• Orhan Pamuk. SNIEGAS

  sniegas„Rodėsi, lyg visi būtų šią vietą užmiršę, ir snaigės čia tyliai krito į patį pasaulio kraštą.“


  Orhan Pamuk (Orchanas Pamukas; g. 1952 m.) – žymiausias šiuolaikinis turkų rašytojas, 2006 m. Nobelio premijos laureatas, savo kūryboje gebantis sulieti europietiškos literatūros bruožus su paslaptinga Rytų pasakojimo tradicija. Jo kūriniai buvo išversti į daugiau kaip 50 kalbų. 

  „Sniegas“ – kontroversiškiausias ir daugiausia diskusijų sukėlęs O. Pamuko romanas.


  Po dvylikos Vokietijoje praleistų metų turkų poetas Ka grįžta į Karso miestą, nuo pasaulio atskirtą dar neregėtos pūgos. Mieste tvyro šaltis, liūdesys ir įtampa: viena po kitos dėl religinių priežasčių žudosi jaunos moterys. Ka, svetimas tiek Vokietijai, tiek ir Turkijai, Karse bando ištirti tas netikėtas ir mįslingas savižudybes.

  Žmogus be vietos. 

  Menininkas, išgyvenantis krizę. 

  Karinis perversmas atkirstame mieste. 

  Vėl grįžusi meilė senai pažįstamai – gražuolei Ipekai. 

  Nutrūkę jaunų mergaičių ir moterų gyvenimai. 

  Sniegas. 
  Bandymas suprasti, kas vyksta Karse ir Turkijoje, bandymas suvokti tikėjimo ir politikos dalykus, bandymas išsaugoti atgimusią meilę – visa tai netikėtai grąžina Ka prie poezijos.

  “Sniege” viskas susipynę; pasaulietinės ir religinės jėgos kovoja tarpusavyje. Nusivylę kairieji, revoliucingai nusiteikę islamistai ir kurdų nacionalistai pirmajame plane, policija, kariuomenė ir slaptosios tarnybos tampo virveles užkulisiuose…


  Tai istorija, skirta aistringiems skaitytojams, žinantiems, kas yra islamas. Apimanti daugelį politinės ir kultūrinės įtampos šiuolaikinėje Turkijoje aspektų ir sėkmingai jungianti humorą, socialinę plotmę, mistiką ir nuoširdžią simpatiją melancholiškiems ir liūdniems šio pasakojimo veikėjams.


  Tai politinis romanas, kuris drauge yra ir pasakojimas apie menininką, ir detektyvas, ir meilės istorija.

 • Dorothy Koomson. TĄ DIENĄ, KAI TU IŠĖJAI

  ta diena kai tu isejaiPrieš pusantrų metų buvo nužudytas mano vyras. Visiems atrodo, kad laikausi labai gerai, tačiau niekas nežino, ką slepiu ir ką man kainavo, kad galėčiau gyventi toliau. Prieš pusantro mėnesio mano keturiolikmetė duktė papasakojo kai ką siaubinga ir tai gali tapti dar vienu smūgiu mūsų šeimai. Tą savaitę gavau ir pirmąjį laišką...

  Mano vardas Safrona Makleroj ir tai yra mano istorija.

  Idealus Safronos Makleroj pasaulis sugriuvo, kai buvo nužudytas jos vyras Džoelis. Jis buvo rastas gatvėje, į kurią niekada neužklysdavo, o šalia gulinčiame telefone švietė neišsiųsta žinutė: „Aš tave myliu.“ Per apklausą policijoje Safrona kai ką nutylėjo, ir Džoelio žudikas nebuvo surastas. Dabar ji rašo vyro pradėtą knygą ir iš paskutinių jėgų mėgina suklijuoti subyrėjusios idilės likučius. Tačiau visas pastangas akimoju nubraukia vienas po kito užgriūvantys nauji rūpesčiai: netikėta keturiolikmetės dukters žinia ir pašto dėžutėje rastas paslaptingas laiškas.

  Safrona suvokia, kad tai, ką ji slepia nuo visų, neišvengiamai išaiškės. Niekas jos ir jai artimų žmonių gyvenime nebebus, kaip buvę...

  Nuo pat pirmųjų sakinių aišku, kad tai puikus romanas, kartu su knygos veikėjais išgyvenau visus jų jausmus. Ir nuo pat pirmų puslapių mane pričiupo daugybė klausimų. Kaip iš tikrųjų mirė Džoelis ir kas rašo laiškus jo žmonai? Ką slepia Safrona ir ką tokio baisaus papasakojo jos dukra? Buvau visiškai pagauta knygos ir negalėjau liautis skaičiusi, kol neišsiaiškinau šioje istorijoje visko.

 • Sandra Brown. SKANDALAS

  skandalasVieną lietingą vakarą užpulta trijų vietinių vaikinų Džeidė Speri patyrė baisiausią, kokį tik gali patirti moteris, košmarą. Po to atsidūrusi skandalo bei dramatiškų įvykių centre, mergina išvyko kaip įmanoma toliau nuo nelaimę primenančios vietos. Tačiau ji niekada nepamiršo mieguisto „vienos bendrovės miesto“, kuriame kiekvienas vyras, moteris ir vaikas priklauso nuo turtuolių Pačetų šeimos. Džeidė nepamiršo ir išlepinto šios šeimos sūnelio, kuris kartu su dviem draugais visam laikui pakeitė jos gyvenimą. Ji nenurims, kol atkeršys.

 • Tess Gerritsen. ŠIRDŽIŲ VAGILĖ

  sirdziu vagileTiesa gali būti labai pavojinga. Tačiau teisingumo Tavistokai siekia bet kokia kaina.


  Vagiliavimas, melas ir nuolatinė įtampa daug metų buvo Klėjos Rais kasdienybė. Ji nori pradėti gyventi sąžiningai. Tačiau ne taip paprasta pabėgti nuo praeities. Antikvarinio durklo vagystė bus paskutinis jos darbas. Ir vagia šįkart ji vedama kilnaus tikslo.

  Užduotį netikėtai apsunkina pažintis su Džordanu Tavistoku. Jis pasiryžta sugriauti Klėjos planus ir užkirsti kelią akiplėšiškam nusikaltimui. Tačiau pajutę vienas kitam nevaldomą aistrą jie abu praranda budrumą.
  Mirtinas Klėjos priešas tik to ir laukia.

 • Corina Bomann. PLAŠTAKĖS SALA

  plastakes salaDianos santuokai byrant į šipulius, prie mirties slenksčio atsiduria mylima teta. Jauna moteris skubiai išvyksta atsisveikinti su giminaite ir pažada jai atskleisti seną šeimos paslaptį.

  Prašmatniame tetos dvare Diana aptinka senolės paliktų paslaptingų nuorodų – stulbinančių šeimos praeities detalių, tarp kurių –sena išblukusi nuotrauka. Joje įamžinta jauna moteris, stovinti šalia palmių paunksnėje pasislėpusio namo. Ar tai galėtų būti prosenelė, kuri kadaise gyveno Šri Lankoje?


  Visi pėdsakai veda į egzotišką Indijos vandenyno salą ir jauna moteris ryžtasi jais sekti. Atvykusi Diana susiduria su skaudžia pranašyste, nulėmusia jos šeimos likimą, sužino apie uždraustą, bet vis neblėstančią prosenelių meilę. Būtent čia Diana pagaliau suvokia tiesą apie savo giminę ir atskleidžia amžiaus senumo paslaptį, kuri pakeičia ir jos pačios gyvenimą.

 • Gena Showalter. PRIGAUK MANIŠKĮ

  prigauk maniskiDžilijanos Grin darbas ypatingas – pričiupti neištikimus partnerius nusikaltimo vietoje! Jai mokama už tai, kad šypsotųsi, flirtuotų ir įrodytų, jog atsidūrę tarp dailiosios lyties atstovių vyrai tampa nepatikimi. 

  Darbovietė – agentūra „Prigauk maniškį“. Klientės – įtarios moterys. 

  Pagrindinė Džilijanos taisyklė? Jokio sekso darbo metu. 

  Bet vieną dieną akiratyje pasirodo neatremiamai žavus vyras... Markas Broudis, naujasis agentūros savininkas ir lengvabūdiškų moterų viliotojas. Džilijanai mažiausiai reikia partnerio. Ypač tokio nuodėmingai patrauklaus.

  Ar pasaulyje dar liko ištikimų vyrų?


  “Universalioji G. Showalter dar sykį įrodė, kad jungdama humorą ir kandų sąmojį gali iki paskutinio puslapio prikaustyti skaitytojų dėmesį.“

  Booklist

  “Dar vienas patrauklus ir išmintingas meilės romanas, kupinas meistriško žodžių žaismo, ugningų juokų ir siautulingo jausmingumo. Nepadoriai puiki pagrindinių veikėjų pora. Įdomus, išradingas ir neįtikėtinai linksmas pasakojimas.“

  Romantic Times BOOKreviews