• Katja Kettu. UŽ NUODĖMES BUS ATLEISTA

  uz nuodemes bus atleistaVienos originaliausių ir ryškiausių Suomijos rašytojos knyga, kurioje susipina gaivališka aistra ir vienas prieštaringiausių Antrojo pasaulinio karo epizodų, apie kurį ilgus metus buvo nutylima. Pati Suomijos šiaurė, atšiauri realybė, saviti, mistika dvelkiantys tundros įstatymai ir viską savo kelyje traiškanti karo mėsmalė. Visa tai lemta patirti vokiečių karininką laukine meile pamilusiai raganiškai šamanų palikuonei – atsiskyrėlei kaimo pribuvėjai.

  Knyga parašyta nepaprastai turtinga kalba, kurioje šiurkšti realybė susipina su poetiškumu, o šiaurietiška mistika – su netikėtai prasiveržiančiu humoru. Romanas sulaukė didelio skaitytojų ir kritikų pripažinimo, buvo apdovanotas svarbiomis Suomijos literatūrinėmis premijomis.

  Suomijos šiaurėje gimusi ir augusi Katja Kettu (g. 1978) yra viena talentingiausių ir labiausiai intriguojančių šiuolaikinių Suomijos rašytojų. Ji taip pat režisuoja animacinius filmus. Rašytojos kūryba apdovanota svarbiomis Suomijos literatūros premijomis, išversta į keliolika kalbų.

 • Veronique Ovalde. NEDORĖLIŲ ŽAVESYS

  nedoreliu zavesysMarija Kristina Viationen tikisi, kad jos gyvenime įsivyravo darna. Dabar 1989-ieji. Marija Kristina gyvena Los Andžele. Laperuzą, savo gimtąjį miestą, ir visą tą prieštvaninį pasaulį ji paliko prieš dvidešimt metų, gavusi amerikietiško universiteto stipendiją ir išvykusi ieškoti laisvės ir laimės. 

  Ji jau nebe ta jaunutė mergaitė, nepajėgianti atsispirti niauriai depresijos graužiamo tėvo tylai, motinos beprotystei ir sesers priešiškumui. Ir nebe Rafaelio Klaramunto – įžymaus rašytojo, mentoriaus ir globėjo – meilužė; retsykiais jiedu susitinka, jį visada lydi žmogus, asmeninis taksi vairuotojas, pramintas Džude Garland.
  Paskatinta pirmojo savo romano sėkmės (jį parašė, neturėdama nė dvidešimties), Marija Kristina ryžtasi padaryti kūrybą savo gyvenimo amatu, tapti rašytoja ir laisva moterimi. Bet kai paskambina motina, su kuria ji jau dešimtį metų nepalaiko jokio ryšio, viskas apsiverčia aukštyn kojom. 

  Motina reikalauja, kad ji nedelsdama atvažiuotų ir pasiimtų Pylytį, protiškai atsilikusios savo sesers sūnų. 

  Marija Kristina yra priversta palikti prabangų būstą Los Andžele, gerovę ir leistis į tolimą atkampų Kanados miestelį – į gimtinę, į savo praeitį…


  Véronique Ovaldé (g. 1972) – prancūzų rašytoja, pripažinta tiek Prancūzijoje, tiek užsienyje. Kritikai ypač vertina jos lakią vaizduotę. Ji yra pelniusi Grand Prix des lectrices de Elle 2012, Prix France Télévisions 2009, Prix Renaudot des lycéens 2009. Véronique Ovaldé gyvena Paryžiuje.

 • Valere Zenatti. SESERIŠKOS SIELOS

  seseriskos sielos„Seseriškos sielos“ - tai pasakojimas apie dvidešimt keturias jaunos moters gyvenimo valandas. 

  Vieną rytą Emanuelė ryžtasi nenueiti į darbą ir pasidovanoti visą dieną – perskaityti romaną, kurį ką tik pradėjo ir nuo kurio negali atsitraukti, apžvelgti padriką savo gyvenimą, slegiančią kasdienybę: trys maži vaikai, žavus, bet nerūpestingas vyras, stresai darbe. Tą dieną ji leidžia sau daug ką: paslankioti po madingų skrybėlaičių saloną, viena papietauti restorane. Jos klajonės po Paryžių nejučiom virsta vidine kelione, kupina prisiminimų, kuriuos sukėlė skaitomos knygos herojės Lilos Kovner išpažintis (beje, Lilos senelis gyveno Kaune). 

  Emanuelė ir Lila gyvena skirtingus gyvenimus, bet romanas priverčia Emanuelę kitaip pažvelgti į savo būtį. Ji nė neįsivaizduoja, kokią sumaištį jos sieloje sukels taip išlaisvinta atmintis ir ją užplūdusi praeitis.


  „Seseriškos sielos“ – apie moters pabėgimą, nors ir trumpalaikį, apie moterišką draugystę, meilę, žmogaus gyvenimo trapumą ir mokėjimą džiaugtis kiekviena bėgančio laiko akimirka.


  Valérie Zenatti (g. 1970) – prancūzų rašytoja, kritikų palankiai vertinama už gyvai ir subtiliai rašomą prozą. Ji studijavo istoriją ir hebrajų kalbą. Dirbo žurnaliste. Šiuo metu dėsto hebrajų kalbą, yra vertėja ir kuria kino scenarijus pagal savo knygas.

 • Guillaume Musso. POPIERINĖ MERGINA

  popierine merginaJi staiga atsirado mano terasoje vidury nakties siaučiant audrai, permirkusi ir visiškai nuoga.

  Iš kur jūs atsiradote?

  Aš iškritau.

  Iš kur iškritote?

  Iškritau iš knygos. Iškritau iš jūsų istorijos!


  Įkvėpimą praradusio garsaus rašytojo Tomo Boido gyvenime staiga pasirodo keista mergina. Ji labai graži, bet apimta nevilties. Jei jis nustos rašyti - mergina pražus. Neįmanoma? Ir vis dėlto... Ar ji nužengė iš jo rašomo romano puslapių?

  Tomas ir Bilė drauge patirs neįtikėtiną nuotykį, kuriame realybė susipins su fikcija ir įstums juos į svaiginantį bei pražūtingą žaidimą.

  „Popierinė mergina“ - tai sąmojingas, įtemptas, romantiškas, pribloškiantis pasakojimas apie išgalvotą personažą - ir kartu neabejotinai gyvą žmogų, kurio gyvenimas priklauso nuo vienintelės knygos. 


  Guillaume'as Musso (Gijomas Muso, gim. 1974) - populiariosios prancūzų literatūros fenomenas. Pasaulyje parduota daugiau kaip 19 mln. jo kūrinių egzempliorių, jie išversti į 36 kalbas. 2011 m. Prancūzijoje jis buvo perkamiausias autorius.

  2012 m. leidykla „Baltos lankos“ išleido Guillaume'o Musso romaną „Angelo kvietimas“. 2011 m. Prancūzijoje šią knygą lydėjo neįtikėtina sėkmė - buvo parduota daugiau kaip 1,5 mln. egzempliorių. Lietuvoje ji irgi sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo ir pateko į perkamiausių knygų sąrašus.

  2013 m. lietuviškai pasirodė šio autoriaus romanas „Po 7 metų“, o 2014 m. – „Rytoj“. Abu kūriniai taip pat sulaukė sėkmės.

 • Tess Gerritsen. JŲ PĖDSAKAIS

  ju pedsakais„Jų pėdsakais“ - pirmoji dvilogijos „Tavistokai: slapta“ knyga.


  Tiesa gali būti labai pavojinga. Tačiau teisingumo Tavistokai siekia bet kokia kaina.


  Berilė Tavistok visą gyvenimą girdėjo aplinkinius šnabždantis apie mįslingą savo tėvų mirtį. Ji ima uždavinėti klausimus, atsakymai į kuriuos gali pražudyti.

  Ant kulnų lipantis persekiotojas, nematomo šaulio paleistos kulkos, niokojantys sprogimai rodo viena: kažkas pasiryžęs žūtbūt išsaugoti paslaptį. Vienintelė Berilės viltis – buvęs agentas Ričardas Vulfas. Nors ji beveik nieko nežino apie šį vyrą, negali atsispirti beprotiškai traukai. Tačiau pasaulyje, kuriame kasdien tenka vaikščioti lyg peilio ašmenimis, pasitikėti kuo nors rizikinga. Čia draugai tampa priešais, o priešai – žudo.

 • Lisa Kleypas. TAI NUTIKO RUDENĮ

  tai nutiko rudeni„Tai nutiko rudenį“ - antroji keturlogijos „Nenuoramos aristokratės“ knyga. 


  Londono aukštuomenėje pasirodo keturios jaunos merginos. Jų vienintelis tikslas – ištekėti. Gimsta drąsus vyro medžioklės planas. Dabar tereikia pasitelkti klastą ir moteriškus kerus.


  Tai nutiko per pokylį...

  Aikštinga gražuolė Lilijana Bouman greitai suprato, kad jos, nepriklausomo būdo amerikietės, manieros Anglijoje visiems – it rakštis. O labiausiai ji kliūva nepakenčiamam snobui ir geidžiamiausiam Londono aristokratui Markusui, lordui Vestklifui.

  Tai nutiko sode...

  Markusas pasielgė pasibaisėtinai – ir pavojingai – čiupdamas ją į glėbį. Lilijaną pribloškė stiprus geismas vyrui, kurio ji negali pakęsti. Laikas sustojo, atrodė, pasaulyje liko tik juodu... visa laimė, kad niekas neužklupo.
  Tai nutiko rudenį...

  Grafas Vestklifas – pareigos žmogus, savo jausmų valdovas, pastovumo garantas. Tačiau Lilijana sujaukė viską: kiekvienas prisilietimas prie jos – tikra kančia, kiekvienas bučinys verčia trokšti daugiau. Tai kaip Markusas gali ryžtis akivaizdžiai jam netinkamą merginą imti... į žmonas?


  Lisa Kleypas (Liza Kleipas) – dvidešimt vieno istorinio ir šiuolaikinio meilės romano, išversto į keturiolika pasaulio kalbų, autorė. 1985 m. ji tapo grožio konkurso „Mis Masačusetsas“ nugalėtoja, dalyvavo konkurse „Mis Amerika“. Būdama dvidešimt vienų Lisa baigė Velslio koledže politikos mokslus ir išleido savo pirmąjį romaną. Jos knygos netrukus pateko į „New York Times“, „USA Today“ ir „Publishers Weekly“ skelbiamų perkamiausių knygų sąrašus.

  2002 m. Lisa Kleypas apdovanota prestižiniu „Romance Writers of America“ asociacijos RITA prizu. Auksinė statulėlė, pavadinta pirmosios asociacijos prezidentės Ritos Klei Estrados (Rita Clay Estrada) vardu, simbolizuoja meilės romanų rašytojo meistriškumą.