmukius patiriančioms daugelį metų kartu esančioms poroms.

 • Selemonas Paltanavičius. Vysla per Lenkiją

  lenkija „Vysla per Lenkiją“ – tai antroji pagal LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija“ parengta knyga. Joje pristatoma gamtininko, rašytojo Selemono Paltanavičiaus, istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, muzikologės, etnologės Zitos Kelmickaitės, žurnalisto, prodiuserio Edmundo Jakilaičio, atlikėjo Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, lenktynininko Benedikto Vanago, žurnalistės, laidų vedėjos ir prodiuserės Editos Mildažytės bei kitų žymių Lietuvos žmonių įspūdžiai keliaujant ilgiausia Lenkijos upe Vysla ir ieškant Lietuvos pėdsakų kaimyninėje šalyje.

  Knygoje atskleidžiama bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija, negirdėti istorijos pasakojimai, nepažintos tradicijos, regionų virtuvė ir etnokultūriniai papročiai. Tai antroji knygų serijos dalis apie 2017 m. vykusią nacionalinę ekspediciją, kuri traukia atrasti nepažintąją Lietuvos dalį Lenkijoje.