• Marija Meilė Kudarauskaitė. Istorijos iš pastalės

  istorijos„Drovu atiduoti viengenčių akims savo gyvybės kelio punktyrą. Priklausau nueinančiajai kartai. Per mūsų laiką pradardėjo, pragrumėjo didžioji dvidešimtojo amžiaus sumaiščių gurguolė. Atsigręžtuvės jau nebetalpina visokeriopos praėjusio laiko tiesos – tik kai kurias apčiuopiamas, paviršines josios apraiškas. Per beveik du dešimtmečius užsirašinėjau jas sau, kol ryžausi tą mozaiką paberti ant popieriaus.

  Gyvenimą, taigi ir istoriją, suvokiame per save, savimi. Vaikystė jį ragauja, čiuopia, užuodžia, girdi – visomis pajautomis. Tiria. Trokšta pažinti TIESĄ. Ir būt joje. Įvykti. Gal – įvykdyti save, savo paskirtį.
  Bet buvimas primeta savo žaidimo taisykles ir verčia spręsti ne vien aritmetiką, bet ir painiausias „sofijas“. Visada. Visiems. Dvasios istoriją man sklandžiau ištarti eilėmis. Jose ji ir glūdi. O savo pirmųjų dešimtmečių nesueiliuotą kelionę, kaip ratų dardėjimą per istorijos bruką ieškant savojo kelio atiduodu skaitytojų (ne)malonei.“

  Meilė Kudarauskaitė

 • Robert Jeffrey. Džentelmenas Džonas Ramenskis

  dzonasŠkotų žurnalisto Roberto Jeffrey knyga „Džentelmenas Džonis Ramenskis“ – veiksmo filmo vertas pasakojimas apie išskirtinį plėšiką ir karo didvyrį. Džonis Ramenskis, kurio tikrasis vardas Jonas Ramanauskas, buvo lietuvių emigrantų sūnus. Nepaisant daugybės įvykdytų nusikaltimų, jis tapo tikra Škotijos legenda. 

  Džonis Ramenskis (1905–1972) buvo darbininkų iš Lietuvos sūnus, kuris užaugo skurde ir negalėjo suvaldyti savo aistros pavojams. Pirmiausia jis išgarsėjo kaip plėšikas ir seifų sprogdintojas. Daugiau nei 40 metų jis praleido kalėjime. Iš tiesų kalėjime praleido daugiau savo gyvenimo metų nei laisvėje. Tačiau ir čia apie Džonį sklandydavo legendos. Iš Škotijos kalėjimo jis bėgo penkis kartus, tris iš jų – per vienus metus. 

  Džonis visuomet plėšdavo įmonių turtą ir nevogė iš žmonių, tai buvo vienas iš jo principų. Kitas - visada susilaikydavo nuo smurto. Už šį griežtą nusikaltimų kodeksą, už draugišką požiūrį į policiją, už savo fizinę jėgą ir už rekordinius pabėgimus iš kalėjimo jis buvo pelnęs tiek nusikaltėlių, tiek teisingumo sargų pagarbą. 

  Tačiau Antrojo pasaulinio karo metu Džonis Ramenskis iš tiesų tapo legenda. Jis turėjo progą panaudoti savo žinias apie seifų sprogdinimą. Parašiutu Džonis nusileido priešo teritorijoje ir įveikęs tokių vadų kaip Rommelis ir Gėringas seifų apsaugą pavogė svarbius dokumentus, kurie vėliau lėmė viso karo eigą. 

  Tačiau grįžęs į civilio gyvenimą jis ir vėl negalėjo atsispirti savo aistrai ir traukdavo vogti bei ieškoti pavojų. Džonis mirė kalėjime, tačiau apie jį Škotijoje ir dabar dainuojamos baladės. 

  Knyga „Džentelmenas Džonis Ramenskis“ paremta dokumentais, atsiminimais, čia publikuojamos ir nuotraukos iš jo gyvenimo. Tai tikra istorija apie pašėlusį ir kažkuo labai patrauklų nusikaltėlį. 

  „Jo nusikalstamas gyvenimas, pabėgimai ir asmeninis kodeksas pelnė žinomumą ir nekokią reputaciją. Tačiau jo troškimas padėti savo šaliai tuomet, kai labiausiai reikėjo, ir jo padaužiška drąsa priešo teritorijoje... tai išskiria Ramenskį iš visų“.

  Daily Record

  Robert Jeffrey – Škotijos rašytojas ir žurnalistas, parašė apie 20 knygų, iš kurių bestseleriais tapo tos, kurios pasakoja apie nusikaltimus. Rašė apie Glazgo gaujas ir garsiausius nusikaltėlius. Pagal knygą „Džentelmenas Džonis Ramenskis“ kuriamas filmas. Rašytojui labai patinka buriuoti ir žaisti golfą. 

 • Oleg Gadeckij. Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę

  desniaiKnygos „Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę“ autorius – garsus rusų psichologas treneris, filosofijos mokslų kandidatas, unikalių psichologijos programų kūrėjas. Daug metų tyrinėjo įvairių psichologijos metodų veiksmingumą ir nustatė, kad įvairūs psichologų taikomi metodai nedera su pasaulio dėsniais. Dėl to jie neigiamai veikia žmogaus likimą.

  Šioje knygoje „Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę“ pateikiamas vientisos ir darnios psichologijos projektas.

  Taikydami pateiktus metodus, galėsite įveikti sunkias gyvenimo situacijas, išmoksite formuoti norimą tikrovę, sukursite tvirtus, kupinus pasitikėjimo santykius šeimoje, į savo gyvenimą pritrauksite materialinę gerovę, suprasite pagrindinius sveikatos principus, išlavinsite intuiciją, suvoksite savo paskirtį. 

  Daugybė pratimų, namų užduočių, pavyzdžių, alegorinių pasakojimų padės rasti atsakymus į svarbiausius klausimus ir mokys darnaus gyvenimo meno. 

  Oleg Gadeckij “Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę” – dar viena knyga papildanti populiarių “Ajurvedos akademijos” knygelių biblioteką. Unikali pasaulinės psichologijos metodų ir senųjų sanskrito traktatų išminties sintezė.

 • Henrik Fexeus. Ką ir kaip pasakome be žodžių. Šeštasis jausmas . Bendravimo menas

  menasHenrikas Fexeus, žinomas švedų psichologinės manipuliacijos specialistas, lektorius, bestselerių autorius, šioje knygoje šmaikščiai ir įtaigiai kalba apie neverbalinį bendravimą, įtaką, empatiją, dalijasi patarimais, kaip galima pagerinti savo bendravimo įgūdžius.
  Jis atskleidžia, kaip elgiasi lyderiai, kokius santykius jie kuria, kaip sugeba uždegti aplinkinius savo idėjomis ir užgesinti konfliktus, jiems dar neįsiplieskus. Šioje knygoje rasite patarimų, kaip panaudoti savo galimybes ir sukurti visaverčius santykius.
  Sužinokite:
  • kaip kurti santykius ir daryti įtaką žmonėms;
  • kaip tinkamai panaudoti naujausias psichologines žinias;
  • kaip prisipažinti suklydus;
  • kaip išmokti atvirai kalbėti apie savo norus ir jausmus;
  • kaip išmokti išklausyti draugą, šeimos narį ar kolegą;
  • ir kodėl vieniems žmonėms pavyksta sukurti visaverčius santykius, o kitiems ne.

  Esu parašęs daug knygų apie bendravimą ir mūsų galvose slypinčias keistenybes. Šios knygos gimė iš mano susidomėjimo šia tema bei troškimo, kad kuo daugiau žmonių išmoktų sėkmingiau bendrauti ir geriau suprasti save. Skaitydamas paskaitas paprastai sakau, kad galite skirti visą pasaulio laiką vien tam, kad jūsų bendravimo įgūdžiai patobulėtų, nes jie tiesiog negali suprastėti. Svarbiausia, kad taip ir darytumėte.
  Henrikas Fexeus 

 • Andrea Miller. Esminis pasirinkimas

  esminisĮsimylėti patraukliausias partnerio ar partnerės savybes labai lengva. Smagu, kai kitas žmogus prajuokina, kai sužavi sumanumu, imponuoja sėkme, apgaubia gerumu. Tomis akimirkomis jis atrodo tobulas.

  Deja, pasitaiko ir kitokių akimirkų. Jis ar ji eilinį kartą pavėluoja. Arba pratrūksta. O gal nekantriai bamba. Gal tingi. Arba ir vėl pamiršo uždaryti klozeto dangtį. Tuomet mylimasis ar mylimoji tampa labiausiai erzinančiu žmogumi planetoje, o jūs nesijaučiate nei išgirsti, nei pamatyti, nei pakankamai mylimi.

  Bet pamėginkite įsivaizduoti: jei vieną dieną liautumėtės bandę pakeisti, vertinti ir kontroliuoti partnerio ar partnerės elgesį? Jei smerkimą ir susierzinimą pakeistumėte įsiklausymu ir empatija? 

  Andrea Miller tvirtina, kad tą akimirką, kai sugebėsite pamilti kitą žmogų tokį, koks jis yra, – ir priimti jo meilę, – patirsite begalinį išsilaisvinimo ir galios jausmą. Būtent tai ir yra jūsų ESMINIS PASIRINKIMAS.
  Jei kuriate santykius su labai svarbiu ir brangiu žmogumi, bet jaučiatės taip, tarsi nuolat atsidurtumėte aklavietėje, knyga „Esminis pasirinkimas“ taps puikiu pagalbininku kelyje į harmoniją su savimi ir kitu. 

  Autorė, vieno iš populiariausių Amerikoje žurnalų apie santykius įsteigėja, įtikinamai demonstruoja, kaip veikia garsiausių neurologijos, seksologijos, psichoterapijos ir neurobiologijos autoritetų teorijos, pridurdama realias porų ir asmeninės patirties istorijas. Kelyje į darnius santykius ji siūlo vadovautis penkių žingsnių taisykle, kurioje svarbiausia – gebėjimas mylėti neteisiant ir mokantis priimti kitą.

 • Rūta Latinytė. Tėvai (irgi) eina į mokyklą

  tevaiAtsakymus į daugybę įvairiausių klausimų, kurie kyla tėvams vos tik vaikas pradeda lankyti mokyklą ir iki ją baigia, padės rasti knyga-žurnalas „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“.

  Vaikams atrodo, kad kol jų tėvai dirba mėgstamą darbą, jie priversti sėdėti mokyklos suole ir mokytis nuobodžių dalykų. Tačiau tėvai yra trečiasis sėkmingo ugdymo trikampio - mokinys, mokytojas, tėvai - kampas. Nuo jų indėlio priklauso ne tik vaiko pasiekimai mokyklos suole, bet ir ateities perspektyvos. Todėl vienas iš neišvengiamų tėvystės etapų yra mokykla. Taip atsirado ir šis netikėtas knygos-žurnalo „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ pavadinimas.

  Kartais juokaujama, kad kol užauga vaikai, tėvai kartu su jais baigia dar vieną vidurinę mokyklą ir įgyja dar vieną aukštąjį išsilavinimą. Mokykla - labiausiai neraminantis ir nemažai metų tiek tėvų, tiek vaikų gyvenime užimantis gyvenimo tarpsnis, per kurį vaikas iš nedrąsaus pirmokėlio tampa savimi pasitikinčiu ir gyvenimą kurti pasirengusiu abiturientu. 

  Kiekvieni metai mokykloje – ne tik nauji iššūkiai mokiniams, bet ir rūpesčiai jų tėvams. Tik pastariesiems niekas neduoda vadovėlių ir retai paaiškina, koks svarbus jų vaidmuo vaikui mokantis mokykloje. Parašyti tokio vadovėlio neįmanoma, tačiau galima bandyti ieškoti atsakymų į daugelį tėvams iškylančių klausimų pas šios srities ekspertus: psichologus, edukologus, mokytojus, vadovėlių autorius ir kitus įdomius žmones, turinčius ką pasakyti moksleivius auginantiems tėvams. Tokia knygos-žurnalo „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ idėja.

  Jame rasite išsamius pokalbius su įvairių sričių švietimo ekspertais. Jie papasakos kaip pasirengti mokyklai, kaip skatinti vaiko motyvaciją, kaip vaikui padėti atskleisti savo gabumus, kaip ruošti namų darbus, kaip padėti mokiniui vyresnėse klasėse, kaip suvaldyti abitūros jaudulį, kaip bendradarbiauti su mokytojais – leidinyje siekiama atsakyti į pačius įvairiausius klausimus ir paliesti pačias aktualiausias temas. Įvairūs interviu, straipsniai ir patarimai padės tėveliams drąsiai su vaiku žengti per mokyklos slenkstį.

  Tėvystė padeda tobulėti, iš naujo pažvelgti į pasaulį jauno žmogaus akimis, o vaikų draugijoje išgyventi daug naujų potyrių ir įgyti naujų žinių.  Apie visa tai knygoje-žurnale „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“. Nors tėvams sėsti į mokyklos suolą nereikia, žinoti, kuo gyvena mokykla – būtina!