Naujienos

Popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300–ioms metinėms

DSCF6728Sausio 15 d. Daugėdų bibliotekoje vyko popietė, skirta Kristijono Donelaičio 300–ioms metinėms paminėti. Į popietę susirinko gausus būrys daugėdiškių, bibliotekos skaitytojų, kurie ne tik klausėsi apie Kristijoną Donelaitį, bet ir patys skaitė poemos ,,Metai“ ištraukas.

Renginys prasidėjo bibliotekos vedėjos Audronės Siautilienės ir mokytojos Anicetos Petrošienės pasakojimu apie Kristijoną Donelaitį: jo vaikystę, jaunystę, kūrybą. Po trumpos biografijos kartu su renginio lankytojais buvo skaitoma poema „Metai“. Donelaičio „Metai“ apdainuoja pavasarį, vasarą, rudenį, žiemą. Apie pavasario linksmybes skaitė Genutė Kontautienė, vasaros darbus – Kazytė Preibienė, rudens gėrybes – Asta Globienė, žiemos rūpesčius – Sigutė Daugintytė. Ir tai dar ne viskas. Jolanta Kidikienė ir Vanda Rumbutienė skaitė ištrauką, kurioje būrai raginami kiek įmanoma daugiau visko pasėti, kad žiemai atėjus užtektų maisto visai šeimai. Asta Petreikytė skaitė apie nuoširdų valdininką. Vilija Butkevičienė skaitė ištrauką, kurioje  būrai mokomi saugotis gaisrų. Genutė Mažeikienė perskaitė Slunkiaus žodžius, kuriais vaizdžiai atskleidžiamas tinginio paveikslas (beje, tokių tinginių dar ir šiandien galime sutikti). Salomėja Kukauskienė skaitė ištrauką, kurioje K. Donelaitis Pričkaus lūpomis bara tinginius. Edita Jasienė perskaitė Selmo žodžius, kuriais barami bedieviai bei keikūnai. Romalda Uogienė skaitė ištrauką, kurioje apgailestaujama, jog lietuviai mieliau karčiamoje, nei bažnyčioje leidžia laiką, girtuokliaudami blogą pavyzdį rodo vaikams. Irena Kundrotienė skaitė ištrauką, kurioje K. Donelaitis ragina mąstyti, mylėti žemę, ją dirbti.

,,Donelaičio, humanisto ir filosofo, žodžiai yra skirti mums, lietuviams. Rūpinkimės savo senolių paveldu ir dora. Skaitykime „Metus“, – šiais žodžiais bibliotekos vedėja Audronė Siautilienė baigė poemos „Metai“ ištraukų skaitymą. Po to visi renginio dalyviai vaišinosi kava, arbata. Bibliotekos vedėja taria nuoširdų ačiū visiems, dalyvavusiems renginyje, bei mokytojai Anicetai Petrošienei už pagalbą rašant scenarijų.

Daugėdų bibliotekos vedėja

Audronė Siautilienė

DSCF6736  DSCF6740