• Henrik Fexeus. Ką ir kaip pasakome be žodžių. Šeštasis jausmas . Bendravimo menas

  menasHenrikas Fexeus, žinomas švedų psichologinės manipuliacijos specialistas, lektorius, bestselerių autorius, šioje knygoje šmaikščiai ir įtaigiai kalba apie neverbalinį bendravimą, įtaką, empatiją, dalijasi patarimais, kaip galima pagerinti savo bendravimo įgūdžius.
  Jis atskleidžia, kaip elgiasi lyderiai, kokius santykius jie kuria, kaip sugeba uždegti aplinkinius savo idėjomis ir užgesinti konfliktus, jiems dar neįsiplieskus. Šioje knygoje rasite patarimų, kaip panaudoti savo galimybes ir sukurti visaverčius santykius.
  Sužinokite:
  • kaip kurti santykius ir daryti įtaką žmonėms;
  • kaip tinkamai panaudoti naujausias psichologines žinias;
  • kaip prisipažinti suklydus;
  • kaip išmokti atvirai kalbėti apie savo norus ir jausmus;
  • kaip išmokti išklausyti draugą, šeimos narį ar kolegą;
  • ir kodėl vieniems žmonėms pavyksta sukurti visaverčius santykius, o kitiems ne.

  Esu parašęs daug knygų apie bendravimą ir mūsų galvose slypinčias keistenybes. Šios knygos gimė iš mano susidomėjimo šia tema bei troškimo, kad kuo daugiau žmonių išmoktų sėkmingiau bendrauti ir geriau suprasti save. Skaitydamas paskaitas paprastai sakau, kad galite skirti visą pasaulio laiką vien tam, kad jūsų bendravimo įgūdžiai patobulėtų, nes jie tiesiog negali suprastėti. Svarbiausia, kad taip ir darytumėte.
  Henrikas Fexeus 

 • Andrea Miller. Esminis pasirinkimas

  esminisĮsimylėti patraukliausias partnerio ar partnerės savybes labai lengva. Smagu, kai kitas žmogus prajuokina, kai sužavi sumanumu, imponuoja sėkme, apgaubia gerumu. Tomis akimirkomis jis atrodo tobulas.

  Deja, pasitaiko ir kitokių akimirkų. Jis ar ji eilinį kartą pavėluoja. Arba pratrūksta. O gal nekantriai bamba. Gal tingi. Arba ir vėl pamiršo uždaryti klozeto dangtį. Tuomet mylimasis ar mylimoji tampa labiausiai erzinančiu žmogumi planetoje, o jūs nesijaučiate nei išgirsti, nei pamatyti, nei pakankamai mylimi.

  Bet pamėginkite įsivaizduoti: jei vieną dieną liautumėtės bandę pakeisti, vertinti ir kontroliuoti partnerio ar partnerės elgesį? Jei smerkimą ir susierzinimą pakeistumėte įsiklausymu ir empatija? 

  Andrea Miller tvirtina, kad tą akimirką, kai sugebėsite pamilti kitą žmogų tokį, koks jis yra, – ir priimti jo meilę, – patirsite begalinį išsilaisvinimo ir galios jausmą. Būtent tai ir yra jūsų ESMINIS PASIRINKIMAS.
  Jei kuriate santykius su labai svarbiu ir brangiu žmogumi, bet jaučiatės taip, tarsi nuolat atsidurtumėte aklavietėje, knyga „Esminis pasirinkimas“ taps puikiu pagalbininku kelyje į harmoniją su savimi ir kitu. 

  Autorė, vieno iš populiariausių Amerikoje žurnalų apie santykius įsteigėja, įtikinamai demonstruoja, kaip veikia garsiausių neurologijos, seksologijos, psichoterapijos ir neurobiologijos autoritetų teorijos, pridurdama realias porų ir asmeninės patirties istorijas. Kelyje į darnius santykius ji siūlo vadovautis penkių žingsnių taisykle, kurioje svarbiausia – gebėjimas mylėti neteisiant ir mokantis priimti kitą.

 • Rūta Latinytė. Tėvai (irgi) eina į mokyklą

  tevaiAtsakymus į daugybę įvairiausių klausimų, kurie kyla tėvams vos tik vaikas pradeda lankyti mokyklą ir iki ją baigia, padės rasti knyga-žurnalas „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“.

  Vaikams atrodo, kad kol jų tėvai dirba mėgstamą darbą, jie priversti sėdėti mokyklos suole ir mokytis nuobodžių dalykų. Tačiau tėvai yra trečiasis sėkmingo ugdymo trikampio - mokinys, mokytojas, tėvai - kampas. Nuo jų indėlio priklauso ne tik vaiko pasiekimai mokyklos suole, bet ir ateities perspektyvos. Todėl vienas iš neišvengiamų tėvystės etapų yra mokykla. Taip atsirado ir šis netikėtas knygos-žurnalo „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ pavadinimas.

  Kartais juokaujama, kad kol užauga vaikai, tėvai kartu su jais baigia dar vieną vidurinę mokyklą ir įgyja dar vieną aukštąjį išsilavinimą. Mokykla - labiausiai neraminantis ir nemažai metų tiek tėvų, tiek vaikų gyvenime užimantis gyvenimo tarpsnis, per kurį vaikas iš nedrąsaus pirmokėlio tampa savimi pasitikinčiu ir gyvenimą kurti pasirengusiu abiturientu. 

  Kiekvieni metai mokykloje – ne tik nauji iššūkiai mokiniams, bet ir rūpesčiai jų tėvams. Tik pastariesiems niekas neduoda vadovėlių ir retai paaiškina, koks svarbus jų vaidmuo vaikui mokantis mokykloje. Parašyti tokio vadovėlio neįmanoma, tačiau galima bandyti ieškoti atsakymų į daugelį tėvams iškylančių klausimų pas šios srities ekspertus: psichologus, edukologus, mokytojus, vadovėlių autorius ir kitus įdomius žmones, turinčius ką pasakyti moksleivius auginantiems tėvams. Tokia knygos-žurnalo „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ idėja.

  Jame rasite išsamius pokalbius su įvairių sričių švietimo ekspertais. Jie papasakos kaip pasirengti mokyklai, kaip skatinti vaiko motyvaciją, kaip vaikui padėti atskleisti savo gabumus, kaip ruošti namų darbus, kaip padėti mokiniui vyresnėse klasėse, kaip suvaldyti abitūros jaudulį, kaip bendradarbiauti su mokytojais – leidinyje siekiama atsakyti į pačius įvairiausius klausimus ir paliesti pačias aktualiausias temas. Įvairūs interviu, straipsniai ir patarimai padės tėveliams drąsiai su vaiku žengti per mokyklos slenkstį.

  Tėvystė padeda tobulėti, iš naujo pažvelgti į pasaulį jauno žmogaus akimis, o vaikų draugijoje išgyventi daug naujų potyrių ir įgyti naujų žinių.  Apie visa tai knygoje-žurnale „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“. Nors tėvams sėsti į mokyklos suolą nereikia, žinoti, kuo gyvena mokykla – būtina! 

 • Eugenijus Laurinaitis. Žvilgsnis iš veidrodžio

  zvilgsnis„Žvilgsnis iš veidrodžio“ – vyro bandymas plačiau ir giliau pažvelgti į moteriškąją žmonijos dalį, papasakoti apie moters kelią per gyvenimą ir moterų santykį su vyrų pasauliu.

  Neskubėkite apsigauti – tai ne grožinės literatūros kūrinys. Ši knyga nėra romanas, tai ir ne poetinis veikalas, kuriame apdainuojamas moters grožis. Tai profesionalaus psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio bandymas suprasti moteris, jų vidinį pasaulį, išgyvenimus ir problemas ir apie tai populiariai papasakoti kiekvienam suprantama kalba. Daugiau nei bet kas kitas moteris pažinęs autorius dalinasi su skaitytojais savo profesine ir asmenine patirtimi.

  Autorius teigia, kad jo knyga skirta visiems. Ją perskaičiuosios moteris galės pažvelgti į save iš šalies. Vyrams ši knyga padės geriau suprasti priešingos lyties atstoves ir sužinoti kai ką labai svarbaus. Abiejų lyčių skaitytojai sužinos nemažai svarbių dalykų – ne tik apie moteris, bet, pirmiausia, apie save pačius. Knygą „Žvilgsnis iš veidrodžio“ gali skaityti bet kokio išsilavinimo ir amžiaus skaitytojai, nes E. Laurinaitis teigia rašęs taip, jog net sudėtingiausi moksliniai terminai būtų įkandami ir aiškūs kiekvienam.

  Psichoterapeutas aktualizuoja moters pasaulį. Jis kalba apie šį laikmetį, šią geografinę platumą ir mūsų kultūrą. Visas savo įžvalgas, tarptautinius mokslinius tyrimus ir apmąstymus jis pateikia Lietuvos kontekste. Bendražmogiškos, globalios temos čia papildomos lokaliomis, lietuviškajai kultūrai artimomis spalvomis. Knyga sudomins visus, mėgstančius analizuoti žmonių tarpusavio santykius, ieškančius sprendimų iškilus santykių krizei, bandančius rasti savo ir kitų elgesio pateisinimų. Ši knyga – būdas geriau pažinti moters tapatybę nuo vaikystės iki trečiojo amžiaus tarpsnio.
  Eugenijus Laurinaitis – vienas žymiausių ir labiausiai nusipelniusių Lietuvos psichoterapeutų. Jis žinomas kaip puikus specialistas, knygose ir straipsniuose be vargo gebantis sudėtingas temas perteikti populiariai ir suprantamai. Jo kalbėjimo ir rašymo stilius šmaikštus ir įtaigus, o kaip profesionalas jis laikosi savito filosofinio požiūrio. Knygos „Žvilgsnis iš veidrodžio“ autorius – medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto docentas, Mykolo Riomerio universiteto profesorius. Eugenijus Laurinaitis yra Lietuvos psichoterapijos draugijos prezidentas, Europos psichoterapijos asociacijos tarybos narys, anksčiau du metus ėjęs organizacijos prezidento pareigas.

   

 • Mary Sharratt. Ekstazė

  ekstazeXX amžiaus pradžia. Tviskančios Vienos centre – vienos moters gyvenimas, kuris gali išgarsinti arba išniekinti visą epochą. „Ekstazė“ – istorinis romanas, pasakojantis apie nepaprastą moterį Almą Maler-Gropijus-Verfel – kompozitorę, dukterį, seserį, motiną, žmoną, meilužę ir mūzą.

  Dailininkas Gustavas Klimtas buvo pirmasis pabučiavęs Almą. Kompozitorius Gustavas Maleris įsimylėjo ją iš pirmo žvilgsnio ir pasipiršo praėjus vos kelioms savaitėms po jų pažinties. Architektas Valteris Gropijus tapo antruoju jos vyru, o rašytojas Francas Verfelis apibūdino Almą kaip vieną iš labiausiai provokuojančių savo epohos moterų. Tačiau kas iš tiesų buvo ši protinga, graži ir drąsi moteris, parklupdžiusi talentingiausius vyrus?
  Jauna ir graži Alma Schindler kūrybiniame ir kultūriniame amžiaus sūkuryje norėjo palikti savo pėdsaką kaip kompozitorė. Kaip tik tuo metu moterims atsivėrė nauja era, todėl ji buvo pasiryžusi kuo geriau išnaudoti visas savo galimybes. Tačiau Alma įsimyli beveik dvidešimčia metų vyresnį kompozitorių Gustavą Malerį. Jis reikalauja Almos mesti muziką ir tekėti už jo. Draskoma meilės ir pagarbos savo talentui, Alma iš paskutiniųjų bando išsaugoti savo aistrą menui ir išlikti savimi.. 
  Knygoje „Ekstazė“ Mary Sharratt piešia vienos kontraversiškiausių ir sudėtingiausių to meto moterų portretą.
  „Per savo gyvenimą ir net po mirties Vienos menininkė Alma Maler-Gropijus-Verfel (1879-1964) sulaukdavo nesuskaičiuojamai daug meilės laiškų. M. Sharratt romanas „Ekstazė“ yra dar vienas toks laiškas, svarbus tuo, kad Almai čia skiriamas visas dėmesys – jos menininkės talentui, ankstyvam feminizmui ir grožiui. Šis puikus istorinis romanas pateikia malonų ambicingos moters portretą. Jos patiriami sunkumai yra tokie pat aktualūs šiandien, kokie buvo prieš šimtmetį“.

  Publisher’s Weekly

 • Henrikas Gudavičius, Algimantas ir Mindaugas Černiauskai. Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo

  laiskaiGamtininko ir publicisto Henriko Gudavičiaus 2013–2016 metais rašyti dienoraščiai – tai gamtos artumoje gyvenančio žmogaus laiškai, kupini kasdienybės grožio, lėto buvimo džiaugsmo ir išminties. Gamta ir jos nuolatinio virsmo stebėjimas knygoje „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo“ tampa pagrindine pasakojimo ašimi. Tačiau ne ką mažiau svarbūs ir susitikimai su senaisiais Dzūkijos gyventojais bei jų istorijos, atsikartojantys žemės darbai, kultūrinės įžvalgos, ieškojimai ir atradimai mažame žemės lopinėlyje prie Krūčiaus upelio. 

  Knygos „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus. Laiškai iš kaimo“ pasakojimą iliustruoja ir pratęsia brolių Černiauskų fotografijos, tampančios žmogaus ir gamtos vienovės liudininkėmis.

  Henrikas Gudavičius (g. 1943) – gamtininkas ir publicistas, Dzūkijos nacionalinio parko ekologas, jau beveik tris dešimtmečius gyvenantis vienkiemyje netoli Liškiavos (Varėnos raj.). Nepriklausomybės pradžioje dalyvavo kuriant Dzūkijos nacionalinį parką. Jo iniciatyva 1991 m. pradėjo eiti parko laikraštis „Šalcinis“, imta leisti knygų serija apie etnografinius Dzūkijos parko kaimus, žmones bei jų amatus. 2013 m. išleista esė, novelių bei dienoraštinių laiškų knyga „Gamtmeldžio sodas“, 2014 m. – „Laiškai iš kaimo“.

  Broliai Černiauskai, Algimantas (g. 1953) ir Mindaugas (g. 1942) – fotomenininkai, nuo 1982 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai, jau keturis dešimtmečius nuosekliai fiksuojantys Dzūkijos šiokiadienius ir šventadienius, įamžinantys šio krašto žmones, gamtą ir besikeičiantį laiką. Brolių Černiauskų vardu išleisti du meninės fotografijos albumai: „Fotografija. Pirma knyga“ (2009) ir „Fotografija II“ (2017). Drauge su Henriku Gudavičiumi publikavo gausybę straipsnių bei išleido knygas „Laiškai iš kaimo“ (2014), „Nerūpėjo niekur išvažiuoti“ (2015), „Tarp žemės ir dangaus“ (2016).
  „Gera knyga labai dažnai sugrąžina mus į mūsų gyvenimą. Kartais nuveda toli į praeitį.“

  „Kai nutolsta visi svarbūs keliai, gyvenvietės ir miestai, kai esi vienas prie upelio gana keistu vardu, gali pajausti pasaulio vienovę. Esi vienas, bet lyg ir ne vienas. <...> Pabuvai su žmonėmis, bandei suprasti jų gyvenimus, tai pabūk ir su medžiais, su akmenimis, šaltiniais. Pabandyk suvokti, kas buvo prieš šimtą, prieš tūkstantį metų. Tu negali šito prisiminti, o šaltiniai ir akmenys gali, nes jie ilgiau gyvena... Kai šitaip pagalvoji, tai supranti, kad ir paukščio giesmė kalba ne tiktai apie dabartinį, bet ir apie buvusį pasaulį...“

  „Skaitytojo rankose – nauja gamtininko ir publicisto Henriko Gudavičiaus knyga – 2013–2016 metais rašyti dienoraščiai iš atokaus Dzūkijos vienkiemio. Knyga skirta įvairaus amžiaus žmonėms ir kiekvienam, veikiausiai, kalbės skirtingai. Jaunimui šie dienoraščiai – tai galimybė atkreipti dėmesį į nuostabią Lietuvos gamtą ir amžiną Saulės ratą, išskirtinę žmogaus, gyvenančio gamtos apsuptyje, kasdienybę. Vyresniuosius neabejotinai patrauks subtiliai ir giliai aprašytas žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšys, savęs supratimo kelias, lietuvybės šaknų tyrinėjimas, subtilus įsižiūrėjimas, įsiklausymas į gamtos reiškinius, kaimo žmonių gyvenimus, mūsų istoriją bei kultūrą.“