• Christopher Edge. Kiti Albio Braito pasauliai

  pasauliaiKnygoje „Kiti Albio Braito pasauliai“ susipina mokslo žinios, įdomios ir linksmos istorijos, humoras ir nuoširdumas. Tai istorija apie berniuką, kuris ieško savo mamos… paralelinėje visatoje.

  Stivenas Albis Braitas gyvena normalų padūkusio berniuko gyvenimą. Tas gyvenimas normalus tiek, kiek jis toks gali būti gyvenant su tėvais astrofizikais, kurie pavadino savo sūnų mėgstamiausių mokslininkų Stiveno Hokingo ir Alberto Einšteino garbei. 

  Tačiau kai Albio mama miršta nuo vėžio, jo pasaulis griūva. Jo mokslininkai tėvai iki tol turėdavo atsakymus į visus klausimus... Dabar tėtis paaiškina Albiui, kad mama vis dar gali būti gyva paralelinėje visatoje ir Albis supranta, jog privalo ją surasti. Taigi apsiginklavęs dėže, mamos nešiojamuoju kompiuteriu ir bananu Albis susiruošia į nenuspėjamą kelionę laiku ir erdve. 

  Žinoma, kai po skirtingus pasaulius šuoliuoji pirmą kartą, sudėtinga iš karto rasti tą, kurio ieškai. Savo kelionėje Albis sužino daug stebinančių dalykų apie save ir mūsų visatą (visatas?) ir susiduria su sudėtingiausiais gyvenimo klausimais.

  „Kiti Albio Braito pasauliai“ – skaudi, juokinga, šilta ir neįprasta nuotykių istorija visiems, kurie kada nors buvo smalsūs.

  „Įrodo teoriją, kad knygos apie mokslą gali būti nepaprastai linksmos. Duokit autoriui asmeninį elementą vaikų literatūros autorių periodinėje lentelėje“.

  The Times, Children's Book of the Week

  „Jaudinanti ir sprogstanti nuo mokslinių idėjų bei stebuklų“.

  The Herald

  Skaityti daugiau: Christopher Edge. Kiti Albio Braito pasauliai

 • Bjarne Blomkvist. Trijulės byla: keistas įsilaužimas

  bylaTai gali būti pirmoji tavo išspręsta detektyvinė byla! „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ – ne tik intriguojanti detektyvinė istorija, bet ir užuominos bei galvosūkiai, kurie padės tau pačiam išsiaiškinti, kas vis dėlto įvyko gyvūnėlių parduotuvėje. Galbūt tu tai suprasi anksčiau nei trys jaunieji knygos detektyvai.

  Semra, Karlas ir Benas yra trys draugai. Jie ne tik gudrūs, bet dar ir labai mėgsta spręsti sudėtingas bylas. 
  Vieną rytą tris geriausius draugus pažadina netikėta žinia. Buvo įsilaužta į Beno ir Karlo dėdei priklausančią gyvūnėlių parduotuvę. Keisčiausia tai, kad niekas nepavogta, tik paliktas atviras jūrų kiaulyčių narvas ir jos visos laisvos bėgioja po parduotuvę. Vis dėlto vienos jūrų kiaulytės draugams nepavyksta rasti...

  Pirmasis karštas pėdsakas, kurį pavyksta aptikti jauniesiems detektyvams yra parduotuvės stebėjimo kamerų vaizdo įrašas. Jis patvirtina tai, ką draugams pasakojo dėdė – įsilaužimo išvakarėse į parduotuvę atėjo pirkėjas, kuris pageidavo nusipirkti visas jūrų kiaulytes ir buvo rimtai įpykęs, kai jam nepavyko to padaryti. Dabar laikas Semrai, Karlui ir Benui surinkti daugiau įrodymų, kuriuos galėtų perduoti policijai.

  Tačiau pagrindinis klausimas vis dar lieka neatsakytas – ko iš tiesų norėjo įsilaužėlis ir ar jis ką nors pavogė? Kur dingo viena jūrų kiaulytė?

  „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ – knyga, skirta 6–8 metų vaikams, istorija parašyta trumpais ir nesudėtingais sakiniais, trumpomis pastraipomis ir didelėmis raidėmis, o paveikslėliai ir galvosūkiai padės skaitytojui jaustis taip, lyg spręstų bylą drauge su knygos veikėjais. 

  Bjarne Blomkvist puikiai moka sudominti jaunuosius skaitytojus. Jis žino, kuo žavisi vaikai ir puikiai panaudoja tai savo knygose – detektyvinės paslaptys ir galvosūkiai, kriminalinės bylos, gyvūnai, o dar ir trys geri draugai, kurie ne tik puikiai vienas kitą supranta, bet ir kartu džiaugiasi laimėjimais – skaitytojų dėmesys garantuotas. Autorius knygoje užduoda klausimus ir palieka užuominas, susijusias su sprendžiama byla – tai tikras spėlionių trileris, kupinas įtampos, verčiančios skaityti toliau ir ieškoti atsakymų. Paprasti dialogai ir greitai besivystantis veiksmas palengvina skaitymą neseniai skaityti pradėjusiems vaikams, tai juos motyvuos ir jie galės didžiuotis perskaitę visą knygą. 

  „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“ kviečia skaitytojus į naują nuotykį – tikrą kriminalinę medžioklę drauge su trimis draugais – Semra, Karlu ir Benu. Pėdsakų ir užuominų paieškos prasideda, o nusikaltėlis bus pričiuptas! 

 • Jules Verne. Kelionė į Žemės centrą

  kelione„Kelionė į Žemės centrą“ – trečioji prancūzų mokslinės fantastikos klasiko Žiulio Verno knyga iš „Nepaprastųjų kelionių“ serijos ir iki šiol vienas garsiausių jo romanų. 1864 metais pasirodžiusi knyga žavi tiek jaunuosius, tiek suaugusius skaitytojus, o veikėjų patiriami nepaprasti nuotykiai įkvėpė ne vieną knygos ekranizaciją. 

  Vokiečių profesorius Otas Lidenbrokas senovinėje knygoje randa paslaptingą raštelį, kuriame islandų alchemikas kažkada užšifravo istoriją apie savo atrastą perėją, vedančią į Žemės centrą. Otas įkalba paauglį sūnėną Akselį leistis į tokią pačią kelionę ir įminti didžiausią mūsų planetos paslaptį. Taigi profesorius Otas ir jo sūnėnas Akselis patraukia į Islandiją ir, pasitelkę į pagalbą gidą Hansą, leidžiasi į ugnikalnį ieškoti slaptosios perėjos. 

  Reikia pastebėti, kad Oto sūnėnas Akselis yra jaunas ir visiškai nenusiteikęs šiai kelionei, kuri, jo įsitikinimu, juos visus pražudys. Jis nusiteikęs pesimistiškai ir visiškai netrokšta dėdės žadamų nuotykių. Žiulis Vernas kūrė būtent tokį Akselio portretą, bandydamas atskleisti tuo metu itin aktualų mokslo ir tikėjimo supriešinimą. Vienas iš pagrindinių rašytojo tikslų kuriant „Nepaprastųjų kelionių“ seriją buvo padaryti mokslą prieinamą ir suprantamą vaikams ir paaugliams.
  Nepaisant Akselio pesimizmo, keliautojai aptinka perėją ir tuomet prasideda nuotykių, pavojų ir atradimų kupina odisėja po Žemės centrą. Milžiniški grybai, povandeniniai vandenynai, audros, pleziozaurai, ichtiozaurai, mastodontai – tai tik keletas neįtikėtinų senovinių paslapčių, su kuriomis susiduria keliautojai. 

  Ar pavyks trijulei sėkmingai grįžti į šį pasaulį? Kokie pavojai tyko ten, kur labai retai įžengia žmogaus koja? Ką naujo jiems pavyks išsiaiškinti apie žmonijos praeitį? Ar pavyks susitikti su tos praeities liudininkais?

  Nors daugelis Žiulio Verno idėjų apie tai, kaip atrodo Žemės vidus, buvo paneigtos mokslo, tačiau ši istorija vis dar traukia skaitytojus kaip puikus mokslinės fantastikos romanas, pasakojantis apie Žemės ir žmonijos praeitį. 

  Šis romanas pirmiausia buvo ekranizuotas Amerikoje 1959 metais, režisieriaus Henrio Levino. Vėliau, 1976 m., filmą pagal šią knygą sukūrė ispanų režisierius Chuanas Pikeras Simonas. 1999 metais JAV buvo sukurtas televizinis filmas, o 2008 metais JAV režisierius Erikas Brevigas pagal knygą sukūrė 3D filmą. 

  Žiulis Vernas (Jules Verne, 1828–1905) – prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas, kartu su Dž. Velsu laikomas mokslinės fantastikos tėvu. Žymiausios knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
  Savo kūriniuose Ž. Vernas sujungė mokslą ir išradimus su nuotykiais. Vernas rašė apie keliones ore bei kosmose ir povandenines keliones dar gerokai prieš joms tampant realybe. Tikra raketa buvo išrasta tik po 100 metų, kai Ž. Vernas aprašė kosminį laivą. Pirmasis elektrinis povandeninis laivas, pastatytas 1886 m., buvo pavadintas Nautiliumi, Žiulio Verno herojaus garbei. Žiulis Vernas iš viso sukūrė 65 romanus, apie 20 pasakojimų ir esė, 30 pjesių, keletą geografinių darbų, taip pat operos libretų.

 • Tomas Dirgėla. Benas – sapnų siuvėjas

  siuvejasNauja vaikų pamėgto rašytojo Tomo Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“ – apie berniuką ir jo išskirtinę galią pratęsti nutrūkusius sapnus. Tačiau tokias galias visuomet reikia saugoti nuo blogų žmonių...

  Visi vaikai ir net suaugusieji svajoja turėti kokių nors išskirtinių gebėjimų ir daryti netikėtus dalykus. Benas tai gali. Tačiau apie tai jis sužino tik po to, kai miršta jo tėvai. Senelis atskleidžia Benui, kad jis – nepaprastas vaikas. Beno galia susijusi su sapnais, jis gali susiūti nutrūkusį sapną ir taip leisti žmogui dar bent keletą minučių miegoti ir sapnuoti. Tačiau visi stebuklingi gebėjimai naudingi tik tol, kol jie yra gerų žmonių rankose. 

  Beno adata, kuria jis siuva sapnus, netikėtai pavagiama ir atsiduria turtuolių porelės rankose. Jie nukniaukia adatą, nes tingi rūpintis savo dukra ir galvoja, kad viskas būtų labai paprasta, jeigu duktė tiesiog miegotų, sapnuotų ir netrukdytų tėvams gyventi... Tačiau į blogas rankas patekusi sapnų adata tikrai neatneš gėrio. Benas ir jo senelis turės ją susigrąžinti bet kokia kaina. 

  „Benas – sapnų siuvėjas“ – devintoji Tomo Dirgėlos knyga vaikams. Rašytojas labiausiai žinomas iš vaikų pamėgtos detektyvinių knygų serijos apie Domą ir Tomą, kurie aiškinasi įvairius nutikimus ir paslaptis mokykloje. 

  Tomas Dirgėla (g. 1989) – vaikų rašytojas, prozininkas, dramaturgas. Lietuvos edukologijos universitete įgijo lietuvių filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo projektų vadovu leidykloje „Mintis“, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju kalėjime, auklėtoju darželyje, žurnalistu keliuose šalies žurnaluose. Yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narys, Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

  Už pirmąją Domo ir Tomo serijos knygą „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ rašytojas pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) premiją, ji buvo pripažinta geriausia metų knyga vaikams. 

  Autorius vertinamas ne tik literatūros kritikų, bet ir ypač mylimas skaitytojų. Jis dažnai kviečiamas į Lietuvos mokyklas ir bibliotekas pabendrauti su vaikais, papasakoti apie save ir kūrybą. Pats T. Dirgėla sako, kad tokiuose susitikimuose vaikai dažniausiai verkia. Tiesa – iš juoko. Jis įsitikinęs, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. 
  Rašytojas gyvena su žmona, augina sūnų ir dukrą, taip pat turi šunį ir katiną.

 • Pranas Mašiotas. Skiemenuotos pasakos

  pasakosIš gausios Prano Mašioto kūrybos atrinkti kūrinėliai apie kiškį padaužą, žąsiną ir degląją, šuniuką ir išdykusi kačiuką, gudrų ežį, lakštingalą ir varlę bei kitus pasakų personažus. Visos pasakėlės įdomios, juokingos ir išmintingos. 

  Pasakėlių tekstai knygelėje parašyti didžiosiomis raidėmis ir suskirstyti skie-me-ni-mis, todėl mažieji, atpažindami raides ir tardami garsus, galės patys jas perskaityti. Tai suteiks galimybę lavinti vaiko mąstymą, pagausins žodyną, skatins kūrybiškumą. 

  Iliustracijos padės pažinti Lietuvos gyvūnus ir kaimo augintinius, ugdys vaiko žingeidumą bei formuos lietuvio tapatybę. 

  Pasakėlių rinktinė skirta 4-7 metų vaikams, besimokantiems skaityti.

 • Pamela Butchart. Mūsų mokyklos direktorius – vampyras

  vampyrasVeiksmo ir humoro kupina istorija iš mokyklos gyvenimo „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“. Vaikų vaizduotė gali nunešti toliau nei toli, todėl būtina imties priemonių tuojau pat!

  Izė ir jos draugai neria į tikrą pradinės mokyklos beprotybę. Šį kartą vaikai nusprendžia, kad naujasis mokyklos direktorius yra vampyras. Visa tai pagrįsta labai rimtais argumentais – jis yra šiek tiek bauginantis, savo kabinete visada užtraukia naktines užuolaidas, o per pietų pertrauką uždraudė valgyti česnakines duoneles. 

  Viskas aiškiau negu aišku. Dabar tereikia plano, kaip jį nugalėti.

   Anglijos rašytoja Pamela Butchart ir iliustratorius Thomas Flintham už knygą „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“ susižėrė daugybę apdovanojimų. Knyga buvo paskelbta The Children‘s Book Award 2016 laimėtoja ir, žinoma, tuose pačiuose apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia knyga vaikams. Knyga išversta į daugiau nei 10 kalbų. 

  Ši knyga yra paprasta ir juokinga, praturtinta grafiškais Thomo Flinthamo piešiniais ir lengvai parašyta, kartais gudriai įterpiant kokį keistą, sudėtingą žodelį“.

   The Independent

  „Naujasis direktorius Izės mokykloje tikrai yra vampyras! Juk jis dėvi apsiaustą su gobtuvu, nekenčia česnako ir tampa skaisčiai raudonas, jeigu atsiduria saulėje. Izė ir jos draugai ketina išsiaiškinti tiesą, nes jų vaizduotė šioje juokingoje istorijoje ima viršų“.

  Anglijos Vaikų knygų grupių federacija (The Federation of Children's Book Groups)

  Pamela Butchart gyvena Dandžio mieste, Škotijoje. Ji augo namuose, pilnuose naminių gyvūnų, su pašėlusiais tėvais. Būdama studentė ji dirbo begalę įvairiausių darbų, tarp kurių – žuvų pardavėja ar krepšinio trenerė Amerikoje. Dabar P. Butchart moko paauglius filosofijos ir visą dieną praleidžia gvildendama klausimus: ar kelionės laiku įmanomos? Kaip žinoti, kad iš tiesų nesi robotas? Reikia pripažinti, kad tokiam žmogui istorijos tiesiog rašosi pačios...

  Thomas Flintham – studijavo dailę De Montfort universitete. Jis dirba ir skaitmeniniu, ir senamadiškuoju būdu – piešia ant popieriaus teptuku ar pieštukais. Piešimas – jo didžiausia aistra, jis tai daro, kai reikia ir net tada, kai pats nejaučia, ką daro. Mėgsta pasinerti į savo vaizduotę ir pradingti tarp naujų personažų, pasaulių ir idėjų. Domisi įvairių žanrų knygomis, filmais, komiksais, japoniškais vaizdo žaidimais. Dievina Kalėdas ir šokoladą. 

 • Begona Oro. Kriaušių gatvės detektyvas

  detektyvas„Kriaušių gatvės detektyvas“ – tai šmaikšti ir paslaptinga istorija vaikams apie šeimą, kurioje atsiranda šuniukas, apie visą džiaugsmą ir vargus, kuriuos maža kalytė atneša vaikams ir jų tėvams ir apie šuniuko dingimą... 

  Olivija ir Hugas yra dešimtmečiai dvyniai. Hugas įsitikinęs, kad jis yra puikus derybininkas, nes visada gauna, ko nori, tačiau Olivijos niekaip neišmoko kai reikia pagudrauti. Dvyniai jau ne vienus metus prašo tėvų, kad nupirktų jiems šuniuką. Po ilgų pokalbių, įtikinėjimų ir net ašarojimo, pagaliau jiems pavyksta įtikinti tėvus, jog būtent jie rūpinsis šuniuku ir skirs jam daugiausia dėmesio – vedžios, duos ėsti ir rinks kakučius. 

  Knyga „Kriaušių gatvės detektyvas“ parašyta Hugo vardu. Nuo kūdikystės puikus derybininkas Hugas ne tik papasakos, kaip jam pavyko išsiderėti šuniuką, bet ir duos keletą patarimų knygos skaitytojams – kokiomis gudrybėmis verta pasinaudoti bandant išsireikalauti iš tėvų to, ko nori. Jo gebėjimais nevertėtų abejoti, nes dar būdamas visai mažas nustebino mamą, kai ši po nakties prabudo mažoje Hugo lovelėje, o šis su pliušiniu žaisliuku buvo patogiai įsitaisęs dvigulėje tėvų lovoje. Pasak Hugo, reikalaudami daugiau erdvės beveik niekada neišgirsite „ne“. 

  Be abejo, šeimoje atsiradus mažai kalytei, vardu Troja (dėl vardo taip pat vyko itin rimtos derybos), visi ją įsimyli ir kraustosi dėl jos iš proto. Tačiau vieną dieną Troja dingsta ir tuomet prasideda tikrasis Kriaušių gatvės detektyvas. Viskas rodo, kad Troją pagrobė kaimynas, tačiau neaišku, kuris. Tokių kaimynų, su kuriais susipažinsite knygoje „Kriaušių gatvės detektyvas“, jūs tikrai niekur nematėte. 
  Kriaušių gatvėje prasideda tyrimas ir 24-ojo namo gyventojai pasiryžę išsiaiškinti tiesą, o, svarbiausia, susigrąžinti savo numylėtinę Troją. 

  Begona Oro – vertėja, redaktorė-konsultantė ir ispanų vaikų bei jaunimo rašytoja. 2011 metais apdovanota Gran Angular Prize už savo knygą „Greipfrutas ir citrina“ („Pomelo y limon“).
  Rašytoja gimė Saragosos mieste Ispanijoje, ten pat studijavo teisę. Vėliau specializavosi literatūros srityje ir pradėjo dirbti redaktore, rengė medžiagą ir leidinius mokytojams, vėliau vadovavo leidyklos Tyrimų ir komunikacijos departamentui. Dirbo redaktore-konsultante, vaikų ir jaunimo knygų vertėja. Parašė ir išvertė daugiau nei 200 knygų. B. Oro taip pat rengia rašymo dirbtuves, lanko mokyklas ir organizuoja veiklas, skatinančias vaikus skaityti. 

 • Joanne Owen. Marta Makalynė ir ragana iš griovio

  martaIki ašarų juokinga, magiška istorija apie raganas ir linksmybes – „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – pirmoji iš Martos Makalynės serijos. Susipažinkite su mergaite, kurią visur lydi neišvengiamas chaosas.

  Marta Makalynė visur ir visada sukelia chaosą. Ji nieko negali padaryti, tiesiog taip nutinka - nežinia kaip ji nuolat atsiduria chaotiškose situacijose. Marta gyvena mažame miestelyje su savo ekscentrišku seneliu ir augintiniu – paršeliu. Martos gyvenimas tampa dar įdomesnis, kai vieną dieną pakeliui iš mokyklos namo ji pakelės griovyje randa varganai atrodančią raganą. Ragana Griselda išsigandusiai, bet susidomėjusiai Martai papasakoja, kad ji netyčia išleido šlykštų vampyrą ir dabar Marta turės jai padėti tą padarą pagauti. Tačiau Griselda yra gana sudėtingo ir niūraus charakterio bendrininkė. Ar pavyks Martai su senelio, paršiuko ir geriausio draugo pagalba sugauti vampyrą ir įrodyti Griseldai, kad ji ne iš kelmo spirta. 

  „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – juokinga, magiška ir nuotaikinga veiksmo kupina istorija. 

  „Nuostabūs personažai ir humoras, tradicinio stiliaus istorija su šiuolaikinėmis detalėmis, puikiai tinka skaityti vaikams prieš miegą.“

  Toppsta
  „Patraukli, puiki knyga, kurioje parodoma, kaip drąsa ir komandinis darbas bei šiek tiek magijos gali padėti įveikti sunkumus. Joanne Owen rašymo stilius su magijos elementais primena Roald Dahl kūrybą.“

  Shelley Fallows Lovereading4kids.co.uk

  Autorė Joanne Owen gimė Velse, Pembrokšyre, šiuo metu gyvena Šiaurės Londone. Šv. Jono koledže Kembridžo universitete studijavo Socialinius ir politikos mokslus, archeologiją ir antropologiją. Nuo pat universiteto baigimo autorė dirba su vaikų knygų pardavimais ir leidyba. Ji rašo knygas jaunimui. Romanas Puppet Master („Lėlininkas“) buvo ilgajame Karnegio medalio apdovanojimų sąraše ir yra išleistas keliomis kalbomis. Joanne Owen muzikos grupėje groja bosine gitara ir akordeonu. Jos naujausia knygų serija apie Martą Makalynę skirta vaikams.

  Knygą „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ iliustravo vienas populiariausių ir sėkmingiausių vaikų knygų iliustratorių Didžiojoje Britanijoje ir pasaulyje – Tony Ross. Gimęs 1938 m. Londone Tony niekada negalvojo, kad taps menininku. Mokėsi Liverpulio meno mokykloje ir dirbo grafikos dizaineriu bei meno direktoriumi reklamos agentūroje. Piešė komiksus žurnalams, tarp jų ir Punch. Yra iliustravęs per 800 knygų, pats taip pat rašo ir, žinoma, iliustruoja savo knygas. 

 • Snieguotos istorijos. 15 istorijų, kurios sušildys tavo širdelę.

  15Visiems vaikams patiks penkiolika užburiančių Snieguotų istorijų apie šarmotus rytus, sniego senius, pasivažinėjimus rogutėmis ir čiuožinėjimą ant ledo. Čia rasi sniego linksmybių kupinas įdomias istorijas su mielomis iliustracijomis. Perskaitęs Snieguotas istorijas tikrai pajusi šilumą širdyje.

 • Sylvia Vanden Heede. Lapinas ir Zuikė iki pasimatymo

  zuikeKnygelė „Lapinas ir Zuikė. Aš jau skaitau! 1“ specialiai kurta pradedančiam skaityti vaikui: trumpi sakiniai, įdomūs nuotykiai, smagios, patraukliai iliustruotos istorijos.

  Trys draugai – Lapinas, Zuikė ir pelėdžiukas Ukas – kasdien susiduria su įvairiausiais dalykais, patiria visokių nutikimų.

  Nuotaikingi pasakojimai apie šių draugų nuotykius padės vaikui atrasti tikrąjį skaitymo džiaugsmą.
  Mažiausieji, klausydami tėvelių skaitomos knygelės, galbūt patys užsimanys išmokti skaityti.

 • Jessica Toensend. Nevermūras .Morganos prakeiksmas ir vunderio draugija

  nevermurasHario Poterio ir Persio Džeksono skaitytojams

  Morgana gimė pačią nelaimingiausią dieną, kokią tik vaikas gali gimti. Ją kaltina dėl visų vietinių nelaimių, nuo krušų iki širdies smūgių. Dėl prakeikimo ji yra pasmerkta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį.
  Tačiau gimtadienio išvakarėse pasirodo keistas nematytas raitelis. Jis paima mergaitę į slaptą stebuklingą miestą, vadinamą Nevermūru.
  Nevermūre Morgana sužino, kad ji išrinkta dalyvauti čia vykstančiame konkurse. Laimėtojai įstoja į pačią garbingiausią miesto organizaciją – Vunderio draugiją. Ši organizacija leidžia visam laikui likti saugiame Nevermūre. Bet prieš tai Morgana turi įvykdyti keturis sunkius ir pavojingus išbandymus ir įveikti šimtus kitų vaikų. Kitaip jai teks išvykti iš miesto ir pasitikti savo mirtiną likimą.
  Jaudinantis, kerintis, kupinas nuostabiausios fantazijos pasaulis pritraukia nuo pirmojo puslapio ir nepaleidžia iki pat paskutinio žodžio.

 • Taylor Garland. Dvylika augintinių kalėdoms

  blogiPajusk tikrąjį dovanojimo džiaugsmą...
  Kvinė negali gyventi be piešimo ir gyvūnų. Per Kalėdas jai pavyksta suderinti viena ir kita: ji dekoruoja eglutės žaisliukus, kad surinktų lėšų savo miesto gyvūnų prieglaudos kampanijai „Dvylika augintinių Kalėdoms“, kurios tikslas – iki švenčių išdalyti dvylika prieglaudos kačių ir šunų. Artėjant Kalėdoms, vis daugiau keturkojų iškeliauja į naujus namus... Nesiseka tik Draugui – mylimiausiam Kvinės šuniui. Mergaitė randa jam puikią šeimą, bet ši stokoja pinigų keturkojui išlaikyti. Ar šventinio laikotarpio magija padės Kvinei – ir visiems dvylikai prieglaudos augintinių – sulaukti laimingų Kalėdų?