1Rugsėjo 17 d., penktadienį, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštietės, Lietuvos išeivijos dailininkės, aktyvios JAV lietuvių visuomenės veikėjos Reginos Jautokaitės paroda. Paroda surengta minint menininkės 90-ąjį jubiliejų.

Bibliografė Vilma Piliuvienė trumpai pristatė Reginos Jautokaitės biografiją.

Dailininkė gimė 1931 m. rugsėjo 17 d. Pelaičiuose. (Mirė 2020 balandžio 20 d.).

Artėjant antrai sovietinei okupacijai kartu su tėvais, kaip ir daugelis Lietuvos inteligentų, pasitraukė į Vakarus. 1945 – 1950 m. mokėsi Vokietijoje. 1952 m. šeima išvyko į JAV, į Čikagą. Dailę studijavo Čikagos miesto koledže ir Ilinojaus institute. Northwesterno universitete gavo bakalauro laipsnį. 1968 m. surengė individualią parodą Čikagoje. Nuo 1976 m. M. K. Čiurlionio galerijos Čikagoje direktorė. 1989 m. Plungėje dalyvavo pasaulio žemaičių dailės parodoje.

2002 m. Ilinojuje išleido knygą „Dailės ir poezijos pynės“, kurioje apie save rašė: „Kaip ir daugelio naujų menininkų, pradiniai darbai yra realistiniai. Baigus studijas, norėjosi išbandyti įvairias technikas – tapybą, grafiką, skulptūrą, monotipus. Taip pat domino įvairūs stiliai – realizmas, impresionizmas, abstraktizmas, aštriabriaunis. Temos taip pat įvairios - natiurmortai, peizažai, istoriniai, simboliniai įvaizdžiai“.

Prisiminimais apie menininkę pasidalijo Petrutė Bulvydaitė, tolima Reginos Jautokaitės giminaitė. Ji papasakojo, kad Reginos Jautokaitės tėtis Zigmantas Jautokas buvo kunigaikščio Bagdono Oginskio orkestro narys Rietave. Prisiminė susitikimus su seserimis Regina ir Saule Jautokaitėmis Pelaičiuose. Ta proga Petrutė Bulvydaitė sukūrė ir renginio metu perskaitė eilėraštį „Po tėviškės klevais“.

Muziejininkė Otilija Gricienė supažindino, kad dailininkė palaikė ryšius su gimtuoju Rietavu, su Oginskių kultūros istorijos muziejumi, kuriam yra padovanojusi nemažai medžiagos iš Rietavo istorijos, taip pat nemažai savo kūrybos darbų.

Dailininkė buvo ir Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos rėmėja. Daug metų užsakydavo žurnalą „National Geographic“. Padovanojo paveikslą „Pelėda“.

Dėkojame rietaviškio Vaidoto Jautako šeimai, kurie paskolino iš asmeninių šeimos archyvų paveikslus ir knygas ekspozicijai.

Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekoje, kur eksponuojami kraštietės kūrybos darbai.

,,Tapymas tai poezija, kurią dažniau matome, nei jaučiame; poezija tai tapymas to, ką dažniau jaučiame, nei matome.”    

                                                                             Leonardo da Vinci

Bibliografė Vilma Piliuvienė