• Veronica Roth. Padalinti likimai

  likimai„Divergentės“ knygų serijos autorė Veronica Roth toliau kuria neįtikėtinus fantastinius pasaulius, kuriuose siautėja galingos likimo jėgos, o į kovą su jomis visada stoja žmogiškumas ir jausmai. „Padalinti likimai“ – tai antroji „Pažymėtųjų“ serijos knyga. Jos veiksmas sukasi apie du jaunuolius - Akosą ir Sairą, kurie nenori lengvai priimti savo lemties. 

  Likimas juo suvedė, dabar likimas juos išskirs. 

  Sairos ir Akoso gyvenimai yra valdomi jų likimo, kuris, vos tik gimus, yra išpranašaujamas orakulų ir daugiau negali būti pakeistas. Šiame pasaulyje likimas yra neišvengiama jėga.

  Akosas myli Sairą nepaisydamas savo likimo - jis mirs tarnaudamas Sairos šeimai.

  Kai Sairos tėvas Lazmetas – beširdis tironas – pasirodo esąs gyvas ir reikalauja grąžinti šotetų sostą, Akosas jaučia, kad jo galas taip arti, kaip dar niekada nėra buvęs. 

  Lazmetui pradėjus barbarišką karą, Saira ir Akosas siekia jį bet kokia kaina sustabdyti. Sairai tai gali reikšti, jog teks atimti gyvybę žmogui, kuris galbūt yra jos tėvas. Akosui tai gali reikšti jo paties gyvenimo pabaigą. Tačiau net ir išpranašautas likimas kartais pateikia tokių staigmenų, kokių mažiausiai tikiesi. 

  „Padalinti likimai“ – knyga, kupina stulbinančių siužeto vingių, vilties, humoro, tikėjimo ir stiprybės. 

  V. Roth gebėjimas kurti naujus pasaulis – pagirtinas. Kiekviena tauta skirtinga, su kitomis bendraujanti taip, kad galima įžvelgti veikėjų elgesio motyvus. Tarp politinių sąmokslų ir įsiveržimų į kosmosą, V. Roth apgalvotai sprendžia esminius klausimus, tokius kaip apsisprendimo jėga likimo akivaizdoje“.

  Publishers Weekly

  „Ši knygų serija talpina Džordžo Lukaso filmų laisvumą ir įtaką, „Sostų karų“ klano intrigas ir šiek tiek Romeo ir Džiuljetos stiliaus romantikos. Lieka daug kabliukų ir palaidų siužeto linijų, kurios masina laukti naujos knygos“.

  USA Today

  Veronica Roth (g. 1988 m.) – amerikiečių rašytoja, išgarsėjusi „Divergentės“ knygų serija, kuri buvo ekranizuota trijuose filmuose ir sulaukė skaitytojų bei žiūrovų susižavėjimo. 

  Rašytoja užaugo netoli Čikagos, studijavo kūrybinį rašymą Northwestern universitete. Pirmąją „Divergentės“ dalį ji parašė per žiemos atostogas baigiamaisiais metais universitete. 

  Šiuo metu gyvena Čikagoje su vyru, šunimi ir visa savo laiką skiria rašymui. „Padalinti likimai“ – naujausia jos knyga. 

 • Bruno Ferrero. Sulopyta širdis. Trumpi pasakojimai sielai

  sirdis„Mylėti nelengva. Dažnai galvojate, kad mylite, bet mylite tik save ir viską griaunate, naikinate. Mylėti – tai susitikti, o norint susitikti, reikia išeiti iš savęs, kad pasitiktum kitą. Mylėti − tai bendrauti, o norint bendrauti, reikia pamiršti save dėl kito. Būtina visiškai mirti sau dėl kito. Meilė verčia kentėti. Nes po nuopuolio − klausykis manęs atidžiai! – mylėti − tai nukryžiuoti save dėl kito.“

  Knygoje „Sulopyta širdis“ pateikti paprasti, jaudinantys, kupini išminties ir priverčiantys susimąstyti trumpi pasakojimai sielai.

 • Rachel Joyce. Muzika Ilzei Brauchman

  muzikaDžiaugsmo, muzikos, vilties ir praradimo kupina romantiška istorija „Muzika Ilzei Brauchman“ – tai britų rašytojos Rachel Joyce romanas apie nedidelę muzikos parduotuvę, muziką, lemtingą susitikimą ir meilę. 

  Viename apleistame priemiesčio akligatvyje galima rasti nedidelę, bet šviesią muzikos parduotuvę grūste prigrūstą įvairiausių plokštelių. Ši parduotuvė kaip švyturys traukia vienišus, nežinia ko ieškančius žmones. Parduotuvės savininkas Frankas turi talentą – jis sugeba išrinkti savo klientams būtent tokią muziką, kokios jiems reikia, jis jaučia žmones, jaučia jų būsenas. 

  Vieną dieną prie parduotuvėlės durų nualpsta graži, jauna, žaliu paltu vilkinti mergina – Ilzė Brauchman. Ši pažintis Franką ir Ilzę pakeis neatpažįstamai. Frankas pirmą kartą gyvenime nežino, kokią plokštelę turėtų pasiūlyti šiai paslaptingai merginai. Iš tiesų Ilzė visiškai nieko nežino apie muziką, todėl paprašo Franko padėti jai pažinti muziką ir ją suprasti. Jų susitikimai ir pašnekesiai pamažu atskleidžia Ilzės istoriją, o Frankas ima vis aiškiau girdėti savo vidinius demonus. 

  Frankas bijo atsirandančio artumo, jis nori apsisukti ir bėgti, tačiau jaučia keistą trauką šiai ramiai moteriai juodomis kaip vinilinė plokštelė akimis. Tačiau Ilzė ne visai tokia, kokia atrodo, o Franko iš praeities vis išnyrantys skauduliai ima kelti grėsmę jų trapiam, ką tik užsimezgusiam ryšiui. Kaip gali būti, kad žmogus, taip puikiai jaučiantis kitų poreikius, visiškai nesugeba prisileisti vienintelio žmogaus, kuris galėtų jį išgelbėti?  

  Tai muzikos ir meilės kupina dviejų keistų, bet įstabių knygos „Muzika Ilzei Brauchman“ personažų kelionė, padėsianti jiems nusimesti emocinę naštą.

 • Giovanni Picci, Matt Stokes. Mano pirmasis anglų kalbos žodynas. 7-11 metų vaikams

  zodynasŽodynas parengtas remiantis mokymo programomis ir bendraisiais Europos kalbų matmenimis, leidžiančiais pasiekti A1 anglų kalbos mokėjimo lygį.

  Ankstyvajam anglų kalbos mokymuisi.

  Vartydamas šį žodyną išmoksi 1000 svarbiausių anglų kalbos žodžių ir posakių, dažniausiai pasitaikančių kasdienėje kalboje. Naujus žodžius padės įsiminti 20 didelių teminių iliustracijų. O žodyne pateikti įvairiausi pavyzdžiai ir paaiškinimai leis suprasti kiekvieną aptiktą naują žodį. Nagrinėdamas šį žodyną taip pat sužinosi pagrindines anglų kalbos gramatikos taisykles. Lengvai išmoksi pasakyti savo vardą, amžių, suskaičiuoti, atsakyti į klausimus ir suprasti angliškai kalbančius bendraamžius.

  Jeigu primirši kokį anglišką žodelį - ne bėda. Knygos pabaigoje atrasi trumpą lietuvių-anglų kalbų žodynėlį.
  Spalvingai iliustruota, smagiai apipavidalinta knygelė tave taip pat supažindins su Jungtinės Karalystės kultūros ypatumais.

 • M. G. Leonard. Vabalų karalienė

  vkaralienePasaulinio pripažinimo sulaukusios M. G. Leonard knygos „Vabalų berniukas“ tęsinys – „Vabalų karalienė“ sužavės visus pasiilgusius kovos tarp gėrio ir blogio, o Lukrecija Kater vėl taps nekenčiamiausia, nors ir labai patrauklia piktadare.

  Ekscentriška mados karalienė Lukrecija Kater toliau siautėja! Kai Darkus, Virdžinija ir Bertoldas randa daugiau įrodymų apie jos piktadarystes, jie pasiryžta sustabdyti Lukreciją. Tačiau draugus ištinka bėda – Darkaus tėtis uždraudžia bet kokius tolesnius tyrimus. Negana to, bjaurieji sukčiai Hamfris ir Pikeringas paleidžiami iš kalėjimo! Dabar vienintelė viltis – Lukrecijos dukra ir Holivudo aktorė, tačiau piktoji vabalų karalienė visuomet yra vienu žingsniu priekyje...

  Pirmoji vabalų serijos knyga „Vabalų berniukas“ pasakojo apie Darkaus tėčio paieškas, kuriose Darkui smarkiai pagelbėjo juodas raganosis vabalas, iškritęs iš kaimyno kelnių kišenės, ir to vabalo draugai, gyvenantys nešvarių puodelių kalne pas keistokus kaimynus. Antrojoje serijos dalyje – „Vabalų  karalienė“ – vaikų laukia nauji iššūkiai ir veiksmo kupinos piktadarių gaudynės. Niekas kitas neišdrįs sustabdyti ekstravagantiškosios blogiukės Lukrecijos Kater, todėl Darkui ir jo draugams teks apsišarvuoti kantrybe ir pasitelkti visą savo drąsą.

  „Nuostabi istorija berniukams, mergaitėms ir suaugusiesiems“.

  The Sun

  „Kupina išdykėliško humoro, šiltų aprašymų ir gąsdinančių grėsmių. Tikrai nenuvils“.

  The Guardian

  M. G. Leonard (g. 1974 m.) – britų rašytoja. Tikrasis vardas – Maya Gabrielle, kaip slapyvardį rašytoja naudoja savo sūnaus antrąjį vardą. Anglų literatūros bakalauro studijas ir Šekspyro kūrybos magistro studijas baigusi M. G. Leonard karjeros pradžioje daugiausiai dirbo muzikos industrijoje (vadovavo nepriklausomai įrašų studijai), vėliau – prodiusere įvairiuose Londono teatruose, taip pat mokėsi aktorystės, išbandė režisūrą, kol galiausiai ėmė daryti tai, ką labiausiai troško – rašyti.
  Vabalų knygų serija gimė, kai rašytoja nusprendė pasidomėti tuo, ko nuo pat vaikystės paniškai bijojo – vabalais. Supratusi, kokie skirtingi, įdomūs ir reikalingi yra vabalai, M. G. Leonard sukūrė „Vabalų berniuką“, užkrėtusį viso pasaulio vaikus vabalomanija. Knyga buvo išleista daugiau nei 35 pasaulio šalyse. Antroji serijos knyga „Vabalų karalienė“ tapo laukiamiausia vaikiška knyga. Pagal šią serija kuriamas televizijos serialas, o rašytojos kūryba dažnai lyginama su vaikų mylimo autoriaus Roald Dahl knygomis. 

  Su savo partneriu ir dviem sūnumis rašytoja gyvena Anglijoje, Braitone. 

 • Neužmirštuolių šalies pasakos. Sesučių nuotykiai Norų miške

  nuotykiaiKur žydi mėlyno neužmirštuolės ir tako tarp žolių nebematyti,

  Šalis nežinoma ir neregėta už paslaptingų aukso vartų plyti.

  Prisiekiu burtais vėjo, medžių ir dangaus, vaivorykštės margos, sraunaus upelio,

  Kad ten žaliuoja Norų miškas amžinai... ir mes dabar į jį surasim kelią!

  Atraskite nematomą fėjų pasaulį!

  Kartu su sesutėmis Elena ir Sofija aplankykite stebuklingą kraštą, vadinamą Norų mišku.
  Susipažinkite su neužmirštuolių fėjomis, elfais, kaukais, babaušiais ir naminiais: ne visi jie mieli, bet visi įdomūs. Kelionė bus be galo nuotaikinga.

 • Christopher Edge. Kiti Albio Braito pasauliai

  pasauliaiKnygoje „Kiti Albio Braito pasauliai“ susipina mokslo žinios, įdomios ir linksmos istorijos, humoras ir nuoširdumas. Tai istorija apie berniuką, kuris ieško savo mamos… paralelinėje visatoje.

  Stivenas Albis Braitas gyvena normalų padūkusio berniuko gyvenimą. Tas gyvenimas normalus tiek, kiek jis toks gali būti gyvenant su tėvais astrofizikais, kurie pavadino savo sūnų mėgstamiausių mokslininkų Stiveno Hokingo ir Alberto Einšteino garbei. 

  Tačiau kai Albio mama miršta nuo vėžio, jo pasaulis griūva. Jo mokslininkai tėvai iki tol turėdavo atsakymus į visus klausimus... Dabar tėtis paaiškina Albiui, kad mama vis dar gali būti gyva paralelinėje visatoje ir Albis supranta, jog privalo ją surasti. Taigi apsiginklavęs dėže, mamos nešiojamuoju kompiuteriu ir bananu Albis susiruošia į nenuspėjamą kelionę laiku ir erdve. 

  Žinoma, kai po skirtingus pasaulius šuoliuoji pirmą kartą, sudėtinga iš karto rasti tą, kurio ieškai. Savo kelionėje Albis sužino daug stebinančių dalykų apie save ir mūsų visatą (visatas?) ir susiduria su sudėtingiausiais gyvenimo klausimais.

  „Kiti Albio Braito pasauliai“ – skaudi, juokinga, šilta ir neįprasta nuotykių istorija visiems, kurie kada nors buvo smalsūs.

  „Įrodo teoriją, kad knygos apie mokslą gali būti nepaprastai linksmos. Duokit autoriui asmeninį elementą vaikų literatūros autorių periodinėje lentelėje“.

  The Times, Children's Book of the Week

  „Jaudinanti ir sprogstanti nuo mokslinių idėjų bei stebuklų“.

  The Herald

  Skaityti daugiau: Christopher Edge. Kiti Albio Braito pasauliai

 • Bjarne Blomkvist. Trijulės byla: keistas įsilaužimas

  bylaTai gali būti pirmoji tavo išspręsta detektyvinė byla! „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ – ne tik intriguojanti detektyvinė istorija, bet ir užuominos bei galvosūkiai, kurie padės tau pačiam išsiaiškinti, kas vis dėlto įvyko gyvūnėlių parduotuvėje. Galbūt tu tai suprasi anksčiau nei trys jaunieji knygos detektyvai.

  Semra, Karlas ir Benas yra trys draugai. Jie ne tik gudrūs, bet dar ir labai mėgsta spręsti sudėtingas bylas. 
  Vieną rytą tris geriausius draugus pažadina netikėta žinia. Buvo įsilaužta į Beno ir Karlo dėdei priklausančią gyvūnėlių parduotuvę. Keisčiausia tai, kad niekas nepavogta, tik paliktas atviras jūrų kiaulyčių narvas ir jos visos laisvos bėgioja po parduotuvę. Vis dėlto vienos jūrų kiaulytės draugams nepavyksta rasti...

  Pirmasis karštas pėdsakas, kurį pavyksta aptikti jauniesiems detektyvams yra parduotuvės stebėjimo kamerų vaizdo įrašas. Jis patvirtina tai, ką draugams pasakojo dėdė – įsilaužimo išvakarėse į parduotuvę atėjo pirkėjas, kuris pageidavo nusipirkti visas jūrų kiaulytes ir buvo rimtai įpykęs, kai jam nepavyko to padaryti. Dabar laikas Semrai, Karlui ir Benui surinkti daugiau įrodymų, kuriuos galėtų perduoti policijai.

  Tačiau pagrindinis klausimas vis dar lieka neatsakytas – ko iš tiesų norėjo įsilaužėlis ir ar jis ką nors pavogė? Kur dingo viena jūrų kiaulytė?

  „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ – knyga, skirta 6–8 metų vaikams, istorija parašyta trumpais ir nesudėtingais sakiniais, trumpomis pastraipomis ir didelėmis raidėmis, o paveikslėliai ir galvosūkiai padės skaitytojui jaustis taip, lyg spręstų bylą drauge su knygos veikėjais. 

  Bjarne Blomkvist puikiai moka sudominti jaunuosius skaitytojus. Jis žino, kuo žavisi vaikai ir puikiai panaudoja tai savo knygose – detektyvinės paslaptys ir galvosūkiai, kriminalinės bylos, gyvūnai, o dar ir trys geri draugai, kurie ne tik puikiai vienas kitą supranta, bet ir kartu džiaugiasi laimėjimais – skaitytojų dėmesys garantuotas. Autorius knygoje užduoda klausimus ir palieka užuominas, susijusias su sprendžiama byla – tai tikras spėlionių trileris, kupinas įtampos, verčiančios skaityti toliau ir ieškoti atsakymų. Paprasti dialogai ir greitai besivystantis veiksmas palengvina skaitymą neseniai skaityti pradėjusiems vaikams, tai juos motyvuos ir jie galės didžiuotis perskaitę visą knygą. 

  „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ kviečia skaitytojus į naują nuotykį – tikrą kriminalinę medžioklę drauge su trimis draugais – Semra, Karlu ir Benu. Pėdsakų ir užuominų paieškos prasideda, o nusikaltėlis bus pričiuptas! 

 • Jules Verne. Kelionė į Žemės centrą

  kelione„Kelionė į Žemės centrą“ – trečioji prancūzų mokslinės fantastikos klasiko Žiulio Verno knyga iš „Nepaprastųjų kelionių“ serijos ir iki šiol vienas garsiausių jo romanų. 1864 metais pasirodžiusi knyga žavi tiek jaunuosius, tiek suaugusius skaitytojus, o veikėjų patiriami nepaprasti nuotykiai įkvėpė ne vieną knygos ekranizaciją. 

  Vokiečių profesorius Otas Lidenbrokas senovinėje knygoje randa paslaptingą raštelį, kuriame islandų alchemikas kažkada užšifravo istoriją apie savo atrastą perėją, vedančią į Žemės centrą. Otas įkalba paauglį sūnėną Akselį leistis į tokią pačią kelionę ir įminti didžiausią mūsų planetos paslaptį. Taigi profesorius Otas ir jo sūnėnas Akselis patraukia į Islandiją ir, pasitelkę į pagalbą gidą Hansą, leidžiasi į ugnikalnį ieškoti slaptosios perėjos. 

  Reikia pastebėti, kad Oto sūnėnas Akselis yra jaunas ir visiškai nenusiteikęs šiai kelionei, kuri, jo įsitikinimu, juos visus pražudys. Jis nusiteikęs pesimistiškai ir visiškai netrokšta dėdės žadamų nuotykių. Žiulis Vernas kūrė būtent tokį Akselio portretą, bandydamas atskleisti tuo metu itin aktualų mokslo ir tikėjimo supriešinimą. Vienas iš pagrindinių rašytojo tikslų kuriant „Nepaprastųjų kelionių“ seriją buvo padaryti mokslą prieinamą ir suprantamą vaikams ir paaugliams.
  Nepaisant Akselio pesimizmo, keliautojai aptinka perėją ir tuomet prasideda nuotykių, pavojų ir atradimų kupina odisėja po Žemės centrą. Milžiniški grybai, povandeniniai vandenynai, audros, pleziozaurai, ichtiozaurai, mastodontai – tai tik keletas neįtikėtinų senovinių paslapčių, su kuriomis susiduria keliautojai. 

  Ar pavyks trijulei sėkmingai grįžti į šį pasaulį? Kokie pavojai tyko ten, kur labai retai įžengia žmogaus koja? Ką naujo jiems pavyks išsiaiškinti apie žmonijos praeitį? Ar pavyks susitikti su tos praeities liudininkais?

  Nors daugelis Žiulio Verno idėjų apie tai, kaip atrodo Žemės vidus, buvo paneigtos mokslo, tačiau ši istorija vis dar traukia skaitytojus kaip puikus mokslinės fantastikos romanas, pasakojantis apie Žemės ir žmonijos praeitį. 

  Šis romanas pirmiausia buvo ekranizuotas Amerikoje 1959 metais, režisieriaus Henrio Levino. Vėliau, 1976 m., filmą pagal šią knygą sukūrė ispanų režisierius Chuanas Pikeras Simonas. 1999 metais JAV buvo sukurtas televizinis filmas, o 2008 metais JAV režisierius Erikas Brevigas pagal knygą sukūrė 3D filmą. 

  Žiulis Vernas (Jules Verne, 1828–1905) – prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas, kartu su Dž. Velsu laikomas mokslinės fantastikos tėvu. Žymiausios knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
  Savo kūriniuose Ž. Vernas sujungė mokslą ir išradimus su nuotykiais. Vernas rašė apie keliones ore bei kosmose ir povandenines keliones dar gerokai prieš joms tampant realybe. Tikra raketa buvo išrasta tik po 100 metų, kai Ž. Vernas aprašė kosminį laivą. Pirmasis elektrinis povandeninis laivas, pastatytas 1886 m., buvo pavadintas Nautiliumi, Žiulio Verno herojaus garbei. Žiulis Vernas iš viso sukūrė 65 romanus, apie 20 pasakojimų ir esė, 30 pjesių, keletą geografinių darbų, taip pat operos libretų.

 • Tomas Dirgėla. Benas – sapnų siuvėjas

  siuvejasNauja vaikų pamėgto rašytojo Tomo Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“ – apie berniuką ir jo išskirtinę galią pratęsti nutrūkusius sapnus. Tačiau tokias galias visuomet reikia saugoti nuo blogų žmonių...

  Visi vaikai ir net suaugusieji svajoja turėti kokių nors išskirtinių gebėjimų ir daryti netikėtus dalykus. Benas tai gali. Tačiau apie tai jis sužino tik po to, kai miršta jo tėvai. Senelis atskleidžia Benui, kad jis – nepaprastas vaikas. Beno galia susijusi su sapnais, jis gali susiūti nutrūkusį sapną ir taip leisti žmogui dar bent keletą minučių miegoti ir sapnuoti. Tačiau visi stebuklingi gebėjimai naudingi tik tol, kol jie yra gerų žmonių rankose. 

  Beno adata, kuria jis siuva sapnus, netikėtai pavagiama ir atsiduria turtuolių porelės rankose. Jie nukniaukia adatą, nes tingi rūpintis savo dukra ir galvoja, kad viskas būtų labai paprasta, jeigu duktė tiesiog miegotų, sapnuotų ir netrukdytų tėvams gyventi... Tačiau į blogas rankas patekusi sapnų adata tikrai neatneš gėrio. Benas ir jo senelis turės ją susigrąžinti bet kokia kaina. 

  „Benas – sapnų siuvėjas“ – devintoji Tomo Dirgėlos knyga vaikams. Rašytojas labiausiai žinomas iš vaikų pamėgtos detektyvinių knygų serijos apie Domą ir Tomą, kurie aiškinasi įvairius nutikimus ir paslaptis mokykloje. 

  Tomas Dirgėla (g. 1989) – vaikų rašytojas, prozininkas, dramaturgas. Lietuvos edukologijos universitete įgijo lietuvių filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo projektų vadovu leidykloje „Mintis“, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju kalėjime, auklėtoju darželyje, žurnalistu keliuose šalies žurnaluose. Yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

  Už pirmąją Domo ir Tomo serijos knygą „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ rašytojas pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) premiją, ji buvo pripažinta geriausia metų knyga vaikams. 

  Autorius vertinamas ne tik literatūros kritikų, bet ir ypač mylimas skaitytojų. Jis dažnai kviečiamas į Lietuvos mokyklas ir bibliotekas pabendrauti su vaikais, papasakoti apie save ir kūrybą. Pats T. Dirgėla sako, kad tokiuose susitikimuose vaikai dažniausiai verkia. Tiesa – iš juoko. Jis įsitikinęs, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. 
  Rašytojas gyvena su žmona, augina sūnų ir dukrą, taip pat turi šunį ir katiną.

 • Pranas Mašiotas. Skiemenuotos pasakos

  pasakosIš gausios Prano Mašioto kūrybos atrinkti kūrinėliai apie kiškį padaužą, žąsiną ir degląją, šuniuką ir išdykusi kačiuką, gudrų ežį, lakštingalą ir varlę bei kitus pasakų personažus. Visos pasakėlės įdomios, juokingos ir išmintingos. 

  Pasakėlių tekstai knygelėje parašyti didžiosiomis raidėmis ir suskirstyti skie-me-ni-mis, todėl mažieji, atpažindami raides ir tardami garsus, galės patys jas perskaityti. Tai suteiks galimybę lavinti vaiko mąstymą, pagausins žodyną, skatins kūrybiškumą. 

  Iliustracijos padės pažinti Lietuvos gyvūnus ir kaimo augintinius, ugdys vaiko žingeidumą bei formuos lietuvio tapatybę. 

  Pasakėlių rinktinė skirta 4-7 metų vaikams, besimokantiems skaityti.

 • Pamela Butchart. Mūsų mokyklos direktorius – vampyras

  vampyrasVeiksmo ir humoro kupina istorija iš mokyklos gyvenimo „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“. Vaikų vaizduotė gali nunešti toliau nei toli, todėl būtina imties priemonių tuojau pat!

  Izė ir jos draugai neria į tikrą pradinės mokyklos beprotybę. Šį kartą vaikai nusprendžia, kad naujasis mokyklos direktorius yra vampyras. Visa tai pagrįsta labai rimtais argumentais – jis yra šiek tiek bauginantis, savo kabinete visada užtraukia naktines užuolaidas, o per pietų pertrauką uždraudė valgyti česnakines duoneles. 

  Viskas aiškiau negu aišku. Dabar tereikia plano, kaip jį nugalėti.

   Anglijos rašytoja Pamela Butchart ir iliustratorius Thomas Flintham už knygą „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“ susižėrė daugybę apdovanojimų. Knyga buvo paskelbta The Children‘s Book Award 2016 laimėtoja ir, žinoma, tuose pačiuose apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia knyga vaikams. Knyga išversta į daugiau nei 10 kalbų. 

  Ši knyga yra paprasta ir juokinga, praturtinta grafiškais Thomo Flinthamo piešiniais ir lengvai parašyta, kartais gudriai įterpiant kokį keistą, sudėtingą žodelį“.

   The Independent

  „Naujasis direktorius Izės mokykloje tikrai yra vampyras! Juk jis dėvi apsiaustą su gobtuvu, nekenčia česnako ir tampa skaisčiai raudonas, jeigu atsiduria saulėje. Izė ir jos draugai ketina išsiaiškinti tiesą, nes jų vaizduotė šioje juokingoje istorijoje ima viršų“.

  Anglijos Vaikų knygų grupių federacija (The Federation of Children's Book Groups)

  Pamela Butchart gyvena Dandžio mieste, Škotijoje. Ji augo namuose, pilnuose naminių gyvūnų, su pašėlusiais tėvais. Būdama studentė ji dirbo begalę įvairiausių darbų, tarp kurių – žuvų pardavėja ar krepšinio trenerė Amerikoje. Dabar P. Butchart moko paauglius filosofijos ir visą dieną praleidžia gvildendama klausimus: ar kelionės laiku įmanomos? Kaip žinoti, kad iš tiesų nesi robotas? Reikia pripažinti, kad tokiam žmogui istorijos tiesiog rašosi pačios...

  Thomas Flintham – studijavo dailę De Montfort universitete. Jis dirba ir skaitmeniniu, ir senamadiškuoju būdu – piešia ant popieriaus teptuku ar pieštukais. Piešimas – jo didžiausia aistra, jis tai daro, kai reikia ir net tada, kai pats nejaučia, ką daro. Mėgsta pasinerti į savo vaizduotę ir pradingti tarp naujų personažų, pasaulių ir idėjų. Domisi įvairių žanrų knygomis, filmais, komiksais, japoniškais vaizdo žaidimais. Dievina Kalėdas ir šokoladą.