• Carlo Collodi. Pinokio nuotykiai: medinuko istorija

  pinokioVaikų literatūros klasika „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“ – tai knyga populiarumu pasaulyje nusileidžianti tik Biblijai. Istorija, perkurta ir pritaikyta skirtingose meno srityse, pirmiausia kalba apie atsakomybę, gerus darbus ir gebėjimą tobulėti, nepaisant kelyje pasitaikančių kliūčių. 

  Dailidė randa kalbantį medžio gabalą ir atiduoda jį vargšui kaimynui Džapetui, kuris iš medžio išdrožia lėlę ir pavadina Pinokiu. Šis, vos tik išmokęs vaikščioti, pabėga nuo Džapeto. 

  Pasirodo, Pinokis svajoja tapti tikru berniuku, tačiau tik krečia pokštus ir kelia baisią sumaištį. Netrukus karabinieriai suima Džapetą, nes įtaria, kad šis netinkamai prižiūri Pinokį. Pinokis grįžta į Džapeto namus ir netyčia pribaigia kalbantį svirplį, kuris nori jam padėti. Tą vakarą Pinokis užmiega kojas užkėlęs ant viryklės ir ryte supranta, kad jos nudegė. Grįžęs iš kalėjimo Džapetas pagamina Pinokiui naujas kojas. 

  Dėkingas Pinokis pažada eiti į mokyklą ir Džapetas parduoda savo vienintelį paltą, kad nupirktų Pinokiui knygą…
  Jei jis elgsis gerai ir bus kilnus, galbūt Pinokio svajonė išsipildys ir jis nebebus tik medinukas. 

  Pinokis patiria begalę keisčiausių ir įdomiausių nuotykių ir pridaro daug klaidų, nesugebėdamas atskirti, kas jam linki blogo, o kuo iš tiesų galima pasitikėti. 

  Nuostabus, klasika tapęs pasakojimas „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“ moko klausyti ir gerbti artimus žmones, tesėti pažadus, sakyti tiesą, jausti dėkingumą ir rodyti gerumą tiems, kurie jums geri. Tai pasakojimas apie vaiko virsmą, pokyčius, kurie moko jausti atsakomybę už savo elgesį ir veiksmus. 

  Pinokio istorija yra daugiausia į užsienio kalbas verstas grožinės literatūros kūrinys. Ji įkvėpė daugybę kitų literatūros, teatro, dailės kūrinių, pagal ją sukurta begalė filmų. Manoma, kad ši istorija yra išversta į 260 kalbų, o tai reiškia, jog „Pinokio nuotykiai“ yra populiariausia nereliginė knyga pasaulyje.  

  Carlo Collodi (tikr. Carlo Lorenzini, 1826–1890) – italų rašytojas ir žurnalistas, išgarsėjęs pasaka vaikams „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“, kuri pradžioje (1881 m.) buvo skelbiama „Vaikų laikraštyje“ atskiromis dalimis, o 1883 m. išleista kaip knyga.

  Gimė Florencijoje. Karų už Italijos nepriklausomybę metu tarnavo Toskanos kariuomenėje.

 • Greg Kincaid. Šuo vardu kalėdos

  kaledosŠilta ir jaudinanti novelė „Šuo vardu Kalėdos“ pasakoja istoriją apie tai, kaip vienas ypatingas šuo visam laikui pakeitė jį priglaudusios šeimos ir viso miestelio gyvenimą. Tai istorija, kuri apie Kalėdų dvasią ir žmogiškumą.
  Todas Makrėjus yra jaunas vyras, kuris dėl sutrikusio vystymosi vis dar gyvena savo tėvų ūkyje Kanzase. Vieną dieną jis nugirsta, kad vietinė gyvūnų prieglauda ieško laikinų namų šunims Kalėdų laikotarpiu. Taigi Todas jau tiksliai žino, ko jis nori šioms šventėms. Jo tėvas griežtai priešinasi, tačiau Todo atkaklumas netrukus nugali ir Makrėjai tampa laikinų globėjų šeima baisiai mielam šuniukui, kurį Todas pavadina... Kalėdomis.
  Tačiau juk prieglaudoje liko daug kitų šunų, kurie turės švenčių laikotarpį praleisti narvuose… Per dienas likusias iki Kalėdų Todas išnaudos visus savo įtikinėjimo sugebėjimus, siekdamas, kad jo miestelio gyventojai sutiktų dalyvauti programoje ir priglaustų šunis. Tai, kas vyks, kai Todas pradės šią mažą gerumo misiją, bus netikėta ir Todo šeimai ir visai bendruomenei. Tai bus nepaprasta meilės ir geros valios pamoka. 

  Knyga „Šuo vardu Kalėdos“ – tai istorija sukurta skleisti tikrą Kalėdų dvasią. Ji moko gerumo, supratingumo, jautrumo ir gebėjimo rūpintis visais, kuriems mūsų rūpestis itin reikalingas ir svarbus. Čia rasite šviesaus liūdesio akimirkų, nes autorius paliečia ir gilesnes temas, susijusias su Todo liga  ir jo tėvų išgyvenimais. Tačiau daugiausia čia rasite nuoširdumo ir meilės. Galiausiai paaiškės, kiek daug gali pakeisti paprasčiausias šuo – kokios gydančios galios slypi šuns gebėjime mylėti žmogų.  

  Greg Kincaid (g. 1957 m.) – amerikiečių rašytojas ir teisininkas. Didžiąją gyvenimo dalį gyveno kaimiškoje Kanzaso vietovėje. Rašyti pradėjo 1992 metais, tuomet išleido jaunimui skirtą romaną. Tačiau pripažinimo sulaukė 2008 m. parašęs knygą „Šuo vardu Kalėdos“. Netrukus ši knyga buvo ekranizuota, filmą entuziastingai sutiko žiūrovai. Vėliau autorius parašė istorijos tęsinius „Christmas with Tucker“ („Kalėdos su Tukeriu“) ir „A Cristmas Home“ („Kalėdų namai“).

  G. Kincaid yra advokatas, specializuojasi šeimos teisėje. Gyvena rytų Kanzase su žmona, trimis arkliais, dviem šunimis ir dviem katėmis. Turi penkis vaikus.

 • Renata Šerelytė. Krakatukai požemiuose

  krakatutaiLietuvių rašytojos Renatos Šerelytės knyga „Krakatukai požemiuose“ – jau šeštoji istorija apie vaikų pamėgtus personažus – krakatukus. Čia ir vėl sutiksite jau pažįstamus veikėjus – Birbindoną, Tešlių ir Buntę bei keletą naujų. Tačiau Tešlius šį kartą pateks į rimtą pavojų, ir tik draugų drąsa bei ryžtas galės jį išgelbėti. 
  Likimo deivė Moira pagrobia Tešlių! Kas belieka... Didžiaausė senė, Birbindonas ir Buntė Esmeralda turės keliauti į požemius ir išvaduoti draugą. Ar jiems pavyks? Niekas nežino, juk požemiai ne šiaip kokia tamsi ir ankšta vietelė, čia vyksta tikri stebuklai – skanėstai, matyti sapnuose, čia pavirsta tikrais, yra jūra, kurioje gyvena kalbančios žuvys, čia auga šviečiantys grybai, o medžiai čia su kailiniais ir plunksnomis... 
  Tačiau ryžtingai nusiteikusiems Didžiaausei senei, Birbindonui ir Buntei Esmeraldai teks nemažai rimtų išbandymų – įveikti Ugnies liūną, susidurti su mumijomis, šikšnosparniais. Kaip gerai, kad ištikimus draugus lydės pagalbininkas, kad ir koks keistas jis atrodytų iš pirmo žvilgsnio – nieko nekalbantis, su vištos kojomis ir drakono sparnais.  

  „Krakatukai požemiuose“ nuneš jaunuosius skaitytojus į kerintį vaizduotės ir nuotykių pasaulį. Tai Renatos Šerelytės serijos apie krakatukus šeštoji knyga. Jau išleistos ankstesnės dalys: „Krakatukų pievelė“, „Krakatukai sniegynuose“, „Krakatukų jūra“, „Krakatukų brūzgėlynai“, „Krakatukai kosmose“. 

  Renata Šerelytė (g. 1970 m.) – lietuvių rašytoja, poetė, dramaturgė. Gimė Kupiškio r., baigė Šimonių vidurinę mokyklą. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Dirbo vaikų žurnale „Žvaigždutė“, žurnale „Jaunimo gretos“ bei savaitraštyje „7 meno dienos“. 

  Jos kūryba buvo spausdinama žurnale „Moksleivis“, tuomet pirmąkart viešai pasirodė jos kurti eilėraščiai. Pirmoji knyga – novelių rinkinys „Žuvies darinėjimas“ – pasirodė 1995 m. 

  Autorė kilusi iš nedidelio miestelio, būtent tokius ji mėgsta vaizduoti ir savo kūriniuose. Kaimas, buitis ir net gamta jos pasakojimuose netenka romantikos, vaizduojama gana tamsiai, niūriai, tačiau net ir tada visad išlaikomas namų jaukumo jausmas. 

  1997 m. už geriausią knygą vaikams „Jundos lemtis“ apdovanota Šarūno Marčiulionio premija; romanas „Ledynmečio žvaigždės“ pelnė autorei Žemaitės premiją. 2001 m. už novelistiką, išspausdintą literatūros mėnraštyje „Metai“, Renatai Šerelytei įteikta A. Vaičiulaičio premija. 

  Renatos Šerelytės novelės verstos į anglų, prancūzų, švedų, rusų, gruzinų, lenkų ir kitas kalbas. Pagal romaną „Vardas tamsoje“ sukurtas filmas. 

  Šiuo metu rašytoja gyvena Vilniuje.

 • Giovanni Picci, Matt Stokes. Mano pirmasis anglų kalbos žodynas. 7-11 metų vaikams

  zodynasŽodynas parengtas remiantis mokymo programomis ir bendraisiais Europos kalbų matmenimis, leidžiančiais pasiekti A1 anglų kalbos mokėjimo lygį.

  Ankstyvajam anglų kalbos mokymuisi.

  Vartydamas šį žodyną išmoksi 1000 svarbiausių anglų kalbos žodžių ir posakių, dažniausiai pasitaikančių kasdienėje kalboje. Naujus žodžius padės įsiminti 20 didelių teminių iliustracijų. O žodyne pateikti įvairiausi pavyzdžiai ir paaiškinimai leis suprasti kiekvieną aptiktą naują žodį. Nagrinėdamas šį žodyną taip pat sužinosi pagrindines anglų kalbos gramatikos taisykles. Lengvai išmoksi pasakyti savo vardą, amžių, suskaičiuoti, atsakyti į klausimus ir suprasti angliškai kalbančius bendraamžius.

  Jeigu primirši kokį anglišką žodelį - ne bėda. Knygos pabaigoje atrasi trumpą lietuvių-anglų kalbų žodynėlį.
  Spalvingai iliustruota, smagiai apipavidalinta knygelė tave taip pat supažindins su Jungtinės Karalystės kultūros ypatumais.

 • M. G. Leonard. Vabalų karalienė

  vkaralienePasaulinio pripažinimo sulaukusios M. G. Leonard knygos „Vabalų berniukas“ tęsinys – „Vabalų karalienė“ sužavės visus pasiilgusius kovos tarp gėrio ir blogio, o Lukrecija Kater vėl taps nekenčiamiausia, nors ir labai patrauklia piktadare.

  Ekscentriška mados karalienė Lukrecija Kater toliau siautėja! Kai Darkus, Virdžinija ir Bertoldas randa daugiau įrodymų apie jos piktadarystes, jie pasiryžta sustabdyti Lukreciją. Tačiau draugus ištinka bėda – Darkaus tėtis uždraudžia bet kokius tolesnius tyrimus. Negana to, bjaurieji sukčiai Hamfris ir Pikeringas paleidžiami iš kalėjimo! Dabar vienintelė viltis – Lukrecijos dukra ir Holivudo aktorė, tačiau piktoji vabalų karalienė visuomet yra vienu žingsniu priekyje...

  Pirmoji vabalų serijos knyga „Vabalų berniukas“ pasakojo apie Darkaus tėčio paieškas, kuriose Darkui smarkiai pagelbėjo juodas raganosis vabalas, iškritęs iš kaimyno kelnių kišenės, ir to vabalo draugai, gyvenantys nešvarių puodelių kalne pas keistokus kaimynus. Antrojoje serijos dalyje – „Vabalų  karalienė“ – vaikų laukia nauji iššūkiai ir veiksmo kupinos piktadarių gaudynės. Niekas kitas neišdrįs sustabdyti ekstravagantiškosios blogiukės Lukrecijos Kater, todėl Darkui ir jo draugams teks apsišarvuoti kantrybe ir pasitelkti visą savo drąsą.

  „Nuostabi istorija berniukams, mergaitėms ir suaugusiesiems“.

  The Sun

  „Kupina išdykėliško humoro, šiltų aprašymų ir gąsdinančių grėsmių. Tikrai nenuvils“.

  The Guardian

  M. G. Leonard (g. 1974 m.) – britų rašytoja. Tikrasis vardas – Maya Gabrielle, kaip slapyvardį rašytoja naudoja savo sūnaus antrąjį vardą. Anglų literatūros bakalauro studijas ir Šekspyro kūrybos magistro studijas baigusi M. G. Leonard karjeros pradžioje daugiausiai dirbo muzikos industrijoje (vadovavo nepriklausomai įrašų studijai), vėliau – prodiusere įvairiuose Londono teatruose, taip pat mokėsi aktorystės, išbandė režisūrą, kol galiausiai ėmė daryti tai, ką labiausiai troško – rašyti.
  Vabalų knygų serija gimė, kai rašytoja nusprendė pasidomėti tuo, ko nuo pat vaikystės paniškai bijojo – vabalais. Supratusi, kokie skirtingi, įdomūs ir reikalingi yra vabalai, M. G. Leonard sukūrė „Vabalų berniuką“, užkrėtusį viso pasaulio vaikus vabalomanija. Knyga buvo išleista daugiau nei 35 pasaulio šalyse. Antroji serijos knyga „Vabalų karalienė“ tapo laukiamiausia vaikiška knyga. Pagal šią serija kuriamas televizijos serialas, o rašytojos kūryba dažnai lyginama su vaikų mylimo autoriaus Roald Dahl knygomis. 

  Su savo partneriu ir dviem sūnumis rašytoja gyvena Anglijoje, Braitone. 

 • Neužmirštuolių šalies pasakos. Sesučių nuotykiai Norų miške

  nuotykiaiKur žydi mėlyno neužmirštuolės ir tako tarp žolių nebematyti,

  Šalis nežinoma ir neregėta už paslaptingų aukso vartų plyti.

  Prisiekiu burtais vėjo, medžių ir dangaus, vaivorykštės margos, sraunaus upelio,

  Kad ten žaliuoja Norų miškas amžinai... ir mes dabar į jį surasim kelią!

  Atraskite nematomą fėjų pasaulį!

  Kartu su sesutėmis Elena ir Sofija aplankykite stebuklingą kraštą, vadinamą Norų mišku.
  Susipažinkite su neužmirštuolių fėjomis, elfais, kaukais, babaušiais ir naminiais: ne visi jie mieli, bet visi įdomūs. Kelionė bus be galo nuotaikinga.