• Begona Oro. Kriaušių gatvės detektyvas

  detektyvas„Kriaušių gatvės detektyvas“ – tai šmaikšti ir paslaptinga istorija vaikams apie šeimą, kurioje atsiranda šuniukas, apie visą džiaugsmą ir vargus, kuriuos maža kalytė atneša vaikams ir jų tėvams ir apie šuniuko dingimą... 

  Olivija ir Hugas yra dešimtmečiai dvyniai. Hugas įsitikinęs, kad jis yra puikus derybininkas, nes visada gauna, ko nori, tačiau Olivijos niekaip neišmoko kai reikia pagudrauti. Dvyniai jau ne vienus metus prašo tėvų, kad nupirktų jiems šuniuką. Po ilgų pokalbių, įtikinėjimų ir net ašarojimo, pagaliau jiems pavyksta įtikinti tėvus, jog būtent jie rūpinsis šuniuku ir skirs jam daugiausia dėmesio – vedžios, duos ėsti ir rinks kakučius. 

  Knyga „Kriaušių gatvės detektyvas“ parašyta Hugo vardu. Nuo kūdikystės puikus derybininkas Hugas ne tik papasakos, kaip jam pavyko išsiderėti šuniuką, bet ir duos keletą patarimų knygos skaitytojams – kokiomis gudrybėmis verta pasinaudoti bandant išsireikalauti iš tėvų to, ko nori. Jo gebėjimais nevertėtų abejoti, nes dar būdamas visai mažas nustebino mamą, kai ši po nakties prabudo mažoje Hugo lovelėje, o šis su pliušiniu žaisliuku buvo patogiai įsitaisęs dvigulėje tėvų lovoje. Pasak Hugo, reikalaudami daugiau erdvės beveik niekada neišgirsite „ne“. 

  Be abejo, šeimoje atsiradus mažai kalytei, vardu Troja (dėl vardo taip pat vyko itin rimtos derybos), visi ją įsimyli ir kraustosi dėl jos iš proto. Tačiau vieną dieną Troja dingsta ir tuomet prasideda tikrasis Kriaušių gatvės detektyvas. Viskas rodo, kad Troją pagrobė kaimynas, tačiau neaišku, kuris. Tokių kaimynų, su kuriais susipažinsite knygoje „Kriaušių gatvės detektyvas“, jūs tikrai niekur nematėte. 
  Kriaušių gatvėje prasideda tyrimas ir 24-ojo namo gyventojai pasiryžę išsiaiškinti tiesą, o, svarbiausia, susigrąžinti savo numylėtinę Troją. 

  Begona Oro – vertėja, redaktorė-konsultantė ir ispanų vaikų bei jaunimo rašytoja. 2011 metais apdovanota Gran Angular Prize už savo knygą „Greipfrutas ir citrina“ („Pomelo y limon“).
  Rašytoja gimė Saragosos mieste Ispanijoje, ten pat studijavo teisę. Vėliau specializavosi literatūros srityje ir pradėjo dirbti redaktore, rengė medžiagą ir leidinius mokytojams, vėliau vadovavo leidyklos Tyrimų ir komunikacijos departamentui. Dirbo redaktore-konsultante, vaikų ir jaunimo knygų vertėja. Parašė ir išvertė daugiau nei 200 knygų. B. Oro taip pat rengia rašymo dirbtuves, lanko mokyklas ir organizuoja veiklas, skatinančias vaikus skaityti. 

 • Joanne Owen. Marta Makalynė ir ragana iš griovio

  martaIki ašarų juokinga, magiška istorija apie raganas ir linksmybes – „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – pirmoji iš Martos Makalynės serijos. Susipažinkite su mergaite, kurią visur lydi neišvengiamas chaosas.

  Marta Makalynė visur ir visada sukelia chaosą. Ji nieko negali padaryti, tiesiog taip nutinka - nežinia kaip ji nuolat atsiduria chaotiškose situacijose. Marta gyvena mažame miestelyje su savo ekscentrišku seneliu ir augintiniu – paršeliu. Martos gyvenimas tampa dar įdomesnis, kai vieną dieną pakeliui iš mokyklos namo ji pakelės griovyje randa varganai atrodančią raganą. Ragana Griselda išsigandusiai, bet susidomėjusiai Martai papasakoja, kad ji netyčia išleido šlykštų vampyrą ir dabar Marta turės jai padėti tą padarą pagauti. Tačiau Griselda yra gana sudėtingo ir niūraus charakterio bendrininkė. Ar pavyks Martai su senelio, paršiuko ir geriausio draugo pagalba sugauti vampyrą ir įrodyti Griseldai, kad ji ne iš kelmo spirta. 

  „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – juokinga, magiška ir nuotaikinga veiksmo kupina istorija. 

  „Nuostabūs personažai ir humoras, tradicinio stiliaus istorija su šiuolaikinėmis detalėmis, puikiai tinka skaityti vaikams prieš miegą.“

  Toppsta
  „Patraukli, puiki knyga, kurioje parodoma, kaip drąsa ir komandinis darbas bei šiek tiek magijos gali padėti įveikti sunkumus. Joanne Owen rašymo stilius su magijos elementais primena Roald Dahl kūrybą.“

  Shelley Fallows Lovereading4kids.co.uk

  Autorė Joanne Owen gimė Velse, Pembrokšyre, šiuo metu gyvena Šiaurės Londone. Šv. Jono koledže Kembridžo universitete studijavo Socialinius ir politikos mokslus, archeologiją ir antropologiją. Nuo pat universiteto baigimo autorė dirba su vaikų knygų pardavimais ir leidyba. Ji rašo knygas jaunimui. Romanas Puppet Master („Lėlininkas“) buvo ilgajame Karnegio medalio apdovanojimų sąraše ir yra išleistas keliomis kalbomis. Joanne Owen muzikos grupėje groja bosine gitara ir akordeonu. Jos naujausia knygų serija apie Martą Makalynę skirta vaikams.

  Knygą „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ iliustravo vienas populiariausių ir sėkmingiausių vaikų knygų iliustratorių Didžiojoje Britanijoje ir pasaulyje – Tony Ross. Gimęs 1938 m. Londone Tony niekada negalvojo, kad taps menininku. Mokėsi Liverpulio meno mokykloje ir dirbo grafikos dizaineriu bei meno direktoriumi reklamos agentūroje. Piešė komiksus žurnalams, tarp jų ir Punch. Yra iliustravęs per 800 knygų, pats taip pat rašo ir, žinoma, iliustruoja savo knygas. 

 • Snieguotos istorijos. 15 istorijų, kurios sušildys tavo širdelę.

  15Visiems vaikams patiks penkiolika užburiančių Snieguotų istorijų apie šarmotus rytus, sniego senius, pasivažinėjimus rogutėmis ir čiuožinėjimą ant ledo. Čia rasi sniego linksmybių kupinas įdomias istorijas su mielomis iliustracijomis. Perskaitęs Snieguotas istorijas tikrai pajusi šilumą širdyje.

 • Sylvia Vanden Heede. Lapinas ir Zuikė iki pasimatymo

  zuikeKnygelė „Lapinas ir Zuikė. Aš jau skaitau! 1“ specialiai kurta pradedančiam skaityti vaikui: trumpi sakiniai, įdomūs nuotykiai, smagios, patraukliai iliustruotos istorijos.

  Trys draugai – Lapinas, Zuikė ir pelėdžiukas Ukas – kasdien susiduria su įvairiausiais dalykais, patiria visokių nutikimų.

  Nuotaikingi pasakojimai apie šių draugų nuotykius padės vaikui atrasti tikrąjį skaitymo džiaugsmą.
  Mažiausieji, klausydami tėvelių skaitomos knygelės, galbūt patys užsimanys išmokti skaityti.

 • Jessica Toensend. Nevermūras .Morganos prakeiksmas ir vunderio draugija

  nevermurasHario Poterio ir Persio Džeksono skaitytojams

  Morgana gimė pačią nelaimingiausią dieną, kokią tik vaikas gali gimti. Ją kaltina dėl visų vietinių nelaimių, nuo krušų iki širdies smūgių. Dėl prakeikimo ji yra pasmerkta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį.
  Tačiau gimtadienio išvakarėse pasirodo keistas nematytas raitelis. Jis paima mergaitę į slaptą stebuklingą miestą, vadinamą Nevermūru.
  Nevermūre Morgana sužino, kad ji išrinkta dalyvauti čia vykstančiame konkurse. Laimėtojai įstoja į pačią garbingiausią miesto organizaciją – Vunderio draugiją. Ši organizacija leidžia visam laikui likti saugiame Nevermūre. Bet prieš tai Morgana turi įvykdyti keturis sunkius ir pavojingus išbandymus ir įveikti šimtus kitų vaikų. Kitaip jai teks išvykti iš miesto ir pasitikti savo mirtiną likimą.
  Jaudinantis, kerintis, kupinas nuostabiausios fantazijos pasaulis pritraukia nuo pirmojo puslapio ir nepaleidžia iki pat paskutinio žodžio.

 • Taylor Garland. Dvylika augintinių kalėdoms

  blogiPajusk tikrąjį dovanojimo džiaugsmą...
  Kvinė negali gyventi be piešimo ir gyvūnų. Per Kalėdas jai pavyksta suderinti viena ir kita: ji dekoruoja eglutės žaisliukus, kad surinktų lėšų savo miesto gyvūnų prieglaudos kampanijai „Dvylika augintinių Kalėdoms“, kurios tikslas – iki švenčių išdalyti dvylika prieglaudos kačių ir šunų. Artėjant Kalėdoms, vis daugiau keturkojų iškeliauja į naujus namus... Nesiseka tik Draugui – mylimiausiam Kvinės šuniui. Mergaitė randa jam puikią šeimą, bet ši stokoja pinigų keturkojui išlaikyti. Ar šventinio laikotarpio magija padės Kvinei – ir visiems dvylikai prieglaudos augintinių – sulaukti laimingų Kalėdų?

 • Jay Asher. Pamatyti šviesą

  sviesaSkaitytojus sužavėjusio romano „Trylika priežasčių kodėl“ autorius Jay Asher pristato meilės ir atleidimo istoriją „Pamatyti šviesą“, kuri suvirpins širdį ir vėl privers patikėti meile.

  Sieros šeima augina Kalėdų eglutes Oregone. Tai puiki kaimiška aplinka augti mergaitei, bet kasmet visa šeima vyksta į Kaliforniją į kalėdinių eglučių turgų. Taigi Sierai tenka gyventi du gyvenimus – vieną Oregone ir kitą – Kalėdų sezono gyvenimą. Ir kaskart išvykstant ji ilgisi gyvenimo, kurį tenka palikti. Taip buvo iki tų Kalėdų, kai Siera sutinka Kalebą. Ir vieną gyvenimą visiškai užstoja kitas.
  Šiaip jau Kalebas tikrai nėra svajonių vaikinas. Jo reputacija abejotina. Kadaise vaikinas padarė didžiulę klaidą, už kurią jam vis dar tenka mokėti. Tačiau Siera mato daugiau nei tik Kalebo praeitį ir yra pasiryžusi padėti jam, galbūt net padėti išpirkti kaltę. Sierą ir Kalebą nuolat supa miestelėnų nepasitikėjimas, nesusipratimai ir įtarinėjimai, tačiau jie randa tai, kas yra aukščiau už viską – tikrą meilę. 
  „Pamatyti šviesą“ – tai meilės istorija, jaudinanti, prasminga, šiek tiek liūdna ir nepamirštama.
  „Pamatyti šviesą“ atsigręžia į laikus, kai jaunimo literatūros pasakojimai buvo paprastesni – kalbėjimas pirmuoju asmeniu ir klasikinės atleidimo, vilties, tikros meilės temos... Šiame senuoju stiliumi parašytame romane yra kažkas gražaus, ypač tai, kad jame yra pakankamai graudinančio nuoširdumo“.

  New York Times Book Review
  „Žavinga ir miela. Užgimstantys Sieros ir Kalebo jausmai sužavės skaitytojus ieškančius žiemiškos romantikos, tokios jaukios kaip dryžuotos saldainių lazdelės ar meduoliai per Kalėdų atostogas“.
  Publishers Weekly

 • Jessica Martinello, Gregoire Mabire. Net monstrai valosi dantis

  monstraiPagrindinė knygos „Net monstrai valosi dantis“ veikėja – maža mergaitė, kuri labai nemėgsta valytis dantų. Ji baisiausiai bijo dantų gydytojų ir yra tvirtai įsitikinusi, kad nėra didesnių ir labiau gąsdinančių monstrų nei dantistai.

  Tačiau kartą vonioje ji sutinka tikrą monstrą. Mergaitė supranta, kad dantų gydytojai iš tiesų yra herojai! Taip pat monstras mergaitei paaiškina, kodėl taip svarbu valytis dantis. Ir tai toks svarbus dalykas, kad net monstrai tai daro! 

  Išradingoje paveiksliukų knygoje, pasitelkus humorą ir vaizduotę, pasakojami dalykai, kuriuos vaikams būtina išmokti nuo pat mažų dienų. Kas nutinka, jei nesivalai dantukų? Kodėl būtina juos valyti kasdien ir kaip tai daryti taisyklingai? 

  Vaikai susipažins su dantų gydytojo profesija, supras, kokį gerą darbą daro šie žmonės, padedantys išlaikyti dantukus sveikus. Knygoje atskleistos ir vaikus dominančios dantistų paslaptys, pavyzdžiui, kodėl jie dirbdami dėvi kaukes?

  „Net monstrai valosi dantis“ – knyga, kurią mielai drauge skaitys tėvai ir vaikai, o žiūrinėdami išmoningus ir linksmus piešinukus, mokysis kalbėti apie kasdienį ritualą, kuris vaikams tikrai ne visada patinka. 

  Knygos autorė Jessica Martinello (g. 1988 m.) – italų iliustratorė ir knygų vaikams autorė.

  tudijavo turizmą, vėliau baigė vaizduojamosios dailės studijas Venecijos universitete ir specializavosi studijuodama iliustravimą ir pramoginį dizainą Nemo NT akademijoje Florencijoje.

  avo pirmą parodą surengė 2012 metais, po to, kai sudalyvavo keliose dirbtuvėse su žinomais italų menininkais. 
  „Aš noriu tapti pasakotoja. Tokia, kuri pasakoja istorijas per vaizdus. Noriu pati tapti istorijomis, kurias pasakoju ir bėgti paskui baltą triušį, kol rasiu savo stebuklų šalį, kurią galėsiu dovanoti ir jums. „Jei gali apie tai svajoti, gali tai padaryti“, – yra pasakęs Voltas Disnėjus ir aš visiškai su juo sutinku“.

  Jessica Martinello 

  Knygą „Net monstrai valosi dantis“ Jessica Martinello išleido drauge su prancūzų iliustratoriumi Gregoire Mabire (g. 1975), kuris taip pat kuria ir iliustruoja knygas vaikams, piešia komiksus. Po ilgo svarstymo, ką rinktis – kulinarijos studijas ar piešimą, jis pagaliau apsisprendė ir trejus metus studijavo Šv. Luko institute Briuselyje. Pirmuosius jo piešinius spausdino įvairūs leidiniai, dabar jis nuolat bendradarbiauja su jaunimo spauda ir komunikacijos agentūromis. Gyvena Nanto mieste Prancūzijoje. 
  Abu knygos autoriai domisi knygomis, muzika, kinu ir puikiai perteikia humorą bei išlaisvina vaizduotę savo kūryboje vaikams.

 • Simonas Strelcovas. Geri, blogi, vargdieniai. Č. Siguhara ir Antrojo pasaulinio karo pabėgėliai Lietuvoje

  blogi„Č. Sugihara rizikuodamas gyvybe nacizmu persisunkusioje Europoje gelbsti tūkstančius vargdienių (The Miserable) suteikdamas jiems tranzitines Japonijos vizas. Visa tai man primena tą karščiu alsuojančią Sergio Leone'ės dykumą. Čia bandoma rasti bendrų sąlyčio taškų, tačiau, vos prasižiojus, burna prisipildo smėlio ir kalbėti tampa beveik neįmanoma.“

  Knygoje „Geri, blogi, vargdieniai“ atsispindi dalis globalios Antrojo pasaulinio karo istorijos. Pasiremiant pirminiais šaltiniais analizuojama skaudi karo pabėgėlių, atsidūrusių Lietuvoje, istorija. 1939 – ųjų rudenį prasidėjo tragiška pabėgėlių odisėja, kuomet tūkstančiai Vokietijos ir SSSR užpultos Lenkijos piliečių rado laikiną prieglobstį Lietuvoje. 

  Knygoje „Geri, blogi, vargdieniai“ pristatoma Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veikla organizuojant ir teikiant pagalbą pabėgėliams. Daug įdomios informacijos apie Lietuvos valdžios pastangas suteikti visokeriopą paramą nelaimės ištiktiesiems. Mažai žinomi faktai, kad pabėgėliams buvo suteikta ne tik pastogė ir maitinimas, tačiau pasirūpinta jų sveikatos priežiūra, įsteigti vaikų darželiai, mokyklos, buvo mokoma amato. Naujai pažvelgta į Japonijos konsulato Lietuvoje veiklą ir Čijunės Sugiharos žygdarbį gelbstint žydų šeimų gyvybes. Atskiro dėmesio sulaukė ir literatūroje vis dar mažai analizuojamas internuotų Lenkijos karių likimas, jų globa, išlaikymo politika. 

  Knyga „Geri, blogi, vargdieniai“ gausiai iliustruota originaliomis E. ir B. Zdanauskų 1939 – 1940 m. darytomis fotografijomis, atspindinčiomis pabėgėlių gyvenimą Lietuvoje. 

 • Asta Ivaškevičiūtė. Laisvė būti savimi

  laisveŠiandieniame pasaulyje vis daugiau patarimų moterims, kurios siekia laimės, nori būti sveikos ir gyvybingos, trokšta džiaugsmo, savirealizacijos ir malonumo, ieško kelio į save ir bendrystės su kitais, tačiau... Vieni pataria dainuoti, kiti šokti, vieni moko pykčio, kiti — pozityvumo... Kuo pasikliauti? Ką rinktis?

  Knygos „Laisvė būti savimi“ autorė sustabdo: užteks spausti save. Mums nieko nebereikia keisti. Nebeieškokime atsakymų kituose, nes jie — kiekvienoje iš mūsų. Išsivaduokime iš baimių ir nuostatų, pagaliau pradėkime tyrinėti ir pažinti pačios save. Leiskime sau būti savimi. To pakanka.

  Asta Ivaškevičiūtė – lektorė, susitikimų moterims vadovė, viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studija" kūrėjų. Kaip ir daugelis mūsų, Asta sukosi kasdienybės rate – karjera, namai, draugai, atostogos... Kol kartą suprato nesijaučianti nei laisva, nei laiminga, nei gyvenanti visavertį gyvenimą. Įkvėpė ir... viską pakeitė!

  Per beveik dešimt metų trunkančią transformacijos kelionę Asta studijavo vedas, išbandė įvairius gyvenimo stilius, technikas ir metodus. Visa tai, ką patyrė ir sužinojo, sudėjo į šią knygą, kad pasidalintų su Tavimi.

  Kai mes neleidžiame sau save mylėti, norime tą jausmą patirti, gauti iš kitų.
  Kai mes neleidžiame sau savęs palaikyti, siekiame palaikymo sulaukti iš kitų.
  Kai mes sau nepatinkame, stengiamės patikti kitiems.
  Kai mes neleidžiame sau savimi rūpintis, trokštame patirti kitų rūpestį.

  O dėsnis paprastas – ko neduodame sau, negauname ir iš kitų. Ir dėl labai paprastos priežasties, kurią jau aiškinau, bet dar kalbėsiu, kad iki galo įsisąmonintum ir suprastum. Visi jausmai, visi pojūčiai, potyriai yra ne išorėje, o kiekvieno mūsų viduje. Visi jausmai, kurie kyla, yra mūsų, mumyse. Todėl niekas negali ateiti ir duoti jausmo, kurį mes sau uždraudėme patirti.

  Niekada niekas nemylės mūsų taip stipriai, kad kompensuotų mūsų nemeilės sau jausmą. Santykis su žmonėmis, su visomis gyvomis būtybėmis, net santykis su Dievu, pirmiausia prasideda nuo santykio su savimi. Kai santykis su savimi yra iškreiptas, nenormalus, tuomet santykiai su visas kitais yra tokie patys – neharmoningi. Nesukūrę harmoningo, atviro santykio su savimi, su kitais žmonėmis ryšius mezgame siekdami kompensuoti jaučiamą trūkumą arba norėdami pasislėpti nuo savęs ir savo problemų.

  Kartą draugė manęs paklausė, kaip gyvenu. Atsakiau:
  – Jaučiuosi tarsi brisčiau per vandenį savo tikslo link. Kartais prieinu priešinga kryptimi tekančią srovę, ir kiekvienas įprastas veiksmas tampa sunkus. Atrodo, tarsi viskas taip pat kaip ir vakar, tačiau šiandien paprastiems dalykams, kasdienėms praktikoms atlikti reikia daugiau valios pastangų. Susidūrusi su pasipriešinimu tiesiog brendu toliau. Kad ir mažais žingsneliais, judu į priekį. Ir staiga pasipriešinimas baigiasi. Vakar buvo sunku, o šiandien atsibudau ir viskas tyra, gryna, lengva, švyti.

 • Draugo laiškai. Psichologinės pagalbos knyga jaunimui

  laiskaidKnygoje „Draugo laiškai. Psichologinės pagalbos knyga jaunimui“ aptariamos įvairios temos: draugystė, meilė, santykiai šeimoje, netektys, krizė, taip pat kitos gyvenimiškos problemos ir natūralūs, žmogiški jausmai, kuriuos ne visada lengva ištverti vienam, nesulaukiant artimųjų ar specialistų, pagalbos. Tikimės, kad rūpestingai parengti savanorių atsakymai padės vaikams, jaunimui bei suaugusiesiems, kuriuos kamuoja panašios problemos.

  „Jaunam žmogui kartais gali būti sunku išdrįsti pradėti kalbėti apie savo sunkumus, užduoti rūpimus, bet gal ne itin lengvus klausimus tėvams, draugams ar kitiems juos supantiems žmonėms. Ypač nelengva, kai reikiamu metu nėra su kuo pasitarti, nors ir norėtųsi. Čia į pagalbą ateina „Draugo laiškai“ – knyga, kurioje surinkti pačių jaunų žmonių užduodami jiems rūpimi klausimai ir kvalifikuotų „Jaunimo linijos“ savanorių parengti atidūs atsakymai. Knyga, tikiu, ne vienam padės rasti atsakymus į neraminančius klausimus, ar suteiks drąsos pasikalbėti su artimais žmonėmis ir paskatins kreiptis pagalbos ar nukreips, kur toliau ieškoti patikimos informacijos. Didžiulė knygos vertė ta, kad jaunų žmonių laiškuose atskleidžiami skaudūs išgyvenimai primena, kad su sunkumais susiduriantis žmogus nėra vienas – yra ir kitų žmonių, susiduriančių su panašiais iššūkiais, keliančių tuos pačius klausimus. Jau vien to žinojimas gali suteikti šiek tiek paguodos ir paramos. Neabejoju, kad „Draugo laiškuose“ surinkti klausimai ir atsakymai bus ypatingai vertingi ne tik patiems jaunuoliams, bet ir juos auginantiems tėvams, kitiems suaugusiems ir specialistams dirbantiems su jaunimu. Tai puiki galimybė geriau suprasti, kuo gyvena, ką jaučia, galvoja, ką patiria skirtingi jauni žmonės šiandieninėje Lietuvoje.“

  Dr. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė

 • Jolanta Ona Vitkutė. Meksika, mano meile

  meksikaMeilės ir susižavėjimo objektų čia tiek daug ir įvairių, kad liksite nustebinti. Vien ko verta nemirtingoji Fridos Kahlo ir Diego Riveros meilės istorija, kurią žino visas pasaulis, bet sava gali vadinti tik Meksika.

  Knygos „Meksika, mano meile“ autorė lietuvė į šią šalį atvyksta su kita - asmenine - meilės istorija. Ištekėjusi už meksikiečio, ji trokšta pažinti mylimojo gimtinę ir drauge su juo leidžiasi į kelionę po nepažintą Meksiką. Kaip pati sako, jos nuostaba ir meilė šiam kraštui vis augo, o kelionės įspūdžiai, sugulę knygoje, atskleis skaitytojams nepakartojamą Meksikos veidą ir bus naudingi dar tik besiruošiantiems tyrinėti unikalų planetos kampelį.

  Tai kontrastų kupinas kraštas, kuriame kiekvienas ras ką nors sava ir artima: gal žydros Karibų jūros pakrantes, žmogaus rankos nepaliestą gamtą - ugnikalnius, kanjonus, krioklius - ar galingųjų majų ir actekų civilizacijų palikimą. 

  Abejingų nepalieka skonių ir kvapų kupina Meksikos virtuvė, stebina didžiųjų miestų architektūra, senovės indėnų dvasia persmelkti karnavalai, mariačių dainos.

  Autorė neapsiriboja tik gamtos ir tradicijų pažinimu, ji skaitytojams praveria kultūrinio gyvenimo užkulisius, supažindina su garsiausiais šio krašto žmonėmis. 

  Skaityti daugiau: Jolanta Ona Vitkutė. Meksika, mano meile