• Andrzej Sapkowski. Paskutinis noras

  norasKnygų serijos „Raganius“ autorius Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs dar pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė visą istorijų apie raganių ciklą – tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus, jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterinis žaidimas The Witcher sulaukė pasaulinio pasisekimo. 2016 m. Andrzej Sapkowski gavo Pasaulinį fantastikos žanro (World Fantasy Award) apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus.
  „Žmonėms patinka išsigalvoti bjaurybes ir bjaurumus. Tada patys sau atrodo nebe tokie bjaurūs.“

  Andrzej Sapkowski

  „Raganius“ – maginės fantastikos apsakymų romanas apie raganių Geraltą iš Rivijos. Geraltas – profesionalas, turintis magišką medalioną, raganiaus tikslas – sunaikinti pasaulyje tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, – siekia gėrio.

  „Paskutinis noras“ – pirmoji ciklo knyga apie raganių Geraltą iš Rivijos. Atėjo siaubingi laikai, aplinkui siautėja pabaisos ir ne paprasto burtininko jėgoms blogį įveikti, reikia profesionalo, meistriškai įvaldžiusio magiją ir kalaviją. Geraltas yra vienintelis, kuris gali visus išgelbėti.

  Vaizdinga, išradinga ir kupina humoro, net ironijos knyga užburs ne tik maginės fantastikos skaitytojus.

 • Cressida Cowell. Burtininkų amžius. Kerų plėšikai

  plesikaiŽymiosios serijos „Kaip prisijaukinti slibiną“ autorė Cressida Cowell pristato naują magijos kupinų knygų seriją „Burtininkų amžius“, kurioje – daugybė burtininkų, milžinų, kariautojų ir elfų. „Kerų plėšikai“ – antroji šios serijos knyga (pirmoji – „Raganių karas“).

  Kadaise tai buvo istorija apie burtininkų berniuką Zarą ir jauną kariautojų mergaitę Norę, kurie nuo gimimo buvo mokomi nekęsti vienas kito.

  Jiems susitikus viskas pasikeitė. Pražūtingoje girioje jie savo akimis matė baisius dalykus. Zarui ir Norei teks pamiršti nesutarimus, susivienyti jėgas ir sujungti galias. Nes blogio jėgos išsilaisvino. O suvaldyti jas gali tik juodu. Tai reiškia, kad vėl teks brautis į pavojingą teritoriją.

  Raganiai kelia sumaištį. Pavojus tyko už kiekvieno medžio. Norė turi galingą magijos knygą, o Zaras ant savo rankos - pavojingą magišką žymę. Kartu jie gali išgelbėti pasaulį nuo prakeiksmo, tačiau jie atskirti vienas nuo kito, o laikas nenumaldomai senka…

  Rašytoja Cressida Cowell sukūrė istorijos apie Burtininkų amžių užburiantį tęsinį. Nuotykiai dar kartą nukels skaitytojus į nepaprastą magijos pasaulį.

  „C. Cowell sukūrė du įtikinamus ir mielus pagrindinius veikėjus... Stipri nauja serija.“ 

  School Library Journal

  „Naujas fantastinis pasaulis, knibždantis blogio, magijos ir geležies amžiaus istorijų, kvatoti verčiančių juokelių ir daugybės įsimintinų veikėjų.“

  The Daily Mail

  „C. Cowell sukurto pasaulio detalumas yra neįtikėtinas.“

  The Observer

  Cressida Cowell (g. 1966 m.) – anglų vaikų rašytoja, geriausiai žinoma iš knygų serijos „Kaip prisijaukinti slibiną“, kuri buvo ekranizuota, taip pat sukurtas animacinis serialas. Šios serijos knygų pasaulyje parduota daugiau nei 7 milijonai egzempliorių.

  Rašytoja augo Londone ir dažnai laiką leisdavo mažoje Škotijos saloje, kur rašydavo istorijas, žvejodavo ir tyrinėdavo salą. Jos šeima saloje turėjo namelį, tačiau jame nebuvo elektros ir kitų patogumų, tad vakarais tėtis dažnai linksmindavo šeimą pasakodamas istorijas apie salą užkariavusius vikingus.

  Baigusi mokyklą C. Cowell studijavo anglų kalbą, taip pat grafikos dizainą ir piešimą. Ji ne tik rašo, bet ir pati iliustruoja savo knygas.

  Dabar su trimis vaikais, vyru ir šunimi C. Cowell gyvena Hamersmite, Anglijoje.

 • Martin Widmark. Atgijęs namas

  namasBerniukas ištiesia vazonėlį.

  – Reikia kasdien laistyti, – paaiškina.

  Tai pasakęs nubėga.

  Senolis laiko rankose vazoną ir išsižiojęs spokso jam pavymui.

  – Bet... – prieštarauja. – Aš jau niekuo nebegaliu rūpintis! Aš juk...

  Ar tau kartais būna liūdna, niūru ir sunku, kai atrodo, kad visai nieko nesinori? Senajam Larsonui būna. Jis gyvena vienas dideliame tamsiame name ir yra toks paniurėlis, kad net jo paties katinas nuo jo pabėgo.

  Taip Larsonas ir būtų gyvenęs nevėdintuose ir pilnuose dulkių namuose tarp nuvytusių gėlių, jei ne kaimynų berniukas.

  Tikrai keista, bet kartais gali užtekti vienos mažos gėlytės, kad atgytų visas namas. Ir galbūt netgi kur kas daugiau nei vien namas.

 • Paul van Loon. Tamsta varlius

  varliusMokytojas Fransas susidėjo rankas ant krūtinės.

  ‒ Esu ne toks, kaip kiti žmonės. Nors dažniausiai atrodau taip, kaip dabar mane matote. Kartais aš pasikeičiu.
  ‒ Jūs pasikeičiat? Kaip?! ‒ sušuko Denisas, Sitos suolo draugas.

  ‒ Tikiuosi, nevirstat vilkolakiu, ‒ leptelėjo Vauteris.

  ‒ Nevaidink visažinio, ‒ atkirto jam mokytojas. ‒ Vilkolakių būna tik siaubo filmuose ir Paulo van Lono knygose. Bet tu per jaunas, kad jas skaitytum. Nee, paslaptis visai kitokia...

  Visi mokiniai drąsiai patikins – mokytojas Fransas – šauniausias ir linksmiausias mokytojas visoje mokykloje! Bet, pasirodo, jis slepia didžiulę ir neįtikėtiną paslaptį. Paaiškėja, kad mokytojas ne tik šaunus, bet ir išties stebuklingas. Ir kad jam gresia rimtas pavojus. Mokinių pagalba būtų tikrai ne pro šalį!

 • Jerzy A. Wlazlo. Paikas Funius

  funius– Pažvelk į jį, – Nuobodulys parodė į po antklode gulintį berniuką.

  – Matau. Jam baisiai nuobodu.

  – Taigi. Atmink: sergantiems vaikams visada, išimtinai visada labai nuobodu. Tada jiems padedu, – Gaišlys Nuobodulys džiugiai patrynė rankas ir ėmė dar smarkiau varyti nuobodulį. Jis labai mėgo padėti.

  Ar žinojai, kad šalia gyvena paslaptingi maži padarėliai, kurie labai nori tau padėti? Jie nuolat rūpinasi, kad sumuštiniai kristų sviestu į apačią, užkliudytos vazos sudužtų, o mėgstami žaislai kartais sugestų. Juk žmonėms reikia duoti būtent tai, ko jie tikisi!

  Paikas Funius – kaip tik toks padarėlis. Jis irgi labai trokšta būti naudingas. Tik niekaip nesugalvoja, ką galėtų nuveikti.

 • E. B. White. Gulbės trimitas

  trimitasTavo kliūtis yra kalba. Ir aš nė kiek neabejoju, kad tu tą kliūtį įveiksi. O tavo amžiuje nemokėjimas kalbėti gali būti net šioks toks privalumas. Juk tuomet tu būsi geras klausytojas. Pasaulyje pilna kalbėtojų, tačiau retai kas moka klausytis.

  Gulbiukas Lujis išsirito gulbių giesmininkių šeimoje. Tačiau jis neturi balso ir negali trimituoti kaip kitos gulbės. Jis negali išreikšti savo emocijų su muzika, kaip likę jo šeimos nariai. Ypač sunku tampa, kai Lujis pamilsta gražiąją gulbę Sereną. 

  Istorijoje subtiliai perteikiami šilti šeimos santykiai ir parodoma, kad kiekvienas gali įveikti net pačias didžiausias kliūtis.