• Dinah Jefferies. Safyrų prekeivio paslaptis

  paslaptisKvapą gniaužianti istorija apie meilę ir netikėtą išdavystę

  Ceilonas, 1935-ieji. Klestinčio brangakmenių prekeivio dukra Luiza Riv ir jos žavingas vyras Eliotas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip laimingai ir nerūpestingai gyvenanti pora. Tačiau prabangos kupiname pasaulyje jiems trūksta vieno dalyko – kūdikio.

  Luiza grimzta į neviltį dėl patiriamų persileidimų, o Eliotas pamažu ima tolti. Jis vis dažniau randa prieglobstį ant Indijos vandenyno kranto plytinčioje cinamono plantacijoje. Vieną dieną Luizą pasiekia netikėta žinia: Eliotas žuvo automobilio avarijoje pakeliui į sostinę. 

  Norėdama sužinoti, kas iš tikro nutiko, moteris leidžiasi aplankyti paskutinio savo vyro prieglobsčio. Gamta užgniaužia kvapą, o kiek atšiaurus, visko matęs plantacijos savininkas Leo įžiebia netikėtus jausmus. Tačiau tobulai gražiuose ir svaiginamai aštriu cinamonu dvelkiančiuose kalnuose glūdi išdavystė, kurios Luiza viena neįveiks…

  „Užvaldantis pasakojimas, priversiantis pamiršti visą pasaulį.“

  Sunday Express

 • Karen Swan. Tobula dovana

  dovanaUžburiantį papuošalų ir paslapčių pasaulį atverianti Karen Swan knyga „Tobula dovana“. Tai prabangi ir intriguojanti istorija apie juvelyrę ir vieną užsakymą, pakeitusį jos gyvenimą.

  Praeities vaiduoklių persekiojama Laura netrokšta nieko daugiau, tik išsaugoti savo mažą ir smulkmeniškai sudėliotą pasaulėlį – savo ramius ir ilgalaikius santykius su vaikinu ir pamažu augantį juvelyrikos verslą. Ji nemėgsta būti tarp žmonių ir neieško naujų draugų. Kol vieną dieną į jos studiją įžengia Robas Bleikas ir užsako pagaminti vėrinį, kurio karoliukai papasakotų visą jo žmonos Ketės gyvenimo istoriją.

   Laura imasi užduoties itin atsakingai. Ji kalbasi su Ketės šeima, draugais, net buvusiais meilužiais. Pamažu jos gyvenimas blėsta ir Laura ima jaustis taip, lyg gyventų tos šeimos pasaulyje, kur savaitgaliai leidžiami Šveicarijos slidinėjimo kurorte Verbjė, o oras dvelkia levandų aromatu, kur draugai yra pašėlę, ekstravagantiški ir pavydūs, o didelė meilė varžosi su dar didesnėmis aistromis.

   Širdys atsiveria, paslaptys aiškėja ir vėrinys pildosi karoliukais. Svaiginantis Ketės gyvenimas apgaubia Laurą ir ji pamažu ima pažinti Ketę – tai nepaprastai graži, maloni ir dosni, protinga ir pašėlusi, labai drąsi moteris. Skirtingi žmonės, atsiradę jos gyvenime, atskleidžia vis kitus jos bruožus. Kas ši ideali moteris? Ar ji tikrai tokia tobula kaip atrodo? Gali būti, kad ne viskas, kas spindi yra auksas...

   Tuomet, kai ateina laikas rasti paskutinį karoliuką vėriniui, Laura jau beveik visai kitas žmogus. Tačiau paskutinė istorija, kurią reikia papasakoti, gali amžiams pakeisti jų visų gyvenimus ir Laura priversta rinktis tarp to, kas ji iš tikrųjų yra ir tarp to, kuo norėtų būti.

   Romano „Tobula dovana“ autorė iki pat pabaigos išlaiko intriguojančią pagrindinės veikėjos paslaptį. Kodėl Laura taip troško ramaus ir saugaus gyvenimo, ką ji slepia? Kaip asmeniškas vėrinio užsakymas apvers jos gyvenimą aukštyn kojom ir kokius dar žmones jis palies?

  Karen Swan (Karen Svon) – savo karjerą pradėjo kaip mados žurnalistė, tačiau viską metė, kad išpildytų savo svajonę - rašyti knygas. Dabar ji gyvena Rytų Sasekse prie miško ir kuria romanus namelyje medyje. Augina tris vaikus. Lietuviškai išleista jos knyga „Paryžiaus paslaptis“. 

 • Kristin Hannah. Sugrįžimas į Aliaską

  aliaskaNaujausioje Kristin Hannah knygoje „Sugrįžimas į Aliaską“ pasakojama apie šeimą, kuri laukinėje Aliaskoje ieško naujos gyvenimo pradžios galimybių, tačiau greitai supranta, kad atšiauri aplinka yra mažiau grėsminga nei nenuspėjama žmogiška prigimtis. 

  1974-ieji. Erntas Olbraitas grįžo iš Vietnamo karo visiškai pasikeitęs ir nepastovus. Kai jis praranda dar vieną darbą, impulsyviai priima sprendimą vykti su žmona ir dukra gyventi į Aliaską, kur jie galės būti nepriklausomi nuo sistemos. 

  Kora dėl mylimo vyro pasiryžusi padaryti bet ką, net jei tai reiškia kelionę į niekur. O trylikametė jų duktė, įstrigusi aistringų ir audringų tėvų santykių labirintuose, nelabai gali rinktis, tik viliasi, kad nauji namai visai šeimai reikš geresnę ateitį. 

  Atokiame, laukiniame Aliaskos kampelyje Olbraitai randa visiškai nepriklausomą stiprių vyrų ir dar stipresnių moterų bendruomenę. Ilgos saulėtos dienos ir vietinių dosnumas padeda jiems išgyventi, kai paaiškėja, jog jie atvyko gerokai per menkai pasirengę – atšiaurus oras ir būtiniausių išteklių stoka iš pradžių gerokai išgąsdina naujakurius. 

  Tačiau kai ateina žiema, aštuoniolika valandų trunkanti naktis ir tamsa apgaubia ne tik Olbraitų trobelę. Ernto psichikos būklė pablogėja ir išorinės grėsmės nublanksta prieš tas, kurios kyla iš vidaus. Apsnigtoje ir tamsioje trobelėje mama su dukra supranta baisią tiesą – jos turės pačios pasirūpinti savimi. 

  „Sugrįžimas į Aliaską“ – tai intymus pasakojimas apie šeimą, meilę ir žmogaus gebėjimą išgyventi. Rašytoja sau būdingu elegantišku stiliumi pasakoja apie moterį ir jos begalinę vidinę stiprybę. Paveiki ir jaudinanti istorija tiesiog įsismelkia ir joje nesunku rasti savo paties atspindžių. 

  Kristin Hannah (g. 1960 m.) – populiari JAV rašytoja, daugybės bestselerių autorė. Pagal jos romaną „Lakštingala“ buvo pastatytas filmas. 

  K. Hannah gimė Kalifornijoje, kur praleido savo vaikystę, vėliau tėvai mikroautobusiuku išvyko į kelionę ir po kiek laiko apsistojo Vašingtone. Mirus mamai,K. Hannah išvyko į koledžą studijuoti teisės.

  Rašyti pradėjo po to, kai besilaukdama turėjo penkis mėnesius gulėti ligoninėje ir per tą laiką perskaitė begalę knygų. Tuomet ji suprato, kad nori rašyti pati ir 1990 metais išleido pirmąją knygą. 

 • Pavel Sanajev. Palaidokite mane po grindjuoste

  maneAštuonerių metų Sasha gyvena su savo seneliais ir ketina pūti iki šešiolikos metų. Jam neleidžiama prakaituoti, bėgioti, miegoti be pėdkelnių, per daug dažnai matyti jo motiną. Bet berniukui gyvenimas su mama yra viskas, nepaisant to, kad senelės žodžiais ji susidėjo su neužauga kraugeriu...

  Jūsų rankose viena iš pačių nuostabiausių apysakų apie vaikystę kada nors parašytų rusų kalba – „Palaidokite mane po grindjuoste“. Jos personažai, motyvai, temos pavieniui jau seniai pasirodydavo rusų kultūroje, bet tokios jų koncentracijos užbaigtame kūrinyje dar nebuvo. Tai homeriškai juokinga, nemažiau šiurpi ir paradoksaliai šviesi knyga. Joje neabejotinai slypi paslaptis, tokie kūriniai nėra rašomi, jie gimsta.
  Apysaka "Palaidokite mane po grindjuoste" parašyta asmeniškai ir intymiai, be kompromisų ir sukrečiančiai. Joje kiekvienas gali atpažinti save ir netikėtai sau atrasti, kad kažkada seniai nuo jo „šviesios vaikystės“ kažkas iš artimųjų nugnybo po gabalėlį... meilės. Sudėtingi šeiminiai santykiai sutinkami dažnai, priežasčių daug. Bet nežiūrint visko, mes turime ne tik mylėti ir saugoti, bet ir gerbti, girdėti juos net nepaisydami savęs, neatsitverdami nuo paties vaiko meile vaikui. Be pagarbos nebus Asmenybės, be abipusės pagarbos – Šeimos, – sako mums savo apysaka Pavel Sanajev. Iki 2018 metų knyga išversta į 12 kalbų: latvių, lietuvių, estų, italų, vokiečių, kinų, prancūzų, suomių, lenkų, bulgarų, anglų, ivritą.

  Sukrečiančiai ir be kompromisų parašyta apysaka apie vaikystę. Joje kiekvienas gali atpažinti save ir netikėtai sau atrasti, kad kažkada seniai nuo jo „šviesios vaikystės“ kažkas iš artimųjų nugnybo gabalėlį... meilės.

 • Paulo Coelho. Hipis

  hipisRomanas „Hipis“ kol kas yra labiausiai autobiografinis Paulo Coelho darbas. Jis nukelia mus į laikus, kai gyveno žmonių karta, troškusi taikos ir drąsiai metusi iššūkį nusistovėjusiai socialinei tvarkai – autoritarinei politikai, konservatyviems elgesio modeliams, pertekliniam vartojimui ir turto bei galios disbalansui visuomenėje.
  Kad pažintum save, turi pažinti tave supantį pasaulį.

  Po trijų dienų taikos ir muzikos Vudstoke 1969 metais – įvykio, kuris visam laikui pakeitė pasaulį, hipių bendruomenės pradėjo kurtis visur. Damo aikštėje Amsterdame ilgaplaukiai jaunuoliai dėvintys ryškius drabužius ir deginantys smilkalus medituodavo, klausydavo muzikos, grodavo, diskutuodavo apie seksualinę laisvę, sąmonės išplėtimą ir vidinės tiesos paieškas. Tai buvo karta, atsisakiusi gyventi paklusnų robotų gyvenimą, kokį gyveno jų tėvai. 

  Knygos „Hipis“ veikėjas Paulo – jaunas, liesas brazilas su ožio barzdele ir ilgais plaukais, kuris svajoja tapti rašytoju. Jis susiruošia į kelionę ieškoti laisvės ir gyvenimo prasmės – pirmiausia su mergina keliauja garsiuoju „Mirties traukiniu į Boliviją“, tada į Peru, o vėliau autostopu per Čilę ir Argentiną.

  Romane „Hipis“ kelionės Paulo nuneša dar toliau – į garsiąją Amsterdamo aikštę, kur jis sutinka Karlą – dvidešimtmetę olandę. Ji įtikina Paulo prisijungti prie jos ir keliauti į Nepalą autobusu, vežančiu per Europą ir centrinę Aziją į Katmandu. Turėdami kišenėje tik 70 dolerių jie su kompanija įdomių bendrakeleivių leidžiasi į kelionę. Kiekvienas iš bendrakeleivių turi savo istoriją. Keliaudami jie visi patirs tai, kas pakeis jų prioritetus ir vertybes. 

  Kas traukė šiuos drąsius jaunuolius į tolimus kraštus? Apie ką svajojo ši gentis be vado ? Kodėl jie taip troško išvykti iš gimtųjų namų? Keliaukime paskui jų svajonę. Ieškokime paprasto vaikiško džiaugsmo, apsilankykime ten, kur kiekvienas pasijus laimingas, kur atrodys, kad viskas įmanoma ir kur širdis prisipildys meilės!

  Paulo Coelho gyvenimas yra pagrindinis jo knygų įkvėpimo šaltinis. Jis susidūrė su mirtimi, pabėgo nuo beprotybės, kovojo su narkotikais, atlaikė kankinimus, eksperimentavo su magija ir alchemija, studijavo filosofiją ir religiją, godžiai skaitydavo, prarado ir vėl atgavo tikėjimą, patyrė meilės teikiamą palaimą ir skausmą. Ieškodamas savo vietos pasaulyje jis rado atsakymus, kurie kyla daugumai žmonių. Įgyta išmintimi ir patirtais išgyvenimai jis dalinasi su kitais ir tiki, kad visi mes turime reikiamos jėgos rasti savo kelią. 
  Pirmasis Paulo Coelho romanas „Alchemikas“ tapo pasauliniu bestseleriu, buvo parduota 85 milijonai knygos egzempliorių. Iš viso P. Coelho knygų parduota 225 milijonai egzempliorių ir jis yra daugiausiai į kitas kalbas verčiamas dar gyvas autorius. Yra laimėjęs 115 tarptautinių premijų ir apdovanojimų.

 • Amelie Nothomb. Plak, širdie

  sirdieVienos mylimiausių Europos rašytojų Amelie Nothomb romanas „Plak, širdie“ atveria duris į moters – motinos, dukters, draugės, mokytojos – širdį. Kiek tamsos iš tiesų gali slėpti laimės nerandanti širdis?

  Mari yra gražiausia mergina provincijos miestelyje ir susitikinėja su populiariausiu mieste vaikinu. Jai pavydi visos klasiokės ir ji tuo mėgaujasi. Tačiau, kai Mari pasijunta nėščia ir susilaukia Dianos, viskas pasikeičia. Dianą pamilsta visi, kas tik pamato, o tai kelia motinos pavydą. 

  „Plak, širdie“ yra Dianos istorija. Tai istorija apie jauną, nuostabią moterį, kuri auga nejausdama motinos meilės. Ji įsimena Alfredo de Musset eilėraščio žodžius „Plak, širdie, tavy juk slypi dvasia“ ir pasiryžta studijuoti kardiologiją. Ji išmoksta būti tvirta, nes kitaip neišgyventų pasaulyje, kur viskas matuojama stereotipinėmis ir netikromis vertybėmis – pinigais, grožiu, sėkme. 

  Tai istorija apie Dianos santykius su kitomis moterimis – su jos geriausia drauge, maloniąja Elizabeta, su savanaudiškąja dėstytoja Olivija, su seserimi Selija, kurią mama myli kur kas labiau ir, žinoma, su jos mama, Mari. Tai istorija apie žemiškiausius ir žemiausius jausmus, kurie dažnai veikia žmonių santykius – konkurenciją, pavydą, nepasitikėjimą. 

  Knygos „Plak, širdie“ autorė Amelie Nathomb su tik jai būdingu išradingumu, sąmoju ir skausmingai tikru siužetu, pasakoja apie žmonių santykius ir motinos bei dukters ryšio daugialypiškumą. 

  „Plak, širdie“ yra subtiliai ištobulintas, persmelkiantis romanas. Jei jūs – žmogus, jūsų širdis taip pat ims plakti stipriau“.

  The Washington Post

  „Elegantiškas stilius, pasakos elementai, psichologinės įžvalgos, skoningas siužetas ir svaiginanti Prancūzijos, o gal šiuo atveju Belgijos, dvasia... Šią aštrią istoriją apie moralę galima perskaityti per pusdienį, tačiau užtruks visą gyvenimą, kol mes turėsime pakankamai išminties susidoroti su artimiausių žmonių silpnybėmis“.

  Kirkus Reviews 

  Amelie Nothomb (g. 1967 m.) – belgų kilmės prancūzų rašytoja. Gimė Japonijoje, gyvena Prancūzijoje. Nuo savo literatūrinio debiuto 1992 metais, kasmet išleidžia naują romaną. „Plak, širdie“ yra jos 25 knyga. Jos kūryba išskirtinė, didelę įtaką jai padarė vaikystė, praleista Tolimuosiuose Rytuose. Autorė mąsto netradiciškai, meta iššūkius sau ir skaitytojui, todėl jos knygos ir pasirodymai viešumoje nuolat tampa tikra sensacija. Rašytojos romanai verčiami į 40 kalbų. Lietuviškai išleistos jos knygos „Gyvsidabris“, „Alkio biografija“, „Tikrinių vardų žodynas“, „Baimė ir drebėjimas“.

 • Veronica Roth. Padalinti likimai

  likimai„Divergentės“ knygų serijos autorė Veronica Roth toliau kuria neįtikėtinus fantastinius pasaulius, kuriuose siautėja galingos likimo jėgos, o į kovą su jomis visada stoja žmogiškumas ir jausmai. „Padalinti likimai“ – tai antroji „Pažymėtųjų“ serijos knyga. Jos veiksmas sukasi apie du jaunuolius - Akosą ir Sairą, kurie nenori lengvai priimti savo lemties. 

  Likimas juo suvedė, dabar likimas juos išskirs. 

  Sairos ir Akoso gyvenimai yra valdomi jų likimo, kuris, vos tik gimus, yra išpranašaujamas orakulų ir daugiau negali būti pakeistas. Šiame pasaulyje likimas yra neišvengiama jėga.

  Akosas myli Sairą nepaisydamas savo likimo - jis mirs tarnaudamas Sairos šeimai.

  Kai Sairos tėvas Lazmetas – beširdis tironas – pasirodo esąs gyvas ir reikalauja grąžinti šotetų sostą, Akosas jaučia, kad jo galas taip arti, kaip dar niekada nėra buvęs. 

  Lazmetui pradėjus barbarišką karą, Saira ir Akosas siekia jį bet kokia kaina sustabdyti. Sairai tai gali reikšti, jog teks atimti gyvybę žmogui, kuris galbūt yra jos tėvas. Akosui tai gali reikšti jo paties gyvenimo pabaigą. Tačiau net ir išpranašautas likimas kartais pateikia tokių staigmenų, kokių mažiausiai tikiesi. 

  „Padalinti likimai“ – knyga, kupina stulbinančių siužeto vingių, vilties, humoro, tikėjimo ir stiprybės. 

  V. Roth gebėjimas kurti naujus pasaulis – pagirtinas. Kiekviena tauta skirtinga, su kitomis bendraujanti taip, kad galima įžvelgti veikėjų elgesio motyvus. Tarp politinių sąmokslų ir įsiveržimų į kosmosą, V. Roth apgalvotai sprendžia esminius klausimus, tokius kaip apsisprendimo jėga likimo akivaizdoje“.

  Publishers Weekly

  „Ši knygų serija talpina Džordžo Lukaso filmų laisvumą ir įtaką, „Sostų karų“ klano intrigas ir šiek tiek Romeo ir Džiuljetos stiliaus romantikos. Lieka daug kabliukų ir palaidų siužeto linijų, kurios masina laukti naujos knygos“.

  USA Today

  Veronica Roth (g. 1988 m.) – amerikiečių rašytoja, išgarsėjusi „Divergentės“ knygų serija, kuri buvo ekranizuota trijuose filmuose ir sulaukė skaitytojų bei žiūrovų susižavėjimo. 

  Rašytoja užaugo netoli Čikagos, studijavo kūrybinį rašymą Northwestern universitete. Pirmąją „Divergentės“ dalį ji parašė per žiemos atostogas baigiamaisiais metais universitete. 

  Šiuo metu gyvena Čikagoje su vyru, šunimi ir visa savo laiką skiria rašymui. „Padalinti likimai“ – naujausia jos knyga. 

 • Bruno Ferrero. Sulopyta širdis. Trumpi pasakojimai sielai

  sirdis„Mylėti nelengva. Dažnai galvojate, kad mylite, bet mylite tik save ir viską griaunate, naikinate. Mylėti – tai susitikti, o norint susitikti, reikia išeiti iš savęs, kad pasitiktum kitą. Mylėti − tai bendrauti, o norint bendrauti, reikia pamiršti save dėl kito. Būtina visiškai mirti sau dėl kito. Meilė verčia kentėti. Nes po nuopuolio − klausykis manęs atidžiai! – mylėti − tai nukryžiuoti save dėl kito.“

  Knygoje „Sulopyta širdis“ pateikti paprasti, jaudinantys, kupini išminties ir priverčiantys susimąstyti trumpi pasakojimai sielai.

 • Rachel Joyce. Muzika Ilzei Brauchman

  muzikaDžiaugsmo, muzikos, vilties ir praradimo kupina romantiška istorija „Muzika Ilzei Brauchman“ – tai britų rašytojos Rachel Joyce romanas apie nedidelę muzikos parduotuvę, muziką, lemtingą susitikimą ir meilę. 

  Viename apleistame priemiesčio akligatvyje galima rasti nedidelę, bet šviesią muzikos parduotuvę grūste prigrūstą įvairiausių plokštelių. Ši parduotuvė kaip švyturys traukia vienišus, nežinia ko ieškančius žmones. Parduotuvės savininkas Frankas turi talentą – jis sugeba išrinkti savo klientams būtent tokią muziką, kokios jiems reikia, jis jaučia žmones, jaučia jų būsenas. 

  Vieną dieną prie parduotuvėlės durų nualpsta graži, jauna, žaliu paltu vilkinti mergina – Ilzė Brauchman. Ši pažintis Franką ir Ilzę pakeis neatpažįstamai. Frankas pirmą kartą gyvenime nežino, kokią plokštelę turėtų pasiūlyti šiai paslaptingai merginai. Iš tiesų Ilzė visiškai nieko nežino apie muziką, todėl paprašo Franko padėti jai pažinti muziką ir ją suprasti. Jų susitikimai ir pašnekesiai pamažu atskleidžia Ilzės istoriją, o Frankas ima vis aiškiau girdėti savo vidinius demonus. 

  Frankas bijo atsirandančio artumo, jis nori apsisukti ir bėgti, tačiau jaučia keistą trauką šiai ramiai moteriai juodomis kaip vinilinė plokštelė akimis. Tačiau Ilzė ne visai tokia, kokia atrodo, o Franko iš praeities vis išnyrantys skauduliai ima kelti grėsmę jų trapiam, ką tik užsimezgusiam ryšiui. Kaip gali būti, kad žmogus, taip puikiai jaučiantis kitų poreikius, visiškai nesugeba prisileisti vienintelio žmogaus, kuris galėtų jį išgelbėti?  

  Tai muzikos ir meilės kupina dviejų keistų, bet įstabių knygos „Muzika Ilzei Brauchman“ personažų kelionė, padėsianti jiems nusimesti emocinę naštą.

 • Giovanni Picci, Matt Stokes. Mano pirmasis anglų kalbos žodynas. 7-11 metų vaikams

  zodynasŽodynas parengtas remiantis mokymo programomis ir bendraisiais Europos kalbų matmenimis, leidžiančiais pasiekti A1 anglų kalbos mokėjimo lygį.

  Ankstyvajam anglų kalbos mokymuisi.

  Vartydamas šį žodyną išmoksi 1000 svarbiausių anglų kalbos žodžių ir posakių, dažniausiai pasitaikančių kasdienėje kalboje. Naujus žodžius padės įsiminti 20 didelių teminių iliustracijų. O žodyne pateikti įvairiausi pavyzdžiai ir paaiškinimai leis suprasti kiekvieną aptiktą naują žodį. Nagrinėdamas šį žodyną taip pat sužinosi pagrindines anglų kalbos gramatikos taisykles. Lengvai išmoksi pasakyti savo vardą, amžių, suskaičiuoti, atsakyti į klausimus ir suprasti angliškai kalbančius bendraamžius.

  Jeigu primirši kokį anglišką žodelį - ne bėda. Knygos pabaigoje atrasi trumpą lietuvių-anglų kalbų žodynėlį.
  Spalvingai iliustruota, smagiai apipavidalinta knygelė tave taip pat supažindins su Jungtinės Karalystės kultūros ypatumais.

 • M. G. Leonard. Vabalų karalienė

  vkaralienePasaulinio pripažinimo sulaukusios M. G. Leonard knygos „Vabalų berniukas“ tęsinys – „Vabalų karalienė“ sužavės visus pasiilgusius kovos tarp gėrio ir blogio, o Lukrecija Kater vėl taps nekenčiamiausia, nors ir labai patrauklia piktadare.

  Ekscentriška mados karalienė Lukrecija Kater toliau siautėja! Kai Darkus, Virdžinija ir Bertoldas randa daugiau įrodymų apie jos piktadarystes, jie pasiryžta sustabdyti Lukreciją. Tačiau draugus ištinka bėda – Darkaus tėtis uždraudžia bet kokius tolesnius tyrimus. Negana to, bjaurieji sukčiai Hamfris ir Pikeringas paleidžiami iš kalėjimo! Dabar vienintelė viltis – Lukrecijos dukra ir Holivudo aktorė, tačiau piktoji vabalų karalienė visuomet yra vienu žingsniu priekyje...

  Pirmoji vabalų serijos knyga „Vabalų berniukas“ pasakojo apie Darkaus tėčio paieškas, kuriose Darkui smarkiai pagelbėjo juodas raganosis vabalas, iškritęs iš kaimyno kelnių kišenės, ir to vabalo draugai, gyvenantys nešvarių puodelių kalne pas keistokus kaimynus. Antrojoje serijos dalyje – „Vabalų  karalienė“ – vaikų laukia nauji iššūkiai ir veiksmo kupinos piktadarių gaudynės. Niekas kitas neišdrįs sustabdyti ekstravagantiškosios blogiukės Lukrecijos Kater, todėl Darkui ir jo draugams teks apsišarvuoti kantrybe ir pasitelkti visą savo drąsą.

  „Nuostabi istorija berniukams, mergaitėms ir suaugusiesiems“.

  The Sun

  „Kupina išdykėliško humoro, šiltų aprašymų ir gąsdinančių grėsmių. Tikrai nenuvils“.

  The Guardian

  M. G. Leonard (g. 1974 m.) – britų rašytoja. Tikrasis vardas – Maya Gabrielle, kaip slapyvardį rašytoja naudoja savo sūnaus antrąjį vardą. Anglų literatūros bakalauro studijas ir Šekspyro kūrybos magistro studijas baigusi M. G. Leonard karjeros pradžioje daugiausiai dirbo muzikos industrijoje (vadovavo nepriklausomai įrašų studijai), vėliau – prodiusere įvairiuose Londono teatruose, taip pat mokėsi aktorystės, išbandė režisūrą, kol galiausiai ėmė daryti tai, ką labiausiai troško – rašyti.
  Vabalų knygų serija gimė, kai rašytoja nusprendė pasidomėti tuo, ko nuo pat vaikystės paniškai bijojo – vabalais. Supratusi, kokie skirtingi, įdomūs ir reikalingi yra vabalai, M. G. Leonard sukūrė „Vabalų berniuką“, užkrėtusį viso pasaulio vaikus vabalomanija. Knyga buvo išleista daugiau nei 35 pasaulio šalyse. Antroji serijos knyga „Vabalų karalienė“ tapo laukiamiausia vaikiška knyga. Pagal šią serija kuriamas televizijos serialas, o rašytojos kūryba dažnai lyginama su vaikų mylimo autoriaus Roald Dahl knygomis. 

  Su savo partneriu ir dviem sūnumis rašytoja gyvena Anglijoje, Braitone. 

 • Neužmirštuolių šalies pasakos. Sesučių nuotykiai Norų miške

  nuotykiaiKur žydi mėlyno neužmirštuolės ir tako tarp žolių nebematyti,

  Šalis nežinoma ir neregėta už paslaptingų aukso vartų plyti.

  Prisiekiu burtais vėjo, medžių ir dangaus, vaivorykštės margos, sraunaus upelio,

  Kad ten žaliuoja Norų miškas amžinai... ir mes dabar į jį surasim kelią!

  Atraskite nematomą fėjų pasaulį!

  Kartu su sesutėmis Elena ir Sofija aplankykite stebuklingą kraštą, vadinamą Norų mišku.
  Susipažinkite su neužmirštuolių fėjomis, elfais, kaukais, babaušiais ir naminiais: ne visi jie mieli, bet visi įdomūs. Kelionė bus be galo nuotaikinga.